NAPRAWA DRÓG GMINNYCH W ROKU 2026
Gmina Brwinów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340561
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340561/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 09:13
- Lokalizacja
- Brwinów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d6fb4950-954c-4fe3-9194-15e24656b705
- Identyfikator
- 5342254858
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie naprawy dróg
Wykonawcy
2 przyznane
MAREK WIETESKADomaniewek, PL · lot 0
615 442,8 PLNMAREK WIETESKADomaniewek, PL · lot 1
236 578,2 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340561 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
NAPRAWA DRÓG GMINNYCH W ROKU 2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brwinów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269203
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grodziska 12
1.5.2.) Miejscowość: Brwinów
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-840
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: +48 22 7382567
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: halina.bak@brwinow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: brwinow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugb.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
NAPRAWA DRÓG GMINNYCH W ROKU 20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6fb4950-954c-4fe3-9194-15e24656b705
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340561
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273951
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.26.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1. Odtworzenie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i podwójne utrwalenie powierzchniowe grysami i emulsją asfaltową na podbudowie z tłucznia betonowego – na terenie Brwinowa i sołectw północnej części gminy na powierzchni do 8 430,00 m2.2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:
Część 1 i 2:
a) koryta na głębokość do 25 cm, profilowanie i zagęszczenie dna koryta oraz wywiezienie urobku na miejsce składowania,
b) podbudowy z tłucznia betonowego o frakcji 2/63 mm, grubości 15 cm. wraz
z zagęszczeniem – warstwa nr I,
c) podbudowy z destruktu bitumicznego o frakcji 0/32, grubość warstwy 10 cm. – warstwa nr II,
d) nawierzchni – powierzchniowe utrwalenie przy użyciu emulsji bitumicznej i grysu kamiennego (dwukrotne utrwalenie), w tym:
- dokładne oczyszczenie nawierzchni,
- mechaniczne wykonanie warstwy dolnej (emulsja bitumiczna + kruszywo frakcji 5/8 mm wraz z mechanicznym zagęszczeniem,
- mechaniczne wykonanie warstwy górnej (emulsja bitumiczna + kruszywo frakcji 2/5 mm wraz z mechanicznym zagęszczeniem.
e) regulacji elementów urządzeń podziemnych (zasuw, hydrantów, studni itp.) do poziomu wykonanej nawierzchni,
f) ścięcia nadmiaru poboczy gruntowych głębokości do 10 cm i szerokości 0,75 m,
g) uzupełnienia niedoboru poboczy kruszywem z odzysku gr. do 10 cm i szerokości 0,75 m,
h) uzupełnienia ubytków nawierzchni w okresie gwarancyjnym masą mineralno-bitumiczną uszczelniając ją emulsją bitumiczną oraz kruszywem frakcji 2/5 mm,
i) zabezpieczenia i oznakowanie terenu objętego robotami
j) wycięcie zakrzaczeń lub gałęzi drzew wraz z utylizacją
3. Szczególne warunki wykonania zamówienia dla części 1 i 2:
Zamawiający zastrzega, że w trakcie wykonywania robót niniejszego zamówienia publicznego, może wystąpić sytuacja, podczas której w trakcie korytowania zostanie ujawniona w terenie istniejąca podbudowa, której parametry techniczne będą spełniały wymagania niniejszego zamówienia publicznego i będzie mogła ona zostać wykorzystana jako podbudowa pod nawierzchnię z destruktu.
4. Szczegółowy zakres robót będących przedmiotem zamówienia określa ust. 1, 2, wykaz nawierzchni dróg do utwardzenia - załącznik nr 5.1. i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – załącznik nr 5.2. do SWZ.
5. Przed przystąpieniem do prac Wykonawca uzyska informacje o istniejącym uzbrojeniu w drogach przeznaczonych do naprawy od Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. z siedzibą w Brwinowie.
6. Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy konieczności odbycia wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu
u Zamawiającego.
7. Na wykonane roboty Wykonawca udziela 36-miesięcznej rękojmi za wady licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót.
8. Pozyskany materiał rozbiórkowy kamienny nie będący wykorzystany w celu utwardzenia innych dróg gminnych należy dostarczyć na plac składowy Urzędu Gminy Brwinów na ul. Przejazd w Brwinowie.
9. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia, polegające na rozkładaniu warstw destruktu bitumicznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 716023,10 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2. Odtworzenie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i podwójne utrwalenie powierzchniowe grysami i emulsją asfaltową na podbudowie z tłucznia betonowego – na terenie Otrębus i Żółwina na powierzchni do 3 295,00 m2.2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:
Część 1 i 2:
a) koryta na głębokość do 25 cm, profilowanie i zagęszczenie dna koryta oraz wywiezienie urobku na miejsce składowania,
b) podbudowy z tłucznia betonowego o frakcji 2/63 mm, grubości 15 cm. wraz
z zagęszczeniem – warstwa nr I,
c) podbudowy z destruktu bitumicznego o frakcji 0/32, grubość warstwy 10 cm. – warstwa nr II,
d) nawierzchni – powierzchniowe utrwalenie przy użyciu emulsji bitumicznej i grysu kamiennego (dwukrotne utrwalenie), w tym:
- dokładne oczyszczenie nawierzchni,
- mechaniczne wykonanie warstwy dolnej (emulsja bitumiczna + kruszywo frakcji 5/8 mm wraz z mechanicznym zagęszczeniem,
- mechaniczne wykonanie warstwy górnej (emulsja bitumiczna + kruszywo frakcji 2/5 mm wraz z mechanicznym zagęszczeniem.
e) regulacji elementów urządzeń podziemnych (zasuw, hydrantów, studni itp.) do poziomu wykonanej nawierzchni,
f) ścięcia nadmiaru poboczy gruntowych głębokości do 10 cm i szerokości 0,75 m,
g) uzupełnienia niedoboru poboczy kruszywem z odzysku gr. do 10 cm i szerokości 0,75 m,
h) uzupełnienia ubytków nawierzchni w okresie gwarancyjnym masą mineralno-bitumiczną uszczelniając ją emulsją bitumiczną oraz kruszywem frakcji 2/5 mm,
i) zabezpieczenia i oznakowanie terenu objętego robotami
j) wycięcie zakrzaczeń lub gałęzi drzew wraz z utylizacją
3. Szczególne warunki wykonania zamówienia dla części 1 i 2:
Zamawiający zastrzega, że w trakcie wykonywania robót niniejszego zamówienia publicznego, może wystąpić sytuacja, podczas której w trakcie korytowania zostanie ujawniona w terenie istniejąca podbudowa, której parametry techniczne będą spełniały wymagania niniejszego zamówienia publicznego i będzie mogła ona zostać wykorzystana jako podbudowa pod nawierzchnię z destruktu.
4. Szczegółowy zakres robót będących przedmiotem zamówienia określa ust. 1, 2, wykaz nawierzchni dróg do utwardzenia - załącznik nr 5.1. i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – załącznik nr 5.2. do SWZ.
5. Przed przystąpieniem do prac Wykonawca uzyska informacje o istniejącym uzbrojeniu w drogach przeznaczonych do naprawy od Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. z siedzibą w Brwinowie.
6. Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy konieczności odbycia wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu
u Zamawiającego.
7. Na wykonane roboty Wykonawca udziela 36-miesięcznej rękojmi za wady licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót.
8. Pozyskany materiał rozbiórkowy kamienny nie będący wykorzystany w celu utwardzenia innych dróg gminnych należy dostarczyć na plac składowy Urzędu Gminy Brwinów na ul. Przejazd w Brwinowie.
9. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia, polegające na rozkładaniu warstw destruktu bitumicznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 258025,15 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 615442,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1115720,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 615442,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RAD-MAR Marek Wieteska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5341992790
7.3.3) Ulica: Basniowa 145
7.3.4) Miejscowość: Domaniewek
7.3.5) Kod pocztowy: 05-840
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 615442,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 236578,2 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 413384,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 236578,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RAD-MAR Marek Wieteska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5341992790
7.3.3) Ulica: ul. Baśniowa
7.3.4) Miejscowość: Brwinów
7.3.5) Kod pocztowy: 05-840
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 236578,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |