Rewitalizacja starych podwórek na Woli, nasadzenia w Parku Powstańców Warszawy w formule zaprojektuj i wybuduj – numer postępowania: 38/ZP/26
Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00340964
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00340964/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 10:44
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9af80594-f83c-4ba9-9b19-c3cc5cc358e9
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340964 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja starych podwórek na Woli, nasadzenia w Parku Powstańców Warszawy w formule zaprojektuj i wybuduj – numer postępowania: 38/ZP/26
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
1.3.) Oddział zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja "Solidarności" 90
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/295710/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja starych podwórek na Woli, nasadzenia w Parku Powstańców Warszawy w formule zaprojektuj i wybuduj – numer postępowania: 38/ZP/262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9af80594-f83c-4ba9-9b19-c3cc5cc358e9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340964
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00618489/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 "Rewitalizacja starych podwórek na Woli, nasadzenia w Parku Powstańców Warszawy"(zaprojektuj i wybuduj - zadanie w ramach budżetu obywatelskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281324
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 38/ZP/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2115867,22 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 406440,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej
przez Zamawiającego dokumentacji projektowej robót budowlanych polegających na rewitalizacji Skweru tzw. Klimczok przy
ul. Młynarskiej 32 w Warszawie – część działki 15/2 i 14 z obrębu 6-03-16.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) wykonanie, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), stanowiącego załącznik nr 1 do projektowanych
postanowień umowy, zwanych dalej także wzorem umowy, dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych prawem
uzgodnień/decyzji/zezwoleń,
b) wykonanie robót budowlanych, zgodnie z opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową, zatwierdzoną przez
Zamawiającego,
c) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonywanych zgodnie z opracowaną dokumentacja
projektową,
d) dosadzenie drzew, krzewów i traw,
e) ustawieniu ławek bujanych, leżaków, koszy na śmieci i tablicy informacyjnej,
f) naprawie istniejących alejek wraz ze schodami.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac oraz sposób i warunki realizacji oraz odbioru przedmiotu
zamówienia określają:
a) projektowane postanowienia umowy - wzór umowy, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ,
b) program funkcjonalno-użytkowy (PFU) wraz z załącznikami, który stanowi załącznik nr 1 do wzoru umowy.
4. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający
wymaga aby osoby realizujące przedmiot zamówienia i wykonujące czynności dotyczące robót ogólnobudowlanych były
zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, zgodnie z ustawą z dnia 26 czerwca 1974
r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu dokumentowania i
weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli tego zatrudnienia oraz sankcji z
tytułu niespełnienia tych wymagań zawarte są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
5. Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Zamawiający dokonał podziału zamówienia związanego z robotami budowlanymi w zakresie architektury krajobrazu i
zagospodarowania terenów sportowo-rekreacyjnych na części, z których każda stanowi przedmiot oddzielnego
postępowania. Niniejsze postępowanie dotyczy jednej z ww. części zamówienia.
6. Zgodnie z treścią § 3 ust. 2 wzoru umowy, Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy odpowiedzialności cywilnej
z tytułu prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy zł
00/100), przez cały okres trwania umowy.
7. Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 491 200,00 zł.
8. Gwarancja.
Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane w ramach umowy roboty budowlane, w tym na wbudowane materiały i
urządzenia na okres minimum 36 miesięcy. Wykonawca może zaproponować wydłużenie okresu gwarancji na wykonane
roboty budowlane, w tym na wbudowane materiały i urządzenia do 60 miesięcy. Okres gwarancji na wykonane roboty
budowlane, w tym na wbudowane materiały i urządzenia stanowi kryterium oceny ofert – patrz Rozdział XIV SWZ.
Okres gwarancji na prace ogrodnicze wynosi 12 miesięcy.
Okres rękojmi wynosi 60 miesięcy - § 11 ust. 3 wzoru umowy.
9. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej.
10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
11. Podwykonawcy: wszelkie regulacje i wymagania dotyczące podwykonawstwa, Zamawiający zawarł we wzorze umowy,
stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
12. Zamówienie należy zrealizować w terminie 18 tygodni od dnia podpisania umowy, z zastrzeżeniem, iż Wykonawca wykona i dostarczy Zamawiającemu dokumentację projektową w terminie 7 tygodni od dnia podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta (z najniższą ceną) – 636.679,36 zł brutto, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 491.200,00 zł brutto i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty z najniższą ceną.| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |