Opracowanie projektu Planu Ochrony dla Suwalskiego Parku Krajobrazowego
SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340181
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340181/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-13 20:20
- Lokalizacja
- Malesowizna, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-554c5bcc-d926-42ae-ac26-4b2499664ac2
- Identyfikator
- 8441285763
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340181 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie projektu Planu Ochrony dla Suwalskiego Parku Krajobrazowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790123179
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Malesowizna 24
1.5.2.) Miejscowość: Malesowizna
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-404
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spk.podlaskie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spk.org.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-554c5bcc-d926-42ae-ac26-4b2499664ac21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie projektu Planu Ochrony dla Suwalskiego Parku Krajobrazowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-554c5bcc-d926-42ae-ac26-4b2499664ac2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340181
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006124/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Opracowanie projektu Planu Ochrony dla Suwalskiego Parku Krajobrazowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest realizowane w ramach projektu: „Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej oraz funkcji ekosystemów na terenie województwa podlaskiego„ w ramach Funduszy Europejskich dla Podlaskiego 2021-2027 Osi Priorytetowej II: Region przyjazny środowisku, Działania 2.11 Ochrona przyrody.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267262
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 231-2/2024/2026. P.O.
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu planu ochrony dla Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) o
powierzchni 6338 ha. Wymaganym produktem końcowym zamówienia będzie projekt uchwały Sejmiku Województwa
Podlaskiego w sprawie planu ochrony dla SPK) wraz z uzasadnieniem oraz z załącznikami tekstowymi i graficznymi
obejmującymi zakres, o którym mowa w :
1) art. 19 i 20 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2026 r., poz. 13),
2) rozdz. 2, 4 i 7 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 roku w sprawie sporządzania projektu planu
ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony
zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. z 2005 r. Nr 94, poz. 794).
3. Powyższa dokumentacja musi zwierać:
1) operat ochrony zasobów abiotycznych - opracowanie tekstowe i mapowe,
2) operat ochrony siedlisk przyrodniczych, szaty roślinnej (w tym ekosystemów leśnych i nieleśnych), grzybów
wielkoowocnikowych i porostów - opracowanie tekstowe i mapowe,
3) operat ochrony zwierząt - opracowanie tekstowe i mapowe,
4) operat ochrony walorów krajobrazowych i kulturowych - opracowanie tekstowe i mapowe,
5) operat zagospodarowania przestrzennego - opracowanie tekstowe i mapowe,
6) operat kształtowania funkcji turystycznych, rekreacyjnych i edukacyjnych - opracowanie tekstowe i mapowe,
7) operat generalny - synteza planu - opracowanie tekstowe i mapowe,
8) dokumentację formalno-prawną do planu ochrony,
9) bazę danych gis obejmującą wektorowe dane wykorzystane do sporządzenia map stanowiących element planów ochrony
oraz ich dokumentacji,
10) raport z przebiegu konsultacji społecznych,
11) wersję popularną planu ochrony.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
1) Załącznik nr 9 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
2) Załącznik nr 8 Istotne warunki umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90710000-7 - Zarządzanie środowiskiem naturalnym
90720000-0 - Ochrona środowiska
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 768500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 768500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 768500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001361852
7.3.3) Ulica: Erazma Ciołka, 13
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-445
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 768500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 800 dni
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |