Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Rzymkowice
Gmina Korfantów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340879
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340879/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 10:26
- Lokalizacja
- Korfantów, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7e8e1869-6a81-4a0f-b6fe-5b11b80b173b
- Identyfikator
- 7532382709
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340879 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Rzymkowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Korfantów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 4
1.5.2.) Miejscowość: Korfantów
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-317
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774343820
1.5.8.) Numer faksu: 774343817
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@korfantow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.korfantow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7e8e1869-6a81-4a0f-b6fe-5b11b80b173b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Rzymkowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e8e1869-6a81-4a0f-b6fe-5b11b80b173b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340879
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037962/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Rzymkowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275792
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IKI.IV.271.6.2026.ISz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem niniejszego zamówienia jest budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych (drogi nr 2446) w obrębie Rzymkowice o długości ok. 857 mb i szerokości 4 m. Realizacja w 2026 r.
2. Zakres rzeczowy prac
W ramach realizacji wykonana zostanie droga gruntowa ulepszona. Zakres prac obejmuje w szczególności:
• wykonanie korytowania na całej szerokości jezdni,
• wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem o Rm = 5,0 MPa gr. 25 cm,
• wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa granitowego łamanego, stabilizowanego mechanicznie 32-63 mm o gr. 20 cm,
• wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa granitowego łamanego, stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm o gr. 15 cm,
• wykonanie warstwy zamykającej (podbudowy) z miału kamiennego 0-4 mm o gr. 4 cm,
• rozebranie przepustu rurowego o śr. 30 cm,
• wykonanie przepustu rurowego o śr. 40 cm (przepust P-11),
• wykonanie przepustu rurowego o śr. 100 cm (przepust P-13),
Uwaga: Z dokumentacji budowlanej do niniejszego zadania wyłączono zakres związany z budową dróg transportu rolnego o nawierzchni gruntowej zlokalizowanych na dz. nr 2081, 2275, 2302, 2303, 2332, 2371, 2410, 2524, 2710 i przebudowy zlokalizowane na dz. nr 2081, 2103, 2236, 2318, 2332, 2487, 2488, 2520, 2646, 2647, 2710 oraz jedną drogę wewnętrzną o nawierzchni gruntowej do przebudowy na drogę o nawierzchni bitumicznej zlokalizowanej na dz. nr 2410, a także budową przepustów nr P-1, P-2, P-3, P-4, P-5, P-6, P-7, P-8, P-9, P-10, P-12, P-14, P-15, P-16, P-17, P-18, P-19, P-20, P-21, likwidacją przepustów nr P-4A, P-8A, P-9A, P-10A, P-11A, P-14A oraz wykonaniem dwóch studni chłonnych S1 i S2.
3. Warunki realizacji i obowiązki Wykonawcy
1. Szczegółowy zakres rzeczowy określony został w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, STWiORB oraz SWZ.
2. Powyższe prace należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami Prawa budowlanego, przepisami dotyczącymi wymagań technicznych, ochrony środowiska naturalnego, zasadami BHP, warunkami wydanych decyzji i pozwoleń oraz wiedzą techniczną.
3. Zapewnienie wykonania i kierowania robotami przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia budowlane.
4. Zorganizowanie na swój koszt zaplecza budowy, zasilania w energię elektryczną, wodę i inne niezbędne media, a także odpowiednie zabezpieczenie i oznakowanie strefy prowadzonych robót w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim.
5. Wystąpienie z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego drogi powiatowej Nr 1206 O do Starostwa Powiatowego w Nysie w celu wykonania włączenia do drogi (zgodnie z decyzją na wykonanie włączenia).
6. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywa się na czynnym obiekcie, stąd też WYKONAWCA jest zobowiązany do:
a) utrzymywania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód, systematycznego usuwania zbędnych materiałów i odpadów w sposób umożliwiający bezpieczne korzystanie z drogi (piesze i kołowe) oraz zabezpieczenia dojść i dojazdów do przyległych nieruchomości,
b) informowania właścicieli, mieszkańców i użytkowników przyległych nieruchomości, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem, o terminach i rodzajach ograniczeń w dostępie do poszczególnych posesji. Informacje należy dostosowywać do bieżących potrzeb oraz znakować trasy i kierunki przejścia/dojazdu,
c) doboru sprzętu i technologii w sposób minimalizujący uciążliwości dla istniejącej pobliskiej zabudowy.
7. Kompleksowa obsługa geodezyjna inwestycji, obejmująca w szczególności:
a) wyznaczenie i oznaczenie wszystkich istniejących sieci i przyłączy w obszarze robót (w tym kolidujących z rozwiązaniami projektowymi oraz nieujętych w przekazanej dokumentacji budowlanej),
b) wyznaczenie, wskazanie na mapie poglądowej oraz ochronę punktów geodezyjnych (w tym osnowy III klasy). Wykonawca ponosi odpowiedzialność za ich nienaruszenie oraz przekaże Zamawiającemu stosowne oświadczenie geodety w tym zakresie,
c) wykonanie i przekazanie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej w ilości min. 4 egz. map oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD/DVD/pendrive), opatrzonej klauzulą urzędową przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (lub oświadczeniem o pozytywnym wyniku weryfikacji),
d) przekazanie informacji geodety uprawnionego o zgodności usytuowania obiektu z projektem zagospodarowania terenu (lub o odstępstwach) – w min. 2 egz.
8. Przeprowadzanie na własny koszt pomiarów zagęszczenia gruntu, badań materiałów oraz zgłaszanie Inspektorowi Nadzoru terminów wykonania robót ulegających zakryciu przed ich zakryciem.
9. Usuwanie ewentualnych kolizji z urządzeniami podziemnymi ściśle według uzgodnień z właścicielami tych urządzeń.
10. Uporządkowanie terenu budowy oraz terenów przyległych po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego.
11. Zastosowane materiały i urządzenia muszą posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne, być dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie oraz odpowiadać wymogom STWiORB.
12. Przygotowanie dokumentów rozliczeniowych pod względem merytorycznym i rachunkowym. Na wniosek Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru Wykonawca nieodpłatnie opracuje i przekaże kosztorysy powykonawcze oraz zestawienia rzeczowo-kosztowe.
13. Opracowanie i dostarczenie harmonogramu rzeczowo-finansowego inwestycji, określającego terminy realizacji poszczególnych elementów zadania – nie później niż w dniu podpisania umowy. W przypadku uchylania się od tego obowiązku, Zamawiający opracuje harmonogram wg własnego uznania, który będzie dla Wykonawcy wiążący.
14. Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o wszelkich zmianach statusu prawnego (zmiana siedziby/nazwy, złożenie wniosku o upadłość, otwarcie likwidacji, zawieszenie działalności, zmiany osób reprezentujących).
15. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną i materialną za teren budowy z chwilą jego protokolarnego przejęcia, w tym za szkody wynikłe z uszkodzenia infrastruktury technicznej, mienia osób trzecich oraz zdarzenia losowe i nieszczęśliwe wypadki. Wszelkie koszty związane z organizacją, utrzymaniem i likwidacją placu budowy obciążają Wykonawcę. Ewentualne roboty zamienne lub dodatkowe wymagają uprzedniej akceptacji Zamawiającego i Inspektora Nadzoru.
• Termin płatności faktury: 30 dni od dnia otrzymania faktury i dokumentów rozliczeniowych.
• Dopuszcza się realizację rozliczeń częściowych nie częściej niż raz w miesiącu.
• Wykonawca będzie realizował zamówienie na podstawie:
- Decyzji nr 706/25 z dnia 20 listopada 2025 r.
- Innych warunków i wytycznych wynikających z dokumentacji budowlanych.
Przewiezienia materiału rozbiórkowego (urobku z drogi) w miejsce wskazane przez przedstawiciela ZAMAWIAJĄCEGO (do 3 km)
UWAGA:
Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym do wyceny dla wskazania technologicznej kolejności wykonania robót i stanowi element opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiar robót może nie obejmować wszystkich elementów, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, co nie zwalnia Wykonawcy z konieczności uwzględnienia wszystkich kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
Wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy związanych z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięciem elementów niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45232452-5 - Roboty odwadniające
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 539234,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 892616,78 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 539234,66 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 575-183-93-78
7.3.3) Ulica: ul. Klonowa 11
7.3.4) Miejscowość: Lubliniec
7.3.5) Kod pocztowy: 42-700
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 539234,66 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |