Odbiór i utylizacja odpadów medycznych z obiektów Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ul. Sokołowskiego 4 oraz przy ul. Batorego 4 w Wałbrzychu
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00339336
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00339336/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-13 12:58
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8aa710bd-dea1-4885-bc30-9bd9f6308a77
- Identyfikator
- 8862385315
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339336 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i utylizacja odpadów medycznych z obiektów Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ul. Sokołowskiego 4 oraz przy ul. Batorego 4 w Wałbrzychu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890047446
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sokołowskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-309
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.kuczynska@zdrowie.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdrowie.walbrzych.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13134701.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i utylizacja odpadów medycznych z obiektów Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ul. Sokołowskiego 4 oraz przy ul. Batorego 4 w Wałbrzychu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8aa710bd-dea1-4885-bc30-9bd9f6308a77
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339336
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254664
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Zp/37/TP/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 895000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i utylizacja odpadów medycznych z obiektów Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ul. Sokołowskiego 4 oraz przy ul. Batorego 4 w Wałbrzychu.
Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów z miejsc ich składowania tj.:
a) z magazynu odpadów usytuowanego w budynku Szpitala przy ul. Sokołowskiego 4 – odbiór trzy razy w tygodniu tj. poniedziałek, środę, piątek w godz. od 7.30 do 13:00
b) z magazynu odpadów usytuowanego w budynku Szpitala przy ul. Batorego 4 – odbiór dwa razy w tygodniu tj. wtorek i piątek do godz. 13:00, dopuszcza się odbiór trzy razy w tygodni tj. poniedziałek, środa, piątek w godz. do 13:00
Zamawiający wymaga, aby świadczenie usług w ww. zakresie odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, a w szczególności z przepisami:
- Ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. ( Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), w tym uwzględnieniu ,,zasady bliskości’’ , o której mowa w art. 20 Ustawy.
- Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. 2020 poz. 1219)
- Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi (Dz.U. 2017 poz. 1975)
- Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 października 2016r. w sprawie wymagań i sposobów unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych (Dz.U. 2016 poz. 1819)
- Ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011r. (Dz. U. 2021 poz. 756)
- Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. 2020 poz. 10)
- Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 13 stycznia 2014 r. w sprawie dokumentu potwierdzającego unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych lub zakaźnych odpadów weterynaryjnych (Dz. U. 2014 poz. 107 ze zm.)
oraz innych właściwych przepisów w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia.
Szacunkowa ilość kg odpadów w okresie obowiązywania umowy (8 m-cy) – około 226 000 kg. Minimalna gwarantowana ilość wynosi 60 % wartości szacunkowej.
Odbiór i unieszkodliwienie odpadów odbywać się będą sukcesywnie przez okres 8 miesięcy.
Wykonawca ustawi w miejscu wskazanym przez Zamawiającego chłodnię tj. mobilną przyczepę do przechowywania odpadów o pojemności minimum 43 m3 i temperaturze wewnątrz w przedziale od -4,0oC do 10oC. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić utrzymanie porządku wewnątrz chłodni, dokonywać będzie na własny koszt jej napraw oraz dezynfekcji jej wnętrza przy każdorazowej wymianie kontenera. Po stronie Wykonawcy są koszty związane z posadowieniem kontenera we wskazanym przez Zamawiającego miejscu. Do obowiązków Wykonawcy należy oczyszczanie mobilnej przyczepy ze śniegu i lodu. W zakresie Zamawiającego jest podłączenie przyczepy do sieci.
Odbiór odpadów dokonywany będzie transportem Wykonawcy zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz. U. 2021 poz. 756) za pomocą środków transportu, odpowiadających wymogom do przechowywania i transportowania odpadów niebezpiecznych, z zachowaniem przepisów o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych.
Transport odpadów odbywać się będzie środkiem transportu Wykonawcy przeznaczonym do transportu odpadów niebezpiecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Transport odpadów odbywać się będzie zgodnie z wymaganiami w zakresie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa życia i zdrowia ludzi, w szczególności w sposób uwzględniający właściwości chemiczne i fizyczne odpadów, w tym stan skupienia oraz zagrożenia, które mogą powodować odpady, w tym zgodnie z wymaganiami określonymi w odrębnych przepisach.
Szczegółowy zakres został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ.
Zamawiający przewiduje obowiązki wynikające z art. 95 Ustawy Pzp zgodnie z zasadami zawartymi we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
1. Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę przez cały okres realizacji przedmiotu umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy co najmniej 50% osób wykonujących na rzecz Zamawiającego czynności wskazane w ust. 2.
2. Rodzaje czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia:
odbiór i ważenie odpadów,
usuwanie wszelkich zanieczyszczeń pomieszczenia (terenu) powstałych w trakcie załadunku odpadów,
transport odpadów.
Jeśli wskazane czynności będą wykonywać 2 osoby, Zamawiający wymaga by co najmniej 1 osoba była zatrudniona na podstawie umowy o pracę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90524200-8 - Usługi usuwania odpadów szpitalnych
90520000-8 - Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych
90524400-0 - Usługi gromadzenia, transportu i wywozu odpadów szpitalnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 744444,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 771292,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 744444,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lider Konsorcjum: ”ECO-ABC” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Konsorcjant: ECO CLEAN ENERGY SPÓŁKA AKCYJNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1130021751/7692243201
7.3.4) Miejscowość: BEŁCHATÓW
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 744444,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |