Organizacja wycieczek krajoznawczo-turystycznych
POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W GRYFINIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340256
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340256/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-14 07:26
- Lokalizacja
- Gryfino, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dbd540c3-218b-4095-8fdf-441158fcace4
- Identyfikator
- 8581571492
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340256 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja wycieczek krajoznawczo-turystycznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W GRYFINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811813959
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łużycka 91
1.5.2.) Miejscowość: Gryfino
1.5.3.) Kod pocztowy: 74-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 91 404 55 04
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pcpr-gryfino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pcpr-gryfino.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dbd540c3-218b-4095-8fdf-441158fcace41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizacja wycieczek krajoznawczo-turystycznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dbd540c3-218b-4095-8fdf-441158fcace4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340256
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Rozwój usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej na rzecz seniorów2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311370
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PCPR.370.112026.MB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja i realizacja jednodniowych wycieczek krajoznawczo-turystycznych dla seniorów, obejmująca w szczególności:
1) zapewnienie transportu uczestników;
2) zapewnienie usług przewodnickich lub pilota wycieczek;
3) zapewnienie wyżywienia;
4) ubezpieczenie uczestników;
5) zakup biletów wstępu;
6) dokonanie niezbędnych rezerwacji;
7) koordynację organizacyjną wyjazdów.
2. Wycieczki będą organizowane dla uczestników z terenu pięciu gmin powiatu gryfińskiego, położonych w województwie zachodniopomorskim, tj.:
1) Gminy Widuchowa;
2) Gminy Banie;
3) Gminy Moryń;
4) Gminy Cedynia;
5) Gminy Mieszkowice.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 63511000-4 - Organizacja wycieczek
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po otwarciu ofert Zamawiający dokonał ponownej analizy postanowień Specyfikacji Warunków Zamówienia w zakresie kryteriów oceny ofert. W wyniku tej analizy stwierdzono, że przyjęte kryterium „Doświadczenie wykonawcy” (o wadze 30%) odnosi się do doświadczenia wykonawcy, które jednocześnie zostało określone jako warunek udziału w postępowaniu.Ponowna analiza wykazała, że przyjęte rozwiązanie pozostaje w kolizji z zasadą rozdzielenia warunków udziału w postępowaniu od kryteriów oceny ofert, wynikającą z przepisów ustawy PZP oraz utrwalonej linii orzeczniczej dotyczącej odrębności oceny kwalifikacji wykonawcy od oceny oferty.
Po upływie terminu składania ofert Zamawiający nie ma możliwości zmiany kryteriów oceny ofert ani ponownego określenia zasad oceny złożonych ofert. Jednocześnie kryterium „Doświadczenie wykonawcy”, któremu przypisano wagę 30%, mogło mieć istotny wpływ na wynik postępowania oraz wybór oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym Zamawiający uznał, że postępowanie obarczone jest wadą, której nie można usunąć na obecnym etapie postępowania, a która uniemożliwia zawarcie umowy niepodlegającej unieważnieniu. W konsekwencji zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 6 ustawy PZP.
Powyższa ocena znajduje potwierdzenie w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w szczególności w wyroku z dnia 24 stycznia 2008 r. w sprawie C-532/06 Lianakis, oraz w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej dotyczącym rozdzielenia warunków udziału w postępowaniu od kryteriów oceny ofert.
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |