Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Lipinki Łużyckie
Gmina Lipinki Łużyckie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00341674
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00341674/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 12:56
- Lokalizacja
- Lipinki Łużyckie, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-674f64bc-b938-4673-adee-04ae87957f03
- Identyfikator
- 9281930332
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie naprawy drógRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Wykonawcy
2 przyznane
TANDEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻagań, PL · lot 0
141 954,34 PLNTANDEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻagań, PL · lot 1
254 165,88 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00341674 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Lipinki Łużyckie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipinki Łużyckie
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Lipinki Łużyckie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770623
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 9
1.5.2.) Miejscowość: Lipinki Łużyckie
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-213
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 683626230
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lipinki-luzyckie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.lipinki-luzyckie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-674f64bc-b938-4673-adee-04ae87957f031.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Lipinki Łużyckie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-674f64bc-b938-4673-adee-04ae87957f03
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341674
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018751/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Lipinki Łużyckie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266420
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KRO/271/2/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Modernizacja wewnętrznej drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Lipinki Łużyckie położonej na działkach nr ewidencyjny 199, 189/1 i 189/2 obręb Lipinki Łużyckie na terenie Gminy Lipinki Łużyckie.”Remont drogi polegać będzie na wykonaniu koryta gruntowego poprzez usunięcie istniejącej warstwy ziemi na głębokość około 20,0 cm na całym odcinku projektowanego remontu tj. na długości 295 m i wykonaniu na tym odcinku warstwy podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem C1,50/2,5 o grubości po zagęszczeniu 15cm i wykonaniu warstwy z mieszanki niezwiązanej C90/3 z kruszywa łamanego 0/31,5 grubości 20,0 cm. Zaprojektowana nawierzchnia z kruszywa posiadać będzie spadek poprzeczny minimum 2-3% na całej długości modernizowanej nawierzchni.
Po obu stronach modernizowanej nawierzchni drogi wewnętrznej należy wykonać obustronne pobocza z kruszywa na szerokości minimum 0,50 m.
Wzdłuż remontowanej drogi wewnętrznej znajdują się również zjazdy do posesji i pól, które wykonane są w większości z gruntu, natomiast na etapie modernizacji należy wykonaćje w obrębie pasa drogowego również w nawierzchni z kruszywa łamanego do granicy pasa drogowego.
Wody opadowe po wykonaniu modernizacji drogi wewnętrznej będą odprowadzane spadkami poprzecznymi i podłużnymi w kierunku poboczy gruntowych w obrębie działek o numerach ewidencyjnych 199, 198/1 i 189/2. Planowana inwestycja przebiega w całości w terenie zabudowanym.
Nie zmienia się przebiegu drogi w planie. Projektuje się remont istniejącej drogi gminnej w jej obecnym śladzie i szerokości.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 145282,67 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Modernizacja wewnętrznej drogi gminnej ul. Klonowej położonej na działce nr ewidencyjny 244/4 obręb Lipinki Łużyckie i 190 obręb Suchleb na terenie Gminy Lipinki Łużyckie”Modernizacja drogi polegać będzie na wykonaniu koryta gruntowego poprzez usunięcie istniejącej warstwy ziemi na głębokość około 20,0 cm na całym odcinku projektowanego remontu tj. na długości 595 m i wykonaniu na tym odcinku warstwy podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem C1,50/2,5 o grubości po zagęszczeniu 15cm i wykonaniu warstwy z mieszanki niezwiązanej C90/3 z kruszywa łamanego 0/31,5 grubości 20,0 cm. Zaprojektowana nawierzchnia z kruszywa posiadać będzie spadek poprzeczny minimum 2-3% na całej długości modernizowanej nawierzchni.
Po obu stronach modernizowanej nawierzchni drogi wewnętrznej należy wykonać obustronne pobocza z kruszywa na szerokości minimum 0,50 m.
Wzdłuż remontowanej drogi wewnętrznej znajdują się również zjazdy do posesji i pól, które wykonane są w większości z gruntu, natomiast na etapie modernizacji należy wykonać je w obrębie pasa drogowego również w nawierzchni z kruszywa łamanego do granicy pasa drogowego.
Wody opadowe po wykonaniu modernizacji drogi wewnętrznej będą odprowadzane spadkami poprzecznymi i podłużnymi w kierunku poboczy gruntowych w obrębie działek o numerach ewidencyjnych 244/4 obręb Lipinki Łużyckie i 190 obręb Suchleb. Planowana inwestycja przebiega w całości w terenie zabudowanym.
Nie zmienia się przebiegu drogi w planie. Projektuje się remont istniejącej drogi gminnej w jej obecnym śladzie i szerokości.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 284494,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 141954,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 203934,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 141954,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tandem Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9281026733
7.3.3) Ulica: Lotników Alianckich 33
7.3.4) Miejscowość: Żagań
7.3.5) Kod pocztowy: 68-100
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 141954,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 254165,88 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 388756,26 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 254165,88 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tandem Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970447750
7.3.3) Ulica: Lotników Alianckich
7.3.4) Miejscowość: Żagań
7.3.5) Kod pocztowy: 68-100
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 254165,88 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |