Budowa syst. dezynf. ścieków w tym obiektu stacji i przepomp. ścieków zapewn. dezynf. odprow. ścieków byt. z istn. Pawil. Zakaź. wraz z infr. tech. i zagosp. terenu oraz odprow. ścieków byt. z ob. WSS

WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.J.GROMKOWSKIEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00339619
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00339619/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-13 13:55
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-410d4cac-2362-493e-b18e-8e928e3ce3e6
Identyfikator
8951631106
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339619 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa syst. dezynf. ścieków w tym obiektu stacji i przepomp. ścieków zapewn. dezynf. odprow. ścieków byt. z istn. Pawil. Zakaź. wraz z infr. tech. i zagosp. terenu oraz odprow. ścieków byt. z ob. WSS

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.J.GROMKOWSKIEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290469

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Koszarowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 51-149

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: estolba@szpital.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.wroc.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa syst. dezynf. ścieków w tym obiektu stacji i przepomp. ścieków zapewn. dezynf. odprow. ścieków byt. z istn. Pawil. Zakaź. wraz z infr. tech. i zagosp. terenu oraz odprow. ścieków byt. z ob. WSS

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-410d4cac-2362-493e-b18e-8e928e3ce3e6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339619

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

FEDS 2021-2027 pt.: „Utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży poprzez budowę̨ Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu” ;Nr naboru: FEDS.05.01-IZ.00-109/24; Nr projektu: FEDS.05.01-IZ.00-0002/24

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Dla przedmiotowego zadania przeprowadzono postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym zgodnie z przepisami ustawy PZP w wyznaczonym terminie składania ofert nie wpłynęła żadna oferta, co skutkowało unieważnieniem postępowania. Przedmiot zamówienia pozostaje niezmieniony w stosunku do postępowania oraz nie następuje istotna zmiana warunków realizacji zamówienia.
Mając na uwadze, że:
 przeprowadzone postępowanie w trybie podstawowym nie doprowadziło do wyboru wykonawcy z uwagi na brak złożonych ofert,
 budowa oczyszczalni jest niezbędna dla zakończenia inwestycji podstawowej,
 ograniczony czas na realizację inwestycji,
 przeprowadzenie kolejnego postępowania przetargowego w trybie podstawowym wymaga czasu określonego w Ustawie PZP,
zasadne jest udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych i podjęcie negocjacji z Wykonawcą ZOMER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR 63/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa systemu dezynfekcji ścieków w tym obiektu stacji i przepompowni ścieków zapewniających dezynfekcję odprowadzanych ścieków bytowych z istniejącego Pawilonu Zakaźnego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu oraz odprowadzenie ścieków bytowych z obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowanie WR 63/26. Cena oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosi: 2 568 004,59 zł brutto, cena oferty wynosi: 3 280 000,00 zł brutto. Cena złożonej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 711 995,41 zł.
2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane