Kompleksowa obsługa, utrzymanie ruchu oraz konserwacja central wentylacyjnych i systemów automatyki w budynkach Instytutu Biologii Doświadczalnej

INSTYTUT BIOLOGII DOŚWIADCZALNEJ IM. MARCELEGO NENCKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00339396
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00339396/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-13 13:09
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7e94768e-376f-4ff8-b5a6-283d0e6cd3dd
Identyfikator
5250009269
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

Wykonawcy

2 przyznane

SATCHWELL POLSKA WARSZAWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChotomów, PL · lot 0
153 750 PLN
SATCHWELL POLSKA WARSZAWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChotomów, PL · lot 1
202 950 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339396 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa obsługa, utrzymanie ruchu oraz konserwacja central wentylacyjnych i systemów automatyki w budynkach Instytutu Biologii Doświadczalnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT BIOLOGII DOŚWIADCZALNEJ IM. MARCELEGO NENCKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325825

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ludwika Pasteura 3

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-093

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@nencki.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nencki.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/b879819b-5ca9-42b3-93cd-7e2d3031ed2f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


naukowo-badawcza i edukacyjna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa obsługa, utrzymanie ruchu oraz konserwacja central wentylacyjnych i systemów automatyki w budynkach Instytutu Biologii Doświadczalnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e94768e-376f-4ff8-b5a6-283d0e6cd3dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339396

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014905/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Kompleksowa obsługa, utrzymanie ruchu oraz konserwacja central wentylacyjnych i systemów automatyki w budynkach Instytutu Biologii Doświadczalnej w Warszawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296378

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AZP-261-19/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa, utrzymanie ruchu oraz konserwacja central wentylacyjnych i systemów automatyki wentylacji w budynkach Centrum Neurobiologii Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.


ZAKRES:
1) Przeglądy i prace konserwacyjne 16 central wentylacyjnych, nawiewno-wywiewnych w tym diagnostyka stanów alarmowych i czynności zapobiegawcze, nastawa i kontrola parametrów użytkowych, konfiguracja i programowanie sterowników, okresowa wymiana filtrów, utrzymanie czystości komór i wymienników, dobór parametrów i kontrola pracy regulatorów temperatur, ciśnień, wydatków, parametryzacje falowników, przeglądy elementów mechanicznych
2) Przeglądy i prace konserwacyjne dotyczące rozdzielnic zasilająco - sterowniczych central wentylacyjnych
3) Regulacje przepływów w poszczególnych pomieszczeniach
4) Obsługa systemu BMS - czynności konserwacyjne, konfiguracyjne, diagnostyka, utrzymanie działania systemu monitoringu i współpracujących z nim sterowników, 35 czujników wilgotności i temperatury pomieszczeń hodowlanych, systemu powiadamiania.
5) Utrzymanie ruchu ww. urządzeń całodobowo z czasem interwencji do 24 godz. od chwili zgłoszenia awarii.
6) Obsługa, diagnostyka i prace konserwacyjne agregatów chłodniczych do central wentylacyjnych wraz okresową kontrolą szczelności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

4.5.5.) Wartość części: 125000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa, utrzymanie ruchu oraz konserwacja central wentylacyjnych i systemów automatyki wentylacji w budynkach Zwierzętarni Instytutu Biologii
Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

ZAKRES:
1) Przeglądy i prace konserwacyjne 9 central wentylacyjnych, nawiewno-wywiewnych w tym diagnostyka stanów alarmowych i czynności zapobiegawcze, nastawa i kontrola parametrów użytkowych, konfiguracja i programowanie sterowników, okresowa wymiana filtrów, utrzymanie czystości komór i wymienników, dobór parametrów i kontrola pracy regulatorów temperatur, ciśnień, wydatków, parametryzacje falowników, przeglądy elementów mechanicznych
2) Przeglądy i prace konserwacyjne dotyczące rozdzielnic zasilająco - sterowniczych central wentylacyjnych
3) Regulacje przepływów w poszczególnych pomieszczeniach
4) Obsługa systemu BMS - czynności konserwacyjne, konfiguracyjne, diagnostyka, utrzymanie działania systemu monitoringu i współpracujących z nim sterowników, 35 czujników wilgotności i temperatury pomieszczeń hodowlanych, systemu powiadamiania.
5) Utrzymanie ruchu ww. urządzeń całodobowo z czasem interwencji do 24 godz. od chwili zgłoszenia awarii.
6) Obsługa, diagnostyka i prace konserwacyjne agregatów chłodniczych do central wentylacyjnych wraz okresową kontrolą szczelności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

4.5.5.) Wartość części: 165000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 125460,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 125460,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 125460,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Satchwell Polska Warszawa Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 015266479

7.3.3) Ulica: ul. Gen. L. Żeligowskiego 29/4

7.3.4) Miejscowość: Chotomów

7.3.5) Kod pocztowy: 05-123

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

AUTOMATYKA MARCIN EGERT z siedzibą: ul. Władysława Jagiełły 20 NIP 5361744397 REGON: 146534180,
zakres prac powierzonych: Przeglądy i prace konserwacyjne 15 central wentylacyjnych, nawiewno-wywiewnych w tym diagnostyka stanów alarmowych i czynności zapobiegawcze, nastawa i kontrola parametrów użytkowych, konfiguracja i programowanie sterowników, okresowa wymiana filtrów, utrzymanie czystości komór i wymienników, dobór parametrów i kontrola pracy regulatorów temperatur, ciśnień, wydatków, parametryzacje falowników, przeglądy elementów mechanicznych

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 153750,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 174168,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 174168,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 174168,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Satchwell Polska Warszawa Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 015266479

7.3.3) Ulica: ul. Gen. L. Żeligowskiego 29/4

7.3.4) Miejscowość: Chotomów

7.3.5) Kod pocztowy: 05-123

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1) AUTOMATYKA MARCIN EGERT z siedzibą: ul. Władysława Jagiełły 20 NIP 5361744397 REGON: 146534180,
zakres prac powierzonych:
a) Przeglądy i prace konserwacyjne 9 central wentylacyjnych, nawiewno-wywiewnych w tym diagnostyka stanów alarmowych i czynności zapobiegawcze, nastawa i kontrola parametrów użytkowych, konfiguracja i programowanie sterowników, okresowa wymiana filtrów, utrzymanie czystości komór i wymienników, dobór parametrów i kontrola pracy regulatorów temperatur, ciśnień, wydatków, parametryzacje falowników, przeglądy elementów mechanicznych
b) Obsługa systemu BMS - czynności konserwacyjne, konfiguracyjne, diagnostyka, utrzymanie działania systemu monitoringu i współpracujących z nim sterowników, 35 czujników wilgotności i temperatury pomieszczeń hodowlanych, systemu powiadamiania.
2) IGLOTECHNIKA S.C., DŁAWICHOWSKI MAREK JAN, ORZECHOWSKI SYLWESTER, REGON: 367666230,
zakres prac powierzonych: Obsługa, diagnostyka i prace konserwacyjne agregatów chłodniczych do central wentylacyjnych wraz okresową kontrolą szczelności.

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 202950,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Czas realizacji umowy: 12 miesięcy od daty udzielenia zamówienia lub do wyczerpania kwoty maksymalnej, w zależności od tego co nastąpi wcześniej
2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi