WYKONANIE USŁUG KOMUNALNYCH POLEGAJĄCYCH NA UTRZYMANIU CZYSTOŚCI W OBSZARACH ZURBANIZOWANYCH GMINY ZBĄSZYNEK
Gmina Zbąszynek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00341014
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00341014/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-14 10:54
- Lokalizacja
- Zbąszynek, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-341d6793-8a82-4a6c-8517-32fd85d8445f
- Identyfikator
- 9271443487
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00341014 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
WYKONANIE USŁUG KOMUNALNYCH POLEGAJĄCYCH NA UTRZYMANIU CZYSTOŚCI W OBSZARACH ZURBANIZOWANYCH GMINY ZBĄSZYNEK
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zbąszynek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770557
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Zbąszynek
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-210
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 683910353
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zbaszynek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbaszynek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zbaszynek.ezamawiajacy.pl/pn/ZBASZYNEK/demand/292922/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONANIE USŁUG KOMUNALNYCH POLEGAJĄCYCH NA UTRZYMANIU CZYSTOŚCI W OBSZARACH ZURBANIZOWANYCH GMINY ZBĄSZYNEK2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-341d6793-8a82-4a6c-8517-32fd85d8445f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341014
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045188/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 WYKONANIE USŁUG KOMUNALNYCH POLEGAJĄCYCH NA UTRZYMANIU CZYSTOŚCI W OBSZARACH ZURBANIZOWANYCH GMINY ZBĄSZYNEK
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289992/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIT.IV.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 842642,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
WYKONANIE USŁUG KOMUNALNYCH POLEGAJĄCYCH NA UTRZYMANIU CZYSTOŚCI W OBSZARACH ZURBANIZOWANYCH GMINY ZBĄSZYNEK
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: mechaniczne i ręczne zamiatanie ciągów ulicznych, ścieżek rowerowych, chodników, parkingów, placów i zejść (schodów) zlokalizowanych na terenie gminy Zbąszynek. W zakresie czynności będzie:
1) zamiatanie mechaniczne chodników;
2) zamiatanie ręczne ulic i dróg;
3) zamiatanie mechaniczne ulic i dróg;
4) zamiatanie parkingów;
5) zamiatanie zatok postojowych;
6) wykaszanie pasów zieleni między ulicą a innymi urządzeniami drogowymi (chodnikami, ścieżkami, rowem ulicznym);
7) chemiczne zwalczanie chwastów wzdłuż krawężników drogowych oraz na chodnikach i parkingach;
8) mechaniczne usunięcie pozostałości po chemicznym zwalczaniu chwastów- usunięcie (wydrapywanie) pozostałości po suchej roślinności
9) ręczne zbieranie śmieci (różnego rodzaju opakowań);
10) opróżnianie ulicznych koszy na śmieci oraz utrzymanie porządku wokół nich;
11) zamiatanie, zbieranie i usuwanie opadłych liści z drzew z parków, skwerów, pasów zieleni i innych miejsc wskazanych przez zmawiającego;
12) wywóz zgromadzonych odpadów zielonych z terenu miasta oraz jednostek administrowanych przez Gminę;
13) wykaszanie terenu wokół jeziorka koźlarskiego w m. Chlastawa (2,10 ha);
14) opryski i nawożenie terenów zielonych;
15) likwidację skutków zdarzeń losowych(maksymalny czas przystąpienia do likwidacji zdarzenia losowego od chwili zgłoszenia przez Zamawiającego wynosi 30 minut, maksymalny czas zakończenia prac związanych z likwidacją zdarzenia losowego od momentu podjęcia prac wynosi 120 minut.)prace interwencyjne sprzętem - wykonywanie różnych prac związanych ze sprzątaniem na polecenie zamawiającego lub po wystąpieniu różnego rodzaju zjawisk meteorologicznych ( obfitych opadów deszczu, porywistych wiatrach itp. );
16) zagospodarowanie powstałych odpadów w wyniku przeprowadzonej usługi należy do wykonawcy zgodnie z obowiązującymi przepisami,
17) prowadzenie ewidencji wykonywanych zabiegów z użyciem środków ochrony roślin oraz postępowanie zgodne z wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 21 października 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2097) o środkach ochrony roślin.
Skutkiem wykonania ww. czynności ma być uzyskanie stanu czystości terenu na którym prowadzona jest usługa.
Zakres przedmiotu zamówienia rocznie obejmuje: sprzątanie ulic o łącznej powierzchni 19317 m2, sprzątanie chodników o powierzchni łącznej 7260 m2, Koszenie terenów zielonych o powierzchni 844000 m2, opróżnianie ulicznych pojemników na odpady w ilości 5252 szt., wywóz opadłych liści i pędów roślin oraz zgromadzonych części roślin w ilości ok 160 m3, utylizacja powstałych w wyniku działalności odpadów, likwidację skutków zdarzeń losowych(maksymalny czas przystąpienia do likwidacji zdarzenia losowego od chwili zgłoszenia przez Zamawiającego wynosi 30 minut, maksymalny czas zakończenia prac związanych z likwidacją zdarzenia losowego od momentu podjęcia prac wynosi 120 minut.)
4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90611000-3 - Usługi sprzątania ulic
77312000-0 - Usługi usuwania chwastów
77312100-1 - Usługi odchwaszczania
90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 834530 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 850000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 834530 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI KOMUNALNE Michał Budych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 927 181 22 69
7.3.3) Ulica: ul. Główna 23
7.3.4) Miejscowość: Dąbrówka Wielkopolska
7.3.5) Kod pocztowy: 66-210
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 834530 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |