Dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Miasta Włocławek z udziałem środków z projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.

Miasto Włocławek - Urząd Miasta Włocławek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00339709
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00339709/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-13 14:09
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f78e01c0-24d0-4cbf-a1d4-1857e04e480a
Identyfikator
8883031255
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Serwery komputeroweUrządzenia sieciowePakiety oprogramowania i systemy informatyczneUsługi wdrażania oprogramowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339709 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Miasta Włocławek z udziałem środków z projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Włocławek - Urząd Miasta Włocławek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866910

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zielony Rynek 11/13

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 (54) 414 40 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.wloclawek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wloclawek.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,230000,8fe95a968982ae1cd2c7cb37ecb1ef2d.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Miasta Włocławek z udziałem środków z projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f78e01c0-24d0-4cbf-a1d4-1857e04e480a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339709

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029882/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Miasta Włocławek z udziałem środków z projektu "Cyberbezpieczny Samorząd"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie realizowane jest w ramach Projektu „Cyberbezpieczne Miasto Włocławek” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00230129

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.ZP.271.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3051456,56 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 220302,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Miasta Włocławek realizowane w ramach zadania o nazwie Dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Miasta Włocławek z udziałem środków z projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”, w ramach projektu „Cyberbezpieczne Miasto Włocławek” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”,
realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć do wskazanej lokalizacji Zamawiającego sprzęt serwerowy i oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych oraz wykonać niezbędne usługi wdrożenia, instalacji i konfiguracji urządzeń oraz oprogramowania zgodnie z Opisie przedmiotu oferty Wykonawcy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ, zwanym dalej
“OPOW”, obejmujący:
1) Serwer do wykonywania kopii zapasowych - 1 szt.
2) Bibliotekę taśmową do kopii bezpieczeństwa danych – 1 szt.
3) Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych– 1 szt.
4) Zarządzalny przełącznik sieciowy – 1 szt.
Uwaga:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie przedmiotu oferty Wykonawcy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Wykonawca jest zobowiązany do zainstalowania dostarczonych urządzeń i oprogramowania w sieci teleinformatycznej Urzędu Miasta Włocławek z siedzibą we Włocławku (87-800 Włocławek) przy Zielonym Rynku 11/13 oraz przy ul. Okrzei 65 (Wydział Komunikacji w części budynku Dworca PKP), w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego.
Dopuszcza się możliwość samodzielnego montażu dostarczonych urządzeń do sieci teleinformatycznej przez Zamawiającego na ryzyko Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest do złożenia Zamawiającemu
oświadczenia, że wyraża zgodę na samodzielny montaż urządzeń przez Zamawiającego oraz dostarczenia urządzeń na adres wskazany przez Zamawiającego.
Dostawa urządzeń zostanie potwierdzona protokołem odbioru stanowiącym załącznik nr 5 do projektowanych postanowień umownych, który dokumentuje stan dostawy, numery seryjne urządzeń oraz wszelkie stwierdzone niezgodności z umową.
Wszystkie komponenty, akcesoria i dokumentacja techniczna muszą być zgodne z umową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48822000-6 - Serwery komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, z uwagi na fakt, że wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji na zadanie pn. Dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Miasta Włocławek z udziałem środków z projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”, złożono dwie oferty.
W wyniku przeprowadzonego badania i oceny ofert Zamawiający odrzucił obydwie oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z uwagi na ich niezgodność z warunkami zamówienia określonymi w dokumentach postępowania.
W konsekwencji w postępowaniu nie pozostała żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu, co skutkuje obowiązkiem jego unieważnienia na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy