Likwidacja barier architektonicznych-Rozbudowa o pion windowy zewnętrzny dla dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku VILiceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Wąskiej 5-7ETAP I
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340191
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340191/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 21:35
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-73ad669d-7bc1-47a9-8c3f-c1e2e7f6145f
- Identyfikator
- 9441479232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340191 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Likwidacja barier architektonicznych-Rozbudowa o pion windowy zewnętrzny dla dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku VILiceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Wąskiej 5-7ETAP I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000700358
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wąska 7
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-057
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 430 69 08
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lo6@mjo.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.vilo.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-73ad669d-7bc1-47a9-8c3f-c1e2e7f6145f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Likwidacja barier architektonicznych-Rozbudowa o pion windowy zewnętrzny dla dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku VILiceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Wąskiej 5-7ETAP I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73ad669d-7bc1-47a9-8c3f-c1e2e7f6145f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340191
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00244999/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Likwidacja barier architektonicznych – Rozbudowa o pion windowy zewnętrzny dla dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Wąskiej 5-7
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260049
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1464127,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są prace związane z wybudowaniem zewnętrznego szybu windowego łączącego wszystkie kondygnacje – od poziomu – I do III piętra w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, w celu zapewnienia osobom niepełnosprawnym przestrzeni komunikacyjnych wolnych od barier poziomych i pionowych.
Budynek VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej, wpisany jest do rejestru zabytków pod nr A-1138, usytuowany w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Kazimierza ze Stradomiem, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-12 oraz leży na obszarze uznanym za pomnik historii „ Kraków – historyczny zespół miasta” zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dn.08.09.1994r.
Wykonawca jest zobowiązany na terenie budowy do umieszczenia, w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia prac, tablicy informacyjnej zgodnie z wytycznymi i wg. wzoru. Wymiary tablicy informacyjnej to 180x120 cm.
Szczegółowy zakres robót dotyczący ilości oraz zastosowanych materiałów zawiera opis przedmiotu zamówienia, projekt budowlany, przedmiar robót oraz pozwolenie konserwatorskie, pozwolenie na budowę stanowiące załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262520-2 - Roboty murowe
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262310-7 - Zbrojenie
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45313100-5 - Instalowanie wind
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1740597,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2488290,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1740597,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SOLIDIA GROUP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: NOVIGO Technika Dźwigowa Łukasz Żach
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6772538530
7.3.3) Ulica: Katowicka
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-351
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1740597,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 97 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 97 dni roboczych| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |