Wymiana pokrycia dachowego części budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicach oraz budynku świetlicowo-szatniowego w Przedwojowie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.
Gmina Kamienna Góra
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00341701
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00341701/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 13:02
- Lokalizacja
- Kamienna Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8cfb94fd-1db9-4fff-a6e9-6af07cd960d5
- Identyfikator
- 6140102873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00341701 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana pokrycia dachowego części budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicach
oraz budynku świetlicowo-szatniowego w Przedwojowie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kamienna Góra
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821322
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75-610-6292
1.5.8.) Numer faksu: 75-744-2857
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminakg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakamiennagora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminakamiennagora1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana pokrycia dachowego części budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicachoraz budynku świetlicowo-szatniowego w Przedwojowie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8cfb94fd-1db9-4fff-a6e9-6af07cd960d5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341701
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017361/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowi
1.1.6 Termomodernizacja części dachu budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicach z wymianą pokrycia dachowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312384
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI. 7013.2.2026, RI.7013.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane ujęte w zadanie pn.: „Wymiana pokrycia dachowego części budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicach oraz budynku świetlicowo-szatniowego w Przedwojowie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.” Wymienione roboty budowlane (zadanie) obejmują dwa zamierzenia budowlane tj.:
1) Termomodernizację części dachu budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicach z wymianą pokrycia dachowego (umowa nr 1)
2) Wymianę pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy nominalnej 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie (umowa nr 2)
Zakres prac obejmuje wykonanie :
Ad. 1. W zakresie termomodernizacji części dachu budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicach z wymianą pokrycia dachowego:
a) rozebranie instalacji odgromowej, rynien i rur spustowych oraz podbitki okapów, łacenia dachu, obróbek blacharskich
b) rozebranie pokrycia dachowego– istniejące pokrycie z dachówki betonowej zakładkowej,
c) odbicie uszkodzonych tynków zewnętrznych kominów,
d) montaż łat, kontr łat, desek okapowych, montaż membrany dachowej (min.: 160 g/m2),
e) montaż pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki układanej w koronkę,
f) wykonanie nowych tynków na 2 kominach budynku A2 ponad dachem,
g) montaż 2 wyłazów dachowych i systemowych ław kominiarskich,
h) montaż systemowych płotków śniegowych długości 28,5m,
i) wykonanie obudowy okapów z desek wraz z malowaniem,
j) uzupełnienie tynków zewnętrznych w miejscach wymiany obróbek blacharskich i malowanie,
k) montaż rynien i i rur spustowych
l) montaż instalacji odgromowej, wykonanie pomiarów instalacji odgromowej,.
ł) wykonanie instalacji oświetlenia poddasza wraz z montażem opraw,
m) wykonanie ocieplenia stropu na poddaszu z płyt podłogowych styropianowych w dwóch warstwach grubości łącznej 15 cm oraz podłogi z płyt niepalnych OSB Firestop typu pióro-wpust,
n) wykonanie montażu drzwi przeciwpożarowych klasy EI 30 wraz uzupełnieniem zabudowy,
ścianką z grubości 12 cm z płyt GK ogniochronnych,
o) montażu na budynku szkolnym A1 na istniejącym pokryciu systemu płotków śniegowych (18 mb) uporządkowanie terenu i oczyszczenie z resztek budowlanych.
Ad. 2. W zakresie wymiany pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy nominalnej 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie
a) demontaż rynien i górnych odcinków rur spustowych,
b) demontaż instalacji odgromowej,
c) demontaż płotków przeciwśnieżnych i stopni kominiarskich,
d) demontaż starego pokrycia wykonanego z gontu bitumicznego wraz z utylizacją,
e) demontaż obróbek blacharskich,
f) wykonanie ekranu z membrany dachowej,
g) wymiana wiatrownic i desek czołowych z dostosowaniem do nowego pokrycia,
h) roboty impregnacyjne i malarskie elementów drewnianych;
i) wykonanie nowych obróbek blacharskich dachu,
j) montaż kontrłat i łat,
k) montaż pokrycia dachowego z blachodachówki powlekanej,
l) montaż rynien i rur spustowych,
ł) odtworzenie instalacji odgromowej wraz z jej badaniem,
m) montaż płotków przeciwśnieżnych i stopni kominiarskich,
n) montaż wywietrzaków dachowych,
o) obróbki blacharskie kominów,
p) montaż instalacji paneli fotowoltaicznych (45 szt. modułów PV z falownikiem) o mocy 30,15 kWp,
r) uporządkowanie terenu i oczyszczenie z resztek budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09332000-5 - Instalacje słoneczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zaproponowana oferta cenowa znacząco przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Zamawiający, po przeanalizowaniu swojej sytuacji finansowej, nie widzi możliwości zwiększenia kwoty na realizację zadania do zaoferowanej ceny.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 960000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 960000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |