Projekt w sprawie budowy drogi dla pieszych i rowerzystów w ciągu ul.Wojska Polskiego w Orzeszu
Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00341541
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00341541/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-14 12:29
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2cde61dd-054b-4f0e-ac81-7aa52b573d2a
- Identyfikator
- 6351830724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00341541 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Projekt w sprawie budowy drogi dla pieszych i rowerzystów w ciągu ul.Wojska Polskiego w Orzeszu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255016
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 4a
1.5.2.) Miejscowość: Mikołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@mikolowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.mikolowski.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Projekt w sprawie budowy drogi dla pieszych i rowerzystów w ciągu ul.Wojska Polskiego w Orzeszu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2cde61dd-054b-4f0e-ac81-7aa52b573d2a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341541
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044380/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Projekt w sprawie budowy drogi dla pieszych i rowerzystów w ciągu ul. Wojska Polskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292001
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INZ.272.18.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji budowlano wykonawczej budowy drogi dla pieszych oraz rowerzystów w ciągu drogi 5315S (droga kategorii „Z”) ul. Wojska Polskiego w Orzeszu na odcinku od skrzyżowania z ul. Żorską do skrzyżowania z ul. Katowicką – 2029 m
Opis prac projektowych:
zaprojektowanie chodnika o nawierzchni bitumicznej szer. 1,8 do 3,0 m (ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego),
zaprojektowanie przebudowy istniejącej nawierzchni jezdni dla dostosowania do ruchu kategorii min. KR3 z uregulowaniem szerokości jezdni do 6,0 m (odcinkowo dopuszcza się 5,5 m - wyznaczona uspokojona strefa ruchu,
zaprojektowanie rozwiązań powodujących ograniczenie prędkości pojazdów samochodowych (np. wyniesione przejścia dla pieszych, wyniesione skrzyżowania)
przebudowę istniejących zjazdów do posesji celem dostosowania do nowego układu geometrycznego ulicy,
przebudowę skrzyżowań lub ich korekty dla poprawy geometrii,
zaprojektowanie w miejscach wymaganych zagospodarowaniem terenu, kanalizacji deszczowej z wraz z studzienkami ściekowymi lub odwodnienia w postaci rowów otwartych,
zaprojektowanie dodatkowo pobocza o nawierzchni bitumicznej – szerokość dostosowana do parametrów drogi powiatowej
zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu rurami ochronnymi lub inne (projekty przebudowy wynikające z uzgodnień branżowych),
Wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych przez ul. Katowicką w obrębie skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.
Projekt należy opracować w podziale na etapy:
1) - etap 1 – odcinek od ul. Żorskiej do posesji nr 60 długość ok. 460 m
2) - etap 2 – odcinek od posesji nr 60 do ul. Zamkowej długość ok. 1266 m
3) - etap 3 – odcinek od ul. Zamkowej do ul. Katowickiej długość ok. 303 m
Projektant będzie zobowiązany konsultować prace projektowe z zamawiającym na spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte i opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 16.06.2026r. pod nr 2026/BZP00292001/01, a dokumenty do postępowania zostały opublikowane na stronie prowadzonego postępowania tj. https://e-zp.mikolowski.pl pod nr sprawy INZ.272.18.2026. W wyznaczonym terminie składania ofert tj. do dnia 24.06.2026r. godz. 9.00 nie wpłynęła żadna oferta. Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie ze względu na brak ofert.| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |