Modernizacja budynków DPS w Tarnobrzegu w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego i dostępności dla osób niepełnosprawnych – etap I (2)
ZGROMADZENIE SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NIEPOKALANIE POCZĘTEJ PROWINCJA TARNOWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340169
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340169/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 19:10
- Lokalizacja
- Tarnów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9cc07e5e-cc09-493d-8c71-de3409630517
- Identyfikator
- 8732718942
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340169 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynków DPS w Tarnobrzegu w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego i dostępności dla osób niepełnosprawnych – etap I (2)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZGROMADZENIE SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NIEPOKALANIE POCZĘTEJ PROWINCJA TARNOWSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 040002172
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ignacego Mościckiego 18
1.5.2.) Miejscowość: Tarnów
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dps_tbg@poczta.onet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dpstarnobrzeg.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9cc07e5e-cc09-493d-8c71-de34096305171.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Kościelna osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynków DPS w Tarnobrzegu w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego i dostępności dla osób niepełnosprawnych – etap I (2)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9cc07e5e-cc09-493d-8c71-de3409630517
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340169
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307163
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPS.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 591530,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji budynku nr 3 DPS w Tarnobrzegu, przy ul. Henryka Sienkiewicza 211, 39-400 Tarnobrzeg, w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego i dostępności dla osób niepełnosprawnych – etap I, na który składa się następujący zakres:
1. Branża ogólnobudowlana (roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ściany działowe, w tym z luxferów, roboty konstrukcyjne, tynkarskie, stolarka, posadzki, w tym glazury, gładzie gipsowe, malowanie, zabezpieczenie więźby dachowej)
2. Branża elektryczna (wewnętrzne linie zasilające, zasilanie obwodów pożarowych, oprawy oświetlenia awaryjnego, podstawowego, rozdzielnie, siła i gniazda wtykowe, demontaże, pomiary)
3. Branża sanitarna (instalacja hydrantowa)
4. System sygnalizacji p. poż
5. Przyłącz wodociągowy
Uwaga:
1. Dokładny zakres prac do wykonania określają przedmiary dla etapu I.
2. Wykonawca składa ofertę wyłącznie na zakres prac etapu I.
3. Załączona dokumentacja techniczna i projektowa zawiera pełny zakres zadania, przewidziany do realizacji w kolejnych etapach, w odrębnych postępowaniach.
4. Prace budowlane będą przebiegały na czynnym obiekcie użyteczności publicznej (DPS), w którym przebywają pensjonariusze – osoby młodociane i dorosłe ze specjalnymi potrzebami (tj. osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową).
5. Wykonawca zobowiązany jest przewidzieć możliwość nieoczekiwanego nieumyślnego wtargnięcia w/w. osób w rejon miejsca pracy Wykonawcy objęty realizacją zadania.
6. Wykonawca zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność i bezpieczeństwo w trakcie realizacji zadań, aby nie dopuścić do uszczerbku na zdrowiu lub życiu pensjonariuszy, w tym zabezpieczyć narzędzia pracy.
7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcy gwarancji na wykonane roboty budowlane.
Przy realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zasady DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”).
Pełny Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Sekcji B SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, przedmiarach dla etapu I oraz dokumentacji technicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. W dniu 10-07-2026 r. o godz. 10:30 dokonano otwarcia ofert jakie wpłynęły w postępowaniu:Oferta nr 1 - Konsorcjum firm:
1). PSTRYCZEK ELEKTRYCZEK Joanna Biesiadecka, 39-200 Dębica, ul. Szkotnia 15/10, NIP: 8722269951 (lider)
2). Usługi Malarsko-Wykończeniowe DES-BUD Paweł Jędrzejczyk. 39-230 Siedliska 66, NIP: 8722312032 (partner)
Wartość oferty brutto: 732 699,93 zł
Okres rękojmi: 72 miesiące
(oferta odrzucona)
oraz
Oferta nr 2 - Konsorcjum firm:
1). "DARMIS” Dariusz Misiukanis, 00-785 WARSZAWA, ul. Grottgera 8 lok 21, NIP 521-114-44-19 (lider)
2). ELKAKO- Sp. z o.o., Koziarnia 58, 37-418 Krzeszów, NIP: 6020150378 (partner)
Wartość oferty brutto: 947 000,00 zł
Okres rękojmi: 72 miesiące
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania kwotę w wysokości: 700 517.30 zł brutto.
2. Zamawiający podczas badania ofert ustalił, że Konsorcjum Wykonawców składających ofertę nr 1 nie złożyło wraz
z ofertą załącznika nr 6 do SWZ – tabela elementów robót. Zamawiający w dokumentach zamówienia (rozdział XIX ust. 2 pkt 8) SWZ, oraz pkt. 5.11. Ogłoszenia o zamówieniu) wskazał, że oferta musi zawierać m.in. Załącznik numer 6 – tabela elementów robót na podstawie przedmiarów etapu I. Z uwagi na charakter dokumentu jakim jest tabela elementów scalonych pełni ona rolę kalkulacji składników ceny oferty Wykonawcy i stanowi element jego oferty, która musi zostać złożona do upływu terminu składania ofert, a także nie może być uznana za inny dokument poza składnikiem oferty. Nie złożenie tego załącznika razem z ofertą stanowi o niezgodności z warunkami zamówienia określonymi przez Zamawiającego w dokumentach postępowania.
Na postawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę nr 1, gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
3. Zamawiający unieważnia postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3) Ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.), gdyż cena najkorzystniejszej oferty nr 2 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada dodatkowych środków na ten cel.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 947000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 947000,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa zadania: „Modernizacja budynków DPS w Tarnobrzegu w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego i dostępności dla osób niepełnosprawnych”, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 6 sierpnia 2004 r. w sprawie określenia zadań samorządu województwa, które mogą być dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które realizowane będzie pod adresem: ul. Henryka Sienkiewicza 211, 39-400 Tarnobrzeg.| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |