Termomodernizacja budynku sanitarno-szatniowego przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku w ramach zadania pn. Modernizacja boiska przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku – Etap II
MIASTO BRAŃSK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340381
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340381/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 08:22
- Lokalizacja
- Brańsk, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5f57aa31-7f0d-42a0-881f-70b7bcbf4b97
- Identyfikator
- 5432069834
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340381 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku sanitarno-szatniowego przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku w ramach zadania pn. Modernizacja boiska przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku – Etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BRAŃSK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658947
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 8
1.5.2.) Miejscowość: Brańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 17-120
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 85 7375005
1.5.8.) Numer faksu: +48 85 7375363
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bransk.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umbransk.podlaskie.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/bransk1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku sanitarno-szatniowego przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku w ramach zadania pn. Modernizacja boiska przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku – Etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f57aa31-7f0d-42a0-881f-70b7bcbf4b97
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340381
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051862/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja boiska przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253786
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 256097,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „Zaprojektuj i wybuduj” robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku sanitarno-szatniowego przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku, wykonanie dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku sanitarno-szatniowego i na jej podstawie wykonanie robót budowlanych oraz zakup i montaż 3 szt. stojaków rowerowych, w formie odwróconej litery „U” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku sanitarno-szatniowego przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku” realizowanego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja boiska przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku – Etap II”. Inwestycja będzie zlokalizowana na działce ozn. nr ewid. 1393 położonej w obrębie ewid. Brańsk, jednostce ewid. Brańsk. Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w Województwach – Edycja 2025.
1.2. Ww. zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- wykonanie dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku sanitarno-szatniowego,
- wykonanie robót budowlanych objętych ww. dokumentacją projektową.
- zakup i montaż 3 szt. stojaków rowerowych, w formie odwróconej litery „U”.
2. W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania budynku sanitarno-szatniowego po termomodernizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym następujące elementy:
2.1. Należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego konieczne opinie i warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania Zamówienia zgodnie z Wymaganiami Zamawiającego i Warunkami Umowy, wykonać roboty budowlane i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzje o pozwoleniu na użytkowanie dla całego zakresu inwestycji jeśli będzie wymagane obowiązującymi przepisami prawa w momencie zakończenia robót budowlanych i ich odbioru.
2.2. Zamówienie obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku sanitarno-szatniowego wraz z wykonaniem robót na podstawie tej dokumentacji i uzyskanych ostatecznych decyzji zezwalających na ich prowadzenie.
2.3. Należy też uzyskać wszelkie wymagane przepisami prawa uzgodnienia, zgody i decyzje administracyjne, a następnie wykonać termomodernizację budynku sanitarno-szatniowego zgodnie z niniejszym PFU.
2.4. Możliwe są inne, dopuszczone do stosowania uzasadnione rozwiązania techniczne wybrane przez projektanta na etapie projektowania termomodernizacji budynku sanitarno-szatniowego, jednak za zgodą Zamawiającego.
2.5. Pełnienie nadzoru autorskiego.
2. Szczegółowy zakres rzeczowy robót i opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony w:
1) Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ,
2) wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ.
3. Przed złożeniem oferty Zamawiający przewiduje możliwość dokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej terenu, na którym będzie realizowana inwestycja.
1) Wizja lokalna, która ma służyć jako czynność pomocnicza przy opracowaniu oferty, jest nieobowiązkowa. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej terenu przyszłych robót w dniu 28.05.2026 r. Zbiórka zainteresowanych przed wejściem na teren boiska przy ul. Szkolnej w Brańsku, o godzinie 11:00. Wizja lokalna nie stanowi zebrania Wykonawców, o którym mowa w art. 136 ustawy. Opis sposobu udzielania wyjaśnień zawiera pkt 18 SWZ.
2) Osobą do kontaktu w sprawi wizji lokalnej jest: Magdalena Sycewicz, tel.85 7375005 w. 1, e-mail: msycewicz@bransk.um.gov.pl .
3) Podczas wizji nie będą przyjmowane żadne zapytania ani udzielane żadne wyjaśnienia dotyczące treści SWZ.
4) Jakiekolwiek koszty związane z wizją lokalną i inspekcją terenu budowy i jego otoczenia ponosi Wykonawca.
5. Szczegółowe wymagania Zamawiającego:
1) Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 524), z zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej oraz obowiązującymi normami, jak również z zapewnieniem dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, pod nadzorem osób posiadających odpowiednie uprawnienia.
2) Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania najwyższej staranności przy wykonywaniu zadania, usterki i szkody powstałe w trakcie realizacji zadania będą usuwane natychmiast po ich powstaniu przez Wykonawcę na jego koszt.
3) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia sprawnego, stałego i ciągłego nadzoru robót przez kierownika budowy.
4) Wykonawca udzieli pisemnej gwarancji na roboty budowlane na okres wskazany w ofercie, nie krótszy niż 3 lata.
6. Uwagi:
1) W przypadku kolizji z istniejącymi urządzeniami i obiektami infrastruktury technicznej, Wykonawca w ramach wynagrodzenia umownego dokona przełożenia lub zabezpieczenia ww. instalacji lub urządzeń.
2) Jakiekolwiek szkody powstałe podczas prowadzenia robót budowlanych usuwa Wykonawca na własny koszt.
7. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy określono w § 6 projektu umowy.
8. Zgodnie z art. 101 ust 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
9. Zamawiający informuje, że ilekroć w PFU użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę – Zamawiający dopuszcza składanie ofert z rozwiązaniami równoważnymi, o ile zapewniają one zgodność realizacji przedmiotu zamówienia z dokumentacją. Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania, posiadający parametry nie gorsze od parametrów produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku wątpliwości parametry produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uznaje się za minimalne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 270600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 568909,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 270600,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARCHIBUD Architektura i Budownictwo Adam Krasowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 543-218-85-91
7.3.4) Miejscowość: Koszewo 33
7.3.5) Kod pocztowy: 17-100
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 270600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |