świadczenie usług społecznych polegających na prowadzeniu zajęć usprawniających i aktywizujących

CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00340588
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00340588/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-14 09:17
Lokalizacja
Lidzbark Warmiński, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-183db07a-919e-433d-94d9-06a4d0b77612
Identyfikator
7431076744
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Wykonawcy

1 przyznane

POSTEOS Przemysław StępniewskiLidzbark Warmiński, PL · lot 0
336 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340588 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
świadczenie usług społecznych polegających na prowadzeniu zajęć usprawniających i aktywizujących

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 004445093

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Akacjowa 7

1.5.2.) Miejscowość: Lidzbark Warmiński

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cuslw@cuslw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cuslw.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-183db07a-919e-433d-94d9-06a4d0b77612

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

świadczenie usług społecznych polegających na prowadzeniu zajęć usprawniających i aktywizujących

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-183db07a-919e-433d-94d9-06a4d0b77612

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340588

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00124277/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 zajęcia usprawniające

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

11. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Codzienność bez barier” współfinansowanego ze środków Funduszu Europejskiego w ramach Priorytetu FEWM.09.04

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291365

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZ.261.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług społecznych polegających na prowadzeniu zajęć usprawniających i aktywizujących dla osób niesamodzielnych z powodu wieku lub niepełnosprawności, mających na celu utrzymanie lub poprawę sprawności funkcjonalnej oraz samodzielności w codziennym funkcjonowaniu, kompleksowa realizacja zajęć usprawniających dla osób starszych o charakterze aktywizującym, profilaktycznym i społecznym.
2. Realizowana usługa ma charakter wspierający, aktywizujący i profilaktyczny, koncentruje się na dobrostanie uczestników oraz podtrzymywaniu ich sprawności, nie stanowi świadczenia zdrowotnego ani usług medycznych, nie obejmuje diagnozy, terapii ani działań leczniczych. Usługa skierowana jest do osób niesamodzielnych z powodu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności, w szczególności osób o obniżonej sprawności funkcjonalnej, osób zagrożonych utratą samodzielności, osób narażonych na wystąpienie negatywnych konsekwencji związanych z wiekiem.
3. Zajęcia usprawniające będą realizowane sukcesywnie w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.12.2028 r., zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestników oraz harmonogramem ustalanym przez Zamawiającego.
4. Łącznie przewidziano realizację 1200 godzin wsparcia, w tym: 960 godzin w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, 240 godzin w miejscu zamieszkania uczestnika.
5. Wsparciem objętych zostanie minimum 80 osób.
6. Częstotliwość zajęć będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników i może wynosić średnio od 1 do kilku spotkań miesięcznie.
7. Celem realizacji usługi jest:
1) wspieranie codziennej sprawności fizycznej uczestników,
2) poprawa samopoczucia i komfortu życia,
3) redukcja napięcia i stresu,
4) przeciwdziałanie wykluczeniu i izolacji społecznej,
5) wzmacnianie aktywności uczestników.
8. Zakres merytoryczny zajęć:
1) Niemedyczne techniki pracy z ciałem, w tym:
a) delikatne techniki dotykowe o charakterze relaksacyjnym,
b) działania wspierające rozluźnienie mięśni i poprawę komfortu fizycznego.
2) Elementy relaksacyjne i odprężające, takie jak:
a) techniki wyciszające,
b) ćwiczenia wspierające redukcję napięcia,
c) działania sprzyjające regeneracji i odpoczynkowi.
3) Łagodną aktywność ruchową, dostosowaną do możliwości uczestników, w tym m.in.:
a) proste ćwiczenia ogólnousprawniające,
b) ćwiczenia poprawiające mobilność i koordynację,
c) ćwiczenia rozciągające i rozluźniające,
d) elementy ćwiczeń oddechowych i poprawiających świadomość ciała.
9. Wszelkie koszty dojazdu do miejsca realizacji wsparcia, w tym zarówno do placówki wskazanej przez Zamawiającego, jak i w sytuacjach prowadzenia zajęć w miejscu zamieszkania uczestnika, ponosi wykonawca. Koszty te nie będą refundowane przez Zamawiającego.
10. Wykonawca zapewni bezpieczeństwo uczestników, w tym: dostosowanie intensywności ćwiczeń do stanu zdrowia uczestników, bieżące monitorowanie kondycji uczestników, reagowanie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
11. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Codzienność bez barier” współfinansowanego ze środków Funduszu Europejskiego w ramach Priorytetu FEWM.09.04 Działania w celu zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości trwałych i przystępnych cenowo usług programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
12. Wykonawca będzie prowadził dokumentację projektową zgodnie z wymogami EFS+, obejmującej m.in.: program zajęć (cele zajęć, opis form pracy, przewidywane efekty), listy obecności uczestników, dzienniki zajęć, ewidencję godzin wsparcia, dokumentację potwierdzającą osiągnięcie wskaźników projektu.
13. Wymagania dodatkowe:
1) Wykonawca zobowiązany jest do oznakowania działań zgodnie z wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich,
2) Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym w zakresie monitoringu i kontroli projektu.
13. Zamawiający stosuje klauzule społeczne jako kryterium oceny ofert zgodnie z pkt XVII SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 336000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 336000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 336000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POSTEOS Przemysław Stępniewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 366737501

7.3.4) Miejscowość: Lidzbark Warmiński

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 336000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-12-31
2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi