Przebudowa drogi powiatowej nr 1727P w m. Łowyń, na długości 1,47 km

Powiat Międzychodzki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00339952
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00339952/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-13 14:49
Lokalizacja
Międzychód, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a123598a-9f58-495d-819c-cead08ddd957
Identyfikator
5951395213
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweWymiana nawierzchni drogowejRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Wykonawcy

1 przyznane

GRAEB SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPniewy, PL · lot 0
6 468 368,97 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339952 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1727P w m. Łowyń, na długości 1,47 km

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Międzychodzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210967343

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 17 Stycznia 143

1.5.2.) Miejscowość: Międzychód

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 957488717

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.halasz@powiat-miedzychodzki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiatmiedzychodzki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://asystent.postepowania.pl/org/powiat-miedzychodzki/postepowania/2144

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1727P w m. Łowyń, na długości 1,47 km

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a123598a-9f58-495d-819c-cead08ddd957

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339952

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016697/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi powiatowej nr 1727P w m. Łowyń na odcinku od DW160 do ul. Dormowskiej na dł.518m.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00183546

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.272.01.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zadania obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1727P Łowyń - gr. województwa (Świechocin) na długości 1,47 km. Zakres przebudowy rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 160 w Łowyniu, a kończy na granicy terenu zabudowanego Łowynia.
Roboty budowlane obejmują: poszerzenie i wzmocnienie nawierzchni bitumicznej (na ul. Gminnej z szer. 5,5 m do 6,0 m, ul. Nadeziornej z 4,9 m do 5,5 m), budowę parkingu, przebudowę istniejących oraz budowę nowych chodników przy ul. Gminnej, wykonania minironda na skrzyżowaniu ul. Gminnej, Nadjeziornej oraz Kościelnej, budowę drogi dla pieszych i rowerów w ciągu ul. Nadjeziornej (od cmentarza do końca terenu zabudowanego), budowę kanalizacji deszczowej wraz z odprowadzeniem wód opadowych do jeziora Łowyńskiego.
UWAGA! Załączona dokumentacja projektowa obejmuje przebudowę całej drogi powiatowej nr 1727P na odcinku ok. 2,5 km. Zakresem zamówienia w niniejszym postępowaniu, objęte jest 1,47 km drogi tj. od km 0+000 do km 1+464,68 (od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 160 do końca terenu zabudowanego).
UWAGA! Zakres robót obejmuje wykonywanie głębokich wykopów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej zabudowy, w tym budynków podpiwniczonych i niepodpiwniczonych. Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego zabezpieczenia wykopów, w szczególności poprzez zastosowanie pali szalunkowych lub innych rozwiązań technicznych zapewniających stateczność gruntu i bezpieczeństwo obiektów sąsiednich, zgodnie z dokumentacją projektową oraz pozycjami 11–14 kosztorysu ślepego kanalizacji deszczowej. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe prowadzenie robót, w tym za zabezpieczenie wykopów oraz ochronę istniejącej zabudowy przed uszkodzeniem. Roboty należy prowadzić w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, mienia oraz konstrukcji budynków zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych prac.

Uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia stanowią następujące załączniki do treści Specyfikacji Warunków Zamówienia:
• Opinia geotechniczna
• Projekt wykonawczy - branża drogowa
• Projekt wykonawczy - kanalizacja deszczowa
• Projekt wykonawczy - kanał technologiczny
• Projekt wykonawczy - odprowadzenie wód do jeziora
• STWiORB
• Projekt stałej organizacji ruchu (korekta SP WKiD)
• Projekt tymczasowej organizacji ruchu
• kosztorys ślepy - 1727P - drogowe (wydatki kwalifikowalne do dofinansowania)
• kosztorys ślepy - 1727P - drogowe (wydatki niekwalifikowalne do dofinansowania)
• kosztorys ślepy - 1727P - sanitarne (drogowa kanalizacja deszczowa)
• kosztorys ślepy - 1727P - sanitarne (odprowadzenie wód do jeziora)
• kosztorys ślepy - 1727P - telekomunikacyjne (kanał technologiczny)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6468368,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8972006,37 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6468368,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Graeb Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 541763733

7.3.3) Ulica: Strzelecka 18G

7.3.4) Miejscowość: Pniewy

7.3.5) Kod pocztowy: 62-045

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6468368,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane