Rewitalizacja przestrzeni publicznej śródmieścia Prudnika - Plac Zamkowy oraz skwer ul. Ogrodowa

Gmina Prudnik

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00340806
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00340806/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-14 10:10
Lokalizacja
Prudnik, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b73f1e15-5210-47f6-bb72-c9cf732600c2
Identyfikator
7551911362
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneObiekty rekreacyjneUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie znaków drogowychRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalacje zasilania elektrycznegoElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychRoboty renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR OBALPrudnik, PL · lot 1
848 700 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340806 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja przestrzeni publicznej śródmieścia Prudnika - Plac Zamkowy oraz skwer ul. Ogrodowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Prudnik

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413188

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: KOŚCIUSZKI 3

1.5.2.) Miejscowość: Prudnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@prudnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.prudnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b73f1e15-5210-47f6-bb72-c9cf732600c2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja przestrzeni publicznej śródmieścia Prudnika - Plac Zamkowy oraz skwer ul. Ogrodowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b73f1e15-5210-47f6-bb72-c9cf732600c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340806

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039084/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rewitalizacja przestrzeni publicznej śródmieścia Prudnika (Plac Zamkowy oraz skwer ul. Ogrodowa)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w ramach: Priorytetu FEOP.10: Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych opolskiego Działania 10.2 Rewitalizacja na obszarach miejskich.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00130535

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I-II.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2151690,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 1 Rewitalizacja Placu Zamkowego w Prudniku.
1) Wydatek nr 1– Roboty budowlane (roboty budowlane) - Roboty budowlane zgodnie z dokumentacją techniczną, tj. Roboty rozbiórkowe (rozebranie kostki betonowej, krawężników, demontaż małej architektury, wywiezienie gruzu), Nawierzchnia mineralna o pow. 195,5 m2, Nawierzchnia z kostki betonowej o powierzchni 581,27 m2, Obrzeża o długości 450 m, zabudowa 7 słupów oświetleniowych wys. 4m z oprawami LED o mocy 24W.
2) Wydatek nr 2 – Roboty budowalne (zieleń) - nasyp z ziemi (Rozścielenie ziemi - 122 m3), trawnik i nasadzenia gatunków rodzimych (ręczne przekopanie gleby, rozścielenie ziemi urodzajnej, wykonanie trawników, przygotowanie terenu pod obsadzenie, obsadzenie kwietników, korekta zieleni wysokiej)
3) Wydatek nr 3 – Środki trwałe/dostawy i montaż (mała architektura) - Ławka parkowa - 7 szt.; Kosz na odpadki- 7 sztuk; Stojak na rowery - 3 szt.; Leżak - 3 szt.; Kosz na kupoworki - 1 szt.; Montaż masztów - 14szt.; Montaż Trejazy - 17 szt.
Pozostałe elementy zagospodarowania terenu nie ujęte w opisie przedmiotu zamówienia należy wycenić zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacjami technicznymi, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

4.5.5.) Wartość części: 1022001,57 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 2 Rewitalizacja skweru miejskiego przy ul. Ogrodowej 1 w Prudniku
1) Wydatek nr 1 – Roboty budowlane (roboty budowlane) - Roboty budowlane zgodnie z dokumentacją techniczną, tj. Roboty rozbiórkowe (rozebranie kostki betonowej, krawężników, demontaż małej architektury, wywiezienie gruzu), Nawierzchnia mineralna o pow. 577,49 m2, Nawierzchnia z kostki betonowej o powierzchni 86,77 m2, Nawierzchnia poliuretanowa o pow. 129,1 m2, Obrzeża o długości 114,73 m. Naprawa bramy wejściowej, 7 szt. słupów oświetlenia.
parkowego oraz oprawy doziemne jako część dekoracyjna projektu
2) Wydatek nr 2 – Roboty budowalne (wydatki na dostępność wyodrębnione w ramach prac budowalnych) - Nawierzchnia mineralna z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych o pow. 72,11 m2, Nawierzchnia z kostki betonowej z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych o pow. 32,73 m2, Obrzeża z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych o długości 28,17m.
3) Wydatek nr 3 – Roboty budowalne (zieleń) - wycinka, nasyp z ziemi (Rozścielenie ziemi - 97 m3), trawnik i nasadzenia gatunków rodzimych (ręczne przekopanie gleby, rozścielenie ziemi urodzajnej, wykonanie trawników, przygotowanie terenu pod obsadzenie, obsadzenie kwietników, korekta zieleni wysokiej)
4) Wydatek 4 – środki trwałe/dostawy i montaż (mała architektura) - Ławka - 22 szt.; Kosz na odpadki - 4 szt.; Kosz na kupoworki - 1 szt.; Stojak na rowery - 5 szt. ; Tablica informacyjna - 1 szt.; Leżanka koło - 4 szt.
Pozostałe elementy zagospodarowania terenu nie ujęte w opisie przedmiotu zamówienia należy wycenić zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacjami technicznymi, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

4.5.5.) Wartość części: 1129688,49 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 848700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1272675,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 848700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy "DOL-BUD" Obal Piotr

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 160090080

7.3.3) Ulica: ul. Młyńska 9

7.3.4) Miejscowość: Prudnik

7.3.5) Kod pocztowy: 48-200

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 848700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane