Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku administracyjnego przy ul. Rolniczej 4c w Radziejowie wraz z audytem oraz rozbudową i przebudową budynku

Powiat Radziejowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342010
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342010/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-14 13:57
Lokalizacja
Radziejów, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ab18e7d9-5fa7-43ed-b264-a44a5d8f4711
Identyfikator
8891491327
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie drzwi i okienIzolacja cieplnaMalowanie dachów i inne roboty dotyczące okładzinTynkowanieRoboty w zakresie burzeniaBetonowanieRoboty zadaszenioweFundamentowanieWindyInstalowanie windRoboty szklarskieSłoneczne moduły fotoelektryczneRoboty instalacyjne elektryczneOchrona odgromowaOkna, drzwi i podobne elementyDrzwi przeciwpożaroweWyroby kuteRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty odwadniające

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342010 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku administracyjnego przy ul. Rolniczej 4c w Radziejowie wraz z audytem oraz rozbudową i przebudową budynku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Radziejowski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Radziejowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910869966

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 17

1.5.2.) Miejscowość: Radziejów

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-200

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzp@radziejow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.radziejow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/radziejow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku administracyjnego przy ul. Rolniczej 4c w Radziejowie wraz z audytem oraz rozbudową i przebudową budynku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab18e7d9-5fa7-43ed-b264-a44a5d8f4711

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342010

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00049170/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku administracyjnego przy ul. Rolniczej 4c w Radziejowie wraz z audytem oraz rozbudową i przebudową budynku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021–2027, w ramach Priorytetu 2 „Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu”, Działania 2.17 „Efektywność energetyczna OPPT”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260213

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: R.P.III.272.2.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.:
„Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku administracyjnego przy ul. Rolniczej 4c w Radziejowie wraz z audytem oraz rozbudową i przebudową budynku”.
Inwestycja zlokalizowana jest w Radziejowie, na części działki nr 778/1, obręb ewidencyjny 0001 Radziejów.
Na terenie działki znajdują się cztery budynki. Termomodernizacji podlega budynek administracyjny – obiekt dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
1. Roboty termomodernizacyjne:
a) docieplenie ścian zewnętrznych i ścian fundamentowych,
b) docieplenie stropodachu,
c) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej.
2. Roboty instalacyjne:
a) wykonanie instalacji fotowoltaicznej wraz z bankiem energii,
b) wykonanie niezbędnych instalacji towarzyszących (elektrycznych, odgromowych itp.).
3. Roboty budowlane:
a) dobudowę zewnętrznej windy dla osób niepełnosprawnych,
b) demontaż istniejącej pochylni,
c) roboty towarzyszące (fundamentowe, odtworzeniowe, nawierzchniowe, odwadniające itp.).
Roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, audytem energetycznym, obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ_dokumentacja projektowa w tym:
1) Projekt zagospodarowania terenu
2) Projekty techniczne
3) Przedmiary robót
4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
5) Audyt energetyczny
6) Opinia ornitologiczna i chiropterologiczna.
oraz Załącznik nr 8 (projektowane postanowienia umowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261220-2 - Malowanie dachów i inne roboty dotyczące okładzin

45410000-4 - Tynkowanie

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45262300-4 - Betonowanie

45223220-4 - Roboty zadaszeniowe

45262210-6 - Fundamentowanie

42416100-6 - Windy

45313100-5 - Instalowanie wind

45441000-0 - Roboty szklarskie

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy

44221220-3 - Drzwi przeciwpożarowe

44316500-3 - Wyroby kute

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku badania ofert Zamawiający wezwał Wykonawcę KAPIBARA Sp. z o.o. ul. Floriana 7, 44-190 Knurów do złożenia podmiotowych środków dowodowych w wyznaczonym terminie. Wykonawca nie przedłożył wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez Zamawiającego, natomiast złożył oświadczenie o rezygnacji z badania jego oferty, co skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania oraz odrzuceniem jego oferty.
Druga badana oferta złożona przez Wykonawcę XDROG Sp. z o.o. ul. Mielęcińska 32, 87-800 Włocławek została złożona po terminie składania ofert co skutkuje odrzeceniem jego oferty.
Kolejna badana najkorzystniejsza oferta w postępowaniu przekracza kwotę 1 895 689,30 zł, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane