Wymiana stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Ruda Śląska
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340708
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340708/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 09:46
- Lokalizacja
- Ruda Śląska, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-380609f5-ece3-46c1-a2e0-161630960e5e
- Identyfikator
- 6410005514
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340708 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Ruda Śląska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273545647
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 218
1.5.2.) Miejscowość: Ruda Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-710
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mpgm.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mpgm.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13114531.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie nieruchomościami na zlecenie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Ruda Śląska2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-380609f5-ece3-46c1-a2e0-161630960e5e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340708
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255813
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TIR/12/RB/TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 591963,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji mieszkaniowych zasobów gminy poprzez wymianę stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Ruda Śląska.
2. Nazwa postepowania: Wymiana stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Ruda Śląska.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna załącznik 4 do SWZ, oraz załączniki do SWZ tj.
-przedmiar robót - załącznik nr 4a dołączony do SWZ przedmiar robót jest poglądowy i pomocnicze w wyliczeniu ceny ofertowej
-specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 4b
Opis robót
1. Pomiar stolarki okiennej w mieszkaniach na terenie Rudy Śląskiej.
2. Demontażu starej stolarki okiennej.
3. Osadzeniu nowej stolarki PVC zgodnie z stawianymi wymaganiami.
4. Osadzeniu parapetów zewnętrznych lub uszczelnieniu styku okna z parapetem ceglanym.
5. Obróbki ościeży okiennych wewnętrznych oraz zewnętrznych.
6. Montażu parapetu wewnętrznego dostarczonego przez lokatora (Uwaga- tylko i wyłącznie na koszt lokatora),
7. Wykonaniu obróbki tzw. „na ostro” w przypadku pozostawienia parapetu starego w pierwotnym miejscu.
8. Utylizacji gruzu powstałego podczas robót.
9. Rozliczenie powykonawcze robót na podstawie kosztorysu powykonawczego.
Uwaga ! Okna powinny odpowiadać następującym standardom:
a) wszystkie okna należy standardowo wyposażyć w mechanizm mikrowentylacji, który uruchamiany jest klamką, okucie z regulacją docisku uszczelki (w okresie zimowym i letnim)
b) okna PCV bezołowiowe wykonane jako profil minimum pięciokomorowy klasy „A” ze wzmocnieniem ze stali galwanizowanej
c) w każdym oknie co najmniej jedno skrzydło uchylno- rozwieralne
d) wkłady hermetyczne 2 – szybowe 4/16/4 o współczynniku przenikalności ciepła k=1,1 W/m2K
e) parapet zewnętrzny blaszany w kolorze brązowym, szerokość min. 24 cm lub parapet ceglany
f) stolarka jednostronnie kolorowa okleinowana, nie dopuszcza się stolarki malowanej.
g) okna ( wskazane ) powinny być wyposażone w nawiewnik HIGROSTEROWALNY montowany w trakcie produkcji okna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45421132-8 - Instalowanie okien
44221100-6 - Okna
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 499725,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 946839,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 499725,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "VITRO-MONT" Dariusz Malczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6761022343
7.3.3) Ulica: Chrzanowska 60
7.3.4) Miejscowość: Tenczynek
7.3.5) Kod pocztowy: 30-067
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 499725,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-15SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa nr 0166TIR/S/2026 z dn. 13-07-2026 r.| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |