Dobudowa windy dla osób niepełnosprawnych wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku oddziału B w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku.
Dom Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340330
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340330/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 08:05
- Lokalizacja
- Szpęgawsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-96500c2a-5028-4abc-8f30-b42d5873f354
- Identyfikator
- 5921556025
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340330 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dobudowa windy dla osób niepełnosprawnych wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku oddziału B w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675600
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kasztanowa 23
1.5.2.) Miejscowość: Szpęgawsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dpsszpegawsk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dpsszpegawsk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-96500c2a-5028-4abc-8f30-b42d5873f3541.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dobudowa windy dla osób niepełnosprawnych wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku oddziału B w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-96500c2a-5028-4abc-8f30-b42d5873f354
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340330
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069329/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 "Dobudowa windy dla osób niepełnosprawnych wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku oddziału B w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280071
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GA.273.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 454901,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „dobudowa windy dla osób niepełnosprawnych w budynku o. B w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku”, która obejmuje:
1. roboty budowlane: roboty ziemne, roboty rozbiórkowe, roboty budowlane, wykonanie konstrukcji, izolacji, roboty brukarskie, prace wykończeniowe, montaż stolarki drzwiowej, ocieplenie elewacji, wykonanie instalacji elektrycznej, odgromowej, i inne,
2. dostawę i montaż windy osobowej, z napędem elektrycznym, przystosowanej dla osób niepełnosprawnych oraz wykonaniu robót wykończeniowych,
3. dokonanie rejestracji oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji zezwalającej na eksploatację windy wydanej przez Urząd Dozoru Technicznego oraz przygotowanie niezbędnej dokumentacji w celu jej uzyskania, uczestniczenie w badaniach technicznych i przygotowanie urządzenia oraz niezbędnej dokumentacji do tych badan , a także pokrycie wszystkich kosztów poniesionych w związku z uruchomieniem windy i uzyskaniem decyzji na eksploatację windy. Po uzyskaniu zezwolenia na eksploatację wydanego przez UDT przekazanie Zamawiającemu wszelkiej niezbędnej dokumentacji;
4. uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie obiektu w PINB;
5. sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu niezbędnej dokumentacji do obsługi windy, w tym: instrukcji eksploatacji, stanowiskowej instrukcji obsługi;
6. w okresie udzielonej gwarancji poniesienie przez Wykonawcę wszelkich kosztów wymaganych przeglądów gwarancyjnych i kompletnych czynności konserwacyjnych (serwisowych), niezbędnych do utrzymania gwarancji udzielonej na kompletny przedmiot zamówienia, w tym m.in. na dostarczone, zamontowane lub zainstalowane w ramach niniejszego przedmiotu zamówienia urządzenia, materiały, produkty, wyroby, systemy i instalacje. Wykonawca ponosi koszty tych przeglądów, koszty wszystkich części i materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do przeprowadzenia przeglądów gwarancyjnych, serwisowych itp.;
7. przeszkolenie przed odbiorem końcowym wskazanych przez Zamawiającego osób w zakresie eksploatacji windy.
Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
- organizację i zagospodarowanie placu budowy,
- oznakowanie i zabezpieczenie wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy,
- zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia,
- zapewnienie obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne obejmującej wytyczenie w terenie oraz dokumentację geodezyjną (w tym inwentaryzację geodezyjną powykonawczą),
- ewentualne inne niewymienione prace konieczne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną,
- Wykonawca zobowiązany jest wywozić odpady, w tym odpady materiałowe we własnym zakresie na składowisko. Koszty związane z opłatami za składowanie na składowisku ponosi Wykonawca. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania wszystkich obowiązków wytwórcy i posiadacza odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U.
z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) i ma obowiązek zagospodarowania odpadów powstałych podczas realizacji niniejszego zamówienia oraz pokrywania kosztów zagospodarowania odpadów, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
- po zakończeniu robót – uporządkowanie terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 486787,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 696180,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 486787,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa "RODŁO"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 000446902
7.3.3) Ulica: 11 listopada 26
7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn
7.3.5) Kod pocztowy: 82-500
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 486787,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-15| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |