Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa
gmina Śrem
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340678
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340678/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-14 09:39
- Lokalizacja
- Śrem, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cdec52b5-a791-440e-885e-9484d036ca21
- Identyfikator
- 7851661461
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340678 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: gmina Śrem
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258135
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. 20 Października 1
1.5.2.) Miejscowość: Śrem
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: 612835225
1.5.8.) Numer faksu: 2835337
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@srem.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srem.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cdec52b5-a791-440e-885e-9484d036ca21
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340678
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038859/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.10 Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257342
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Zamawiający w dniu 26.02.2026 r. opublikował zamówienie na „Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa” nr sprawy BP.271.8.2026.IJ. W przedmiotowym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BP.271.20.2026.IJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie polega na opracowaniu dokumentacji projektowej dla przebudowy pasa drogowego ciągu dróg gminnych na odcinku ca 5,35 km - od skrzyżowania drogi gminnej nr G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie z obwodnicą Zbrudzewa - DW nr 434 do mostu im. Daniela Kęszyckiego na rzece Warcie w ciągu drogi gminnej nr G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie (bez uwzględnienia tego mostu lecz wraz z wymianą nawierzchni na moście na "kanale ulgi").
W szczególności należy opracować właściwe rozwiązania w zakresie nawierzchni jezdni - wykonanie nowej nawierzchni oraz wzmocnienie konstrukcji w miejscach, gdzie będzie to wymagane, co należy określić na podstawie badań oraz dokumentacji geotechnicznej, geologiczno - inżynierskiej oraz hydrologicznej.
Lokalnie, gdzie będzie to wymagane, należy przewidzieć również:
- korekty lub wymianę uszkodzonych elementów chodników i ścieżek rowerowych, krawężników, a także elementów odwodnienia - wpustów ulicznych, ścieków przykrawężnikowych itp.,
- ścinkę i uzupełnienie poboczy oraz odtworzenie rowów przydrożnych,
- na końcu ul. Śremskiej w Zbrudzewie należy doprojektować ścieżkę pieszo - rowerową w kierunku obwodnicy,
- na istniejącej ścieżce Śrem - Zbrudzewo przewidzieć odwodnienie pasa drogowego między jezdnią a ścieżką,
- przypadku konieczności wycinki drzew i krzewów przygotowanie inwentaryzacji zieleni wraz z planem wycinki oraz nasadzeń rekompensacyjnych.
Realizacja powyższych założeń przyjętych w projekcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu samochodowego i pieszego, a także komfortu oraz estetyki pasa drogowego.
Podstawowe założenia w kwestii parametrów technicznych dróg gminnych:
- klasa techniczna L,
- ruch KR 4 i KR 5,
- obciążenie nawierzchni 115 kN,
- szerokości pasów ruchu zmienne - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych,
- szerokość ścieżki pieszo-rowerowej - zgodnie z jw.
Projekt budowlany sporządzony w wersji papierowej i elektronicznej musi zawierać:
1. Projekt zagospodarowania terenu,
2. Projekt architektoniczno - budowlany:
- projekt branży drogowej,
- projekty branżowe (jeśli wynikną z uzyskanych uzgodnień i warunków),
- projekt rozbiórek,
- materiały informacyjne do wykorzystania przy opracowaniu planu BIOZ.
3. Projekt techniczny:
- projektowane rozwiązania konstrukcyjne wraz z wynikami obliczeń statyczno-wytrzymałościowych,
- projektowane niezbędne rozwiązania techniczne i materiałowe,
- dokumentację geologiczno-inżynierską lub geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych.
4. Projekty wykonawcze z przekrojami poprzecznymi co 20 m, w miejscach charakterystycznych oraz na każdym zjeździe, na przekroju podłużnym należy zaznaczyć miejsca badań geologicznych.
5. Zatwierdzone projekty stałej SOR i tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac TOR.
6. Plan wycinki drzew i nasadzeń (w przypadku takiej konieczności).
7. Dokumentacja przetargowa:
- kosztorys inwestorski (z ewentualnym podziałem na branże),
- kosztorys ofertowy,
- przedmiary robót,
Szczegółowe Specyfikacje Techniczne dla tego zadania opracowane na bazie OST (osobno dla każdej z branż) zawierające zapis, że Wykonawca robót budowlanych wykonuje badania laboratoryjne ujęte w SST na własny koszt w laboratorium niezależnym od wykonawcy i ewentualnych podwykonawców, zaakceptowanym przez Inżyniera i Inwestora.
Dokumentację projektową należy opracować w oparciu o aktualne przepisy prawa, w tym ustawy prawa budowlanego i przepisy techniczno - budowlane dotyczące dróg publicznych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, decyzji, uzgodnień, pozwoleń i warunków oraz złożeniem wniosku i uzyskaniem pozwolenia na budowę lub skutecznym (uzyskanie zaświadczenia o braku sprzeciwu) zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę.
Do zakresu obowiązków Wykonawcy należy m.in.:
a) pozyskanie wszelkich niezbędnych informacji, uzgodnień, opinii, warunków technicznych itd.,
b) opracowanie i przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów i załączników do wniosków o wydanie decyzji administracyjnych,
c) udzielanie informacji i przygotowywanie odpowiedzi na wszelkie zapytania związane z prowadzonym przez właściwy organ postępowaniem,
d) wspieranie Zamawiającego oraz czynny udział w prowadzonych przez właściwe organy postępowaniach administracyjnych,
e) prezentacja proponowanych rozwiązań,
f) uwzględnienie w dokumentacji projektowej uwag i wniosków, które zostały wniesione na etapie spotkań i uwzględnione w porozumieniu z Zamawiającym,
g) wykonanie dokumentacji uzupełniającej i pokrycia w całości kosztów jej wykonania w przypadku stwierdzenia niekompletności dokumentacji,
h) Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski zgodnie z zapisami art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane, według potrzeb wynikających z realizacji robót oraz na każde wezwanie zamawiającego. Obowiązki Wykonawcy w zakresie nadzoru autorskiego obejmować będą w szczególności:
- stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności ich realizacji z dokumentacją projektową, decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz zasadami wiedzy technicznej,
- wyjaśnianie wątpliwości powstałych w toku realizacji robót budowlanych, dotyczących dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań poprzez dodatkowe informacje i opracowania oraz ewentualne uszczegóławianie dokumentacji projektowej, uzupełnianie rysunków, detali bądź opisu technologii wykonania nie zawartych w dokumentacji projektowej,
- poprawianie błędnych rozwiązań projektowych,
- nanoszenie poprawek lub uzupełnień na wszystkich egzemplarzach projektu,
- przedstawianie propozycji rozwiązań zamiennych w przypadku niemożności zastosowania rozwiązań występujących w dokumentacji projektowej z zastrzeżeniem, że każde z rozwiązań musi być uprzednio zaakceptowane przez Zamawiającego.
- czynny udział w procedurze przetargowej na realizację zadania (doradztwo przy sporządzaniu SWZ oraz udzielenie odpowiedzi i wyjaśnień na pytania zadawane przez uczestników ubiegających się o zamówienie publiczne na realizację zadania w zakresie dotyczącym opracowanej dokumentacji).
Pożądanym efektem końcowym zamówienia ma być przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej, przygotowanej w sposób umożliwiający złożenie do właściwego organu wniosku w celu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę lub zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a Projektant będzie zobowiązany do nieodpłatnego uzupełniania dokumentacji w przypadku wystąpienia braków uniemożliwiających uzyskanie ww. decyzji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 442800 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 442800 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 442800 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AC Droga Adam Chmielewski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6671340714
7.3.3) Ulica: Rotmistrza Witolda Pileckiego 16/25
7.3.4) Miejscowość: Słupca
7.3.5) Kod pocztowy: 62-400
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 442800,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 360 dni
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |