Dostawa sprzętu komputerowego w ramach „Modernizacja budynku oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu”

POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00341462
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00341462/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-14 12:16
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6779b933-77fc-4a09-8113-2bc834b600bd
Identyfikator
5492197501
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różny sprzęt komputerowyKomputer biurkowyPakiety oprogramowania i systemy informatyczneAkcesoria komputeroweUrządzenia komputeroweSprzęt związany z komputeramiUrządzenia sieciowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00341462 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego w ramach „Modernizacja budynku oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-602

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6779b933-77fc-4a09-8113-2bc834b600bd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego w ramach „Modernizacja budynku oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6779b933-77fc-4a09-8113-2bc834b600bd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341462

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027196/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Modernizacja budynku oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt: Modernizacja budynku oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego przy PCKTiB w Oświęcimiu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027, Numer projektu: FEMP.05.03-IP.01-1392/24

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237904

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.272.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 309225,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 134090,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego stanowiącego wyposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego
w Oświęcimiu w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego
w Oświęcimiu”.
Zamówienie obejmuje dostawę sprzętu komputerowego tj. laptopów, komputerów stacjonarnych, serwera, wyposażenie szafy RACK
Warunki realizacji zamówienia:
1. Dostarczenie przedmiotu zamówienia na własny koszt i ryzyko, w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz wniesienie go do pomieszczeń docelowych wskazanych przez przedstawiciela jednostki oświatowej, tj. Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego przy ul. Leszczyńskiej 8 w godzinach i dniach pracy jednostki, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:00. W razie konieczności uruchomić dostarczony sprzęt (jeśli dotyczy).
2. Dostarczenie wraz z dostawą przedmiotu zamówienia:
• nośników instalacyjnych oprogramowania (jeżeli dotyczy),
• instrukcji obsługi w języku polskim oraz dokumentacji oprogramowania w języku polskim lub innej równoważnej publikacji w języku polskim,
• indywidualnej karty gwarancyjnej dla urządzenia, wypełnionej czytelnie i bez poprawek, z wypisanym na niej numerem seryjnym lub innym unikalnym numerem danego urządzenia (zgodnym z numerem uwidocznionym na obudowie tego urządzenia),
• dokumentacji eksploatacyjnej zawierającej informacje dotyczące podstawowych wymagań instalacyjnych i warunków użytkowania,
3. Poinformowanie zamawiającego (pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej) o terminie dostawy na co najmniej 3 dni robocze przed planowanym terminem dostawy.
W sytuacji, gdy termin ten nie będzie dogodny dla Zamawiającego wskaże on inny termin, nie później niż 2 dni robocze po terminie wskazanym przez Wykonawcę.
4. Zaoferowany przedmiot umowy musi odpowiednio:
• sprzęt - być fabrycznie nowy, nieuszkodzony, komplety i nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy.
• oprogramowanie - być fabrycznie nowe, kompletne i nieużywane i nigdy nie aktywowane ani nie integrowane z żadnym kontem, którego właścicielem nie jest Zamawiający, objęte licencjami czasowo nieograniczonymi uprawniającymi Zamawiającego do korzystania z oprogramowania zgodnie z celem Umowy.
• pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucji producenta przeznaczonego na teren Unii Europejskiej, a korzystanie przez Zamawiającego z dostarczonego produktu nie może stanowić naruszenia majątkowych praw autorskich osób trzecich,
• posiadać stosowne certyfikaty dopuszczające go do sprzedaży i użytkowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia stosownych certyfikatów określonych w szczegółowej specyfikacji sprzętu komputerowego (tj. opisie przedmiotu zamówienia), na wezwanie zamawiającego, w trakcie realizacji Umowy.
5. Wykonawca musi dysponować niezbędną wiedzą, doświadczeniem zawodowym oraz zasobami technicznymi i kadrowymi niezbędnymi do wykonania przedmiotu umowy.
6. Ponadto, warunki realizacji zamówienia określają odpowiednio: opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 3 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy - załącznik nr 4 do SWZ.
7. Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia, podpisania i złożenia wraz z ofertą formularza asortymentowo - cenowego sporządzonego zgodnie z treścią załącznika nr 1.1.
Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać oferowane produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania produktów zawarte m.in. w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, na stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego produktu, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
Jeżeli w dokumentach zamówienia opisujących przedmiot zamówienia, Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213300-8 - Komputer biurkowy

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca: POWER KOMPUTERY TOMASZ ŁAPA, ul. Ludwika Waryńskiego 53A, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, którego oferta w dniu 26.05.2026 r. została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca nie przekazał podpisanej umowy w wyznaczonym terminie, przy jednoczesnym braku poinformowania Zamawiającego o przyczynach uniemożliwiających jej zawarcie.

W związku z powyższym, w tym z art. 263 Pzp, w następstwie uchylenia się Wykonawcy jw. od zawarcia umowy Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny oferty nr 2 złożonej przez Wykonawcę: WEB-PROFIT MACIEJ KUŹLIK, ul. Spokojna 18, 41-940 Piekary Śląskie. Oferta w dniu 15.06.2026 r. została wybrana jako najkorzystniejsza.

Również ten Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, wskazując jako przyczynę omyłkę rachunkową skutkującą brakiem możliwości realizacji zamówienia na warunkach wynikających ze złożonej oferty.

W związku z uchyleniem się od zawarcia umowy również przez wykonawcę, którego oferta została wybrana po ponownym badaniu i ocenie ofert przeprowadzonych na podstawie art. 263 Pzp, zaistniała przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 7 Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149480,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 156785,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Pełna nazwa projektu lub programu:
Projekt: Modernizacja budynku oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027, Priorytet 5. Fundusze europejskie wspierające infrastrukturę społeczną, Działanie 5.3 Infrastruktura kształcenia
zawodowego A. Wsparcie infrastruktury szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Numer projektu: FEMP.05.03-IP.01-1392/24 – udział tych środków w wartości zamówienia wynosi do 85%.
2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy