Dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00340856
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00340856/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-14 10:21
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-01e62159-9cf5-4fd3-837a-18866e1f8d0f
Identyfikator
9551908958
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Środki czyszczące

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340856 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie

1.3.) Oddział zamawiającego: USK-2

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Powstańców Wielkopolskich nr 72

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-111

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: a.skrzypiec@usk2.szczecin.pl

1.5.8.) Numer faksu: a.skrzypiec@usk2.szczecin.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.skrzypiec@usk2.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usk2.szczecin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/spsk2_szczecin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01e62159-9cf5-4fd3-837a-18866e1f8d0f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340856

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00187483/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Środki do utrzymania czystości, mopy

1.2.7 Pojemniki do maceratora

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282728

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.220.96.26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2 PUM w Szczecinie (zwanymi dalej „wyrobami”).
2. Szacunkowe ilości wyrobów oraz opis wyrobów wraz z wymaganiami koniecznymi zawiera formularz cen jednostkowych (zał. 2 do SWZ, dalej również jako FCJ) oraz formularz parametrów wymaganych ( zał. 2A do SWZ, dalej również jako FPW ).
3. Zamawiający wymaga zaoferowania wyrobów medycznych – w rozumieniu Ustawy o wyrobach medycznych (Dz.U. 2024.1620 z późn.zm ), dalej: „UoWM”, wprowadzonych do obrotu i używania na terytorium RP zgodnie z obowiązującymi przepisami. DOTYCZY POZYCJI ZADANIA 3 pozycje 1-4
4. Zamawiający wymaga, by dostarczane wyroby posiadały okres przydatności nie krótszy niż 24 miesiące, licząc od daty ich dostarczenia do siedziby zamawiającego.
5. Zamawiający wymaga, by na wyrobach Z ZADANIA NR 1 znajdowały się kody EAN. Uwaga: Wymóg nie dotyczy pozycji 1.9.
6. Zamawiający ma prawo zamówić mniejszą ilość wyrobów, z tym że nie mniej niż 60% ilości podanej w formularzu cen jednostkowych.
7. Zamówienie składa się z 3 zadań.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.5.5.) Wartość części: 123050,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2 PUM w Szczecinie (zwanymi dalej „wyrobami”).
2. Szacunkowe ilości wyrobów oraz opis wyrobów wraz z wymaganiami koniecznymi zawiera formularz cen jednostkowych (zał. 2 do SWZ, dalej również jako FCJ) oraz formularz parametrów wymaganych ( zał. 2A do SWZ, dalej również jako FPW ).
3. Zamawiający wymaga zaoferowania wyrobów medycznych – w rozumieniu Ustawy o wyrobach medycznych (Dz.U. 2024.1620 z późn.zm ), dalej: „UoWM”, wprowadzonych do obrotu i używania na terytorium RP zgodnie z obowiązującymi przepisami. DOTYCZY POZYCJI ZADANIA 3 pozycje 1-4
4. Zamawiający wymaga, by dostarczane wyroby posiadały okres przydatności nie krótszy niż 24 miesiące, licząc od daty ich dostarczenia do siedziby zamawiającego.
5. Zamawiający wymaga, by na wyrobach Z ZADANIA NR 1 znajdowały się kody EAN. Uwaga: Wymóg nie dotyczy pozycji 1.9.
6. Zamawiający ma prawo zamówić mniejszą ilość wyrobów, z tym że nie mniej niż 60% ilości podanej w formularzu cen jednostkowych.
7. Zamówienie składa się z 3 zadań.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.5.5.) Wartość części: 29300,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2 PUM w Szczecinie (zwanymi dalej „wyrobami”).
2. Szacunkowe ilości wyrobów oraz opis wyrobów wraz z wymaganiami koniecznymi zawiera formularz cen jednostkowych (zał. 2 do SWZ, dalej również jako FCJ) oraz formularz parametrów wymaganych ( zał. 2A do SWZ, dalej również jako FPW ).
3. Zamawiający wymaga zaoferowania wyrobów medycznych – w rozumieniu Ustawy o wyrobach medycznych (Dz.U. 2024.1620 z późn.zm ), dalej: „UoWM”, wprowadzonych do obrotu i używania na terytorium RP zgodnie z obowiązującymi przepisami. DOTYCZY POZYCJI ZADANIA 3 pozycje 1-4
4. Zamawiający wymaga, by dostarczane wyroby posiadały okres przydatności nie krótszy niż 24 miesiące, licząc od daty ich dostarczenia do siedziby zamawiającego.
5. Zamawiający wymaga, by na wyrobach Z ZADANIA NR 1 znajdowały się kody EAN. Uwaga: Wymóg nie dotyczy pozycji 1.9.
6. Zamawiający ma prawo zamówić mniejszą ilość wyrobów, z tym że nie mniej niż 60% ilości podanej w formularzu cen jednostkowych.
7. Zamówienie składa się z 3 zadań.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.5.5.) Wartość części: 224150,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku analizy postępowania komisja przetargowa stwierdziła, że w opisie wymagań zamieszczonych w zał. nr 2A do SWZ ( Formularz Parametrów Wymaganych ) dla zadania nr 2.2 w którym przedmiotem zamówienia są etykiety do oznaczania płynów infuzyjnych i strzykawek do pomp infuzyjnych Zamawiający nie doprecyzował konkretnego rodzaju złożonych próbek jakich oczekiwał od wykonawców.
W tabeli zadania nr 2.2 Zamawiający opisał swój wymóg jako :Próbka pełnowartościowa – 1 rolka 200 sztuk. Tak opisane wymagania:
- nie wskazują dokładnie których etykiet Zamawiający oczekuje,
- nie wyczerpują w pełni całego zakresu przedmiotu zamówienia, którego dotyczy to zadanie.

Zamawiający winien wymagać próbek z określeniem którego rodzaju etykiet i w jakich ilości ich oczekuje ponieważ w zadaniu są zarówno etykiety do oznaczania płynów infuzyjnych jak i etykiety do strzykawek do pomp infuzyjnych. W sytuacji lakonicznego opisu wymaganych próbek Wykonawcy mogli dowolnie interpretować błędnie zastosowany zapis.
Dokonanie przez Zamawiającego w sposób niejednoznaczny i nieprecyzyjny opisu przedmiotu zamówienia stanowi rażące naruszenie art. 99 ust 1 PZP i spowodowałoby , że udzielenie zamówienia nastąpiłoby z naruszeniem ustawy PZP a w szczególności art. 457 ust 1 pkt 1, ponieważ postępowanie jest obarczone wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Z uwagi na powyższe konieczne jest unieważnienie postępowania i ponowne jego przeprowadzenie po uprzednim dokonaniu stosownych modyfikacji dokumentacji przetargowej, w tym szczególnie doprecyzowaniu opisu przedmiotu zamówienia i wymaganych przedmiotowych środków dowodowych. Unieważnienie postępowania jest w pełni uzasadnione i konieczne.
Informację otrzymują Wykonawcy, którzy złożyli ofertę. Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania zostanie również zamieszczone na portalu zakupowym USK-2. Jednocześnie Zamawiający informuje, iż będzie wszczynał nowe postępowanie.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy