Sukcesywna dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem z podziałem na części
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00341283
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00341283/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-14 11:43
- Lokalizacja
- Chełm, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8bae9090-5a31-48f2-ad03-05bbc5b0a356
- Identyfikator
- 5630000872
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Sól drogowa
Wykonawcy
1 przyznane
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA 'TRASA' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiała Podlaska, PL · lot 0
607 005 PLNOferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00341283 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem z podziałem na części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110052871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wołyńska 57
1.5.2.) Miejscowość: Chełm
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 82 563-14-61 do 63
1.5.8.) Numer faksu: 82 563-04-50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mpgk@mpgkchelm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mpgkchelm.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mpgk-chelm.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Przedsiebiortswo komunalne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Usługi komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem z podziałem na części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8bae9090-5a31-48f2-ad03-05bbc5b0a356
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341283
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275180
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/15/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 588391,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach Części IPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa według potrzeb Zamawiającego soli drogowej luzem z antyzbrylaczem w ilości maksymalnej 1 500 T (ton) przy czym Zamawiający gwarantuje zakup ilości nie mniejszej niż 700 T (ton). Podana maksymalna ilość przedmiotu zamówienia jest wartością szacunkową. W przypadku niezrealizowania ilościowego zakupu ponad ilość gwarantowaną przez Zamawiającego w czasie trwania umowy, zakup uważa się za zakończony bez jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych w tym bez zmiany ceny jednostkowej za T (tonę).
a)Wymagane parametry soli drogowej:
Postać: produkt krystaliczny, sypki, barwa biała lub biała o naturalnym odcieniu szarym/różowym;
Zawartość: chlorku sodu NaCl co najmniej 90%, substancji nierozpuszczalnych w wodzie maksymalnie 8,0%, wody (wilgotność) maksymalnie 3,0%, K4Fe(CN)6 dodawanego w celu zapobiegania zbrylaniu soli, minimum 20 mg/kg;
Skład ziarnowy soli, wymiar oczka sita w milimetrach: 1,0 – 6,0 minimum 60%, < 1,0 maksimum 40%.
b)Sól drogowa powinna spełniać wymagania normy PN-86/C-84081/02 lub równoważnej.
c)Dostawa powinna odbywać się staraniem, na koszt i ryzyko Wykonawcy do Zakładu Oczyszczania Miasta zlokalizowanego w Chełmie (22-100) przy ul. Bieławin 5a w dni robocze (tj. od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7.00 do 15.00 według bieżących potrzeb określanych przez Zamawiającego w zamówieniach.
d)Przewidziane minimum logistyczne wynosi 25 T (ton). Wykonawca realizował będzie zamówienie przy wykorzystaniu samochodów samowyładowczych.
e)Termin dostawy od dnia złożenia zamówienia nie powinien przekraczać 2 dni roboczych.
f)Każdorazowa dostawa przedmiotu zamówienia zostanie zważona na legalizowanej wadze Zamawiającego i potwierdzona dokumentem wagowym.
g)Wykonawca zobowiązany będzie do rozładunku przedmiotu zamówienia własnym staraniem i na własny koszt w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zawinione szkody powstałe w trakcie rozładunku.
h)Sól drogowa wykorzystywana będzie do zimowego utrzymania ciągów komunikacyjnych w przestrzeni publicznej i musi być produktem do tego przeznaczonym.
i)Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 3 do SWZ tj. Projektowane postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa
4.5.5.) Wartość części: 580000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach Części IIPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa według potrzeb Zamawiającego soli drogowej z antyzbrylaczem w opakowaniach foliowych (zapewniających zabezpieczenie przed wilgocią) o pojemności 20 kg lub 25 kg w ilości maksymalnej 12 T (ton) przy czym Zamawiający gwarantuje zakup ilości nie mniejszej niż 2 T (tony). Podana maksymalna ilość przedmiotu zamówienia jest wartością szacunkową. W przypadku niezrealizowania ilościowego zakupu ponad ilość gwarantowaną przez Zamawiającego w czasie trwania umowy, zakup uważa się za zakończony bez jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych.
a)Szczegółowy opis przedmiotu zawarto w załączniku nr 2 do SWZ.
b)Sól drogowa powinna spełniać wymagania normy PN-86/C-84081/02 lub równoważnej.
c)Dostawa powinna odbywać się staraniem, na koszt i ryzyko Wykonawcy na Cmentarz Komunalny z siedzibą przy ul. Mościckiego 57, 22-100 Chełm, w dni robocze (tj. od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7.00 do 14.00 według bieżących potrzeb określanych przez Zamawiającego w zamówieniach.
d)Przewidziane minimum logistyczne wynosi 2 T (tony).
e)Wykonawca zobowiązany będzie do rozładunku przedmiotu zamówienia własnym staraniem i na własny koszt w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zawinione szkody powstałe w trakcie rozładunku.
f)Sól drogowa wykorzystywana będzie do zimowego utrzymania ciągów komunikacyjnych w przestrzeni publicznej i musi być produktem do tego przeznaczonym.
g)Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 3 do SWZ tj. Projektowane postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa
4.5.5.) Wartość części: 8391,60 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 607005,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 672133,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 607005,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa "TRASA" SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5370000822
7.3.3) Ulica: Żeromskiego 7
7.3.4) Miejscowość: Biała Podlaska
7.3.5) Kod pocztowy: 21-500
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 607005,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najkorzystniejszą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 22140,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22140,00 PLN
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |