„Modernizacja lądowiska dla helikopterów w formule zaprojektuj i wybuduj”
SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 1 IM. DR. A. JURASZA W BYDGOSZCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340280
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340280/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 07:42
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-494477fb-c48e-4dcd-9159-1b6ea29501c6
- Identyfikator
- 5542231069
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340280 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja lądowiska dla helikopterów w formule zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 1 IM. DR. A. JURASZA W BYDGOSZCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001126074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Curie Skłodowskiej 9
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-094
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 525857757
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wachowska@jurasza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jurasza.umk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://jurasza.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/5151991.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja lądowiska dla helikopterów w formule zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-494477fb-c48e-4dcd-9159-1b6ea29501c6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340280
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00212042/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja lądowiska dla helikopterów w formule zaprojektuj i wybuduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245894
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NLZ.2026.271.36
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2729142,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia zgodnie z formułą „zaprojektuj i wybuduj” jest wykonanie zamierzenia projektowo – budowlanego polegającego na modernizacji istniejącego lądowiska wyniesionego zlokalizowanego na ostatniej nadziemnej kondygnacji budynku w SU1 Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. W skład zamówienia zgodnie z formułą wchodzi wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, robót budowlanych, wykonanie dokumentacji ewidencyjnej oraz uzyskanie wszystkich pozytywnych opinii, zgód i pozwoleń.
2. Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Funduszu Medycznego –
umowa nr DOI.FM.SMPL.20.LSOR-MOD.2026.9.62.
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ, Program funkcjonalno – użytkowy (PFU) stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ oraz główne postanowienia wzoru umowy stanowiące załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45235300-6 - Roboty w zakresie budowy lotniskowych pasów manewrowych
45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone trzy oferty. Jedna z nich została odrzucona. Pozostałe oferty podlegały ocenie. Oferta z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, będąca jednocześnie najwyżej ocenioną, opiewa na kwotę 6 121 710,00 zł brutto i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 3 356 845,00 zł brutto,o 2 764 865,00 zł, co stanowi przekroczenie tej kwoty o 82,36%.
Zadanie jest realizowane przy udziale środków pochodzących z Funduszu Medycznego. Na realizację zamówienia zabezpieczono środki finansowe zgodnie z przyjętym planem finansowym oraz wysokością dostępnego dofinansowania. Zgodnie z tym planem Szpital nie dysponuje dodatkowymi środkami finansowymi umożliwiającymi zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do poziomu odpowiadającego cenom złożonych ofert. W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6121710,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6642000,00 PLN
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |