Modernizacja bieżni i kortów w LXX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dembowskiego 1 w Warszawie.
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00342058
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00342058/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 14:04
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-07ef3274-c366-4c64-adce-c3e9b15fd1bf
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342058 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja bieżni i kortów w LXX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dembowskiego 1 w Warszawie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/287284/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja bieżni i kortów w LXX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dembowskiego 1 w Warszawie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07ef3274-c366-4c64-adce-c3e9b15fd1bf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342058
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012769/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.52 Modernizacja bieżni i kortów w LXX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dembowskiego 1 w Warszawie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241913
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 37/WZP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 730612,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja bieżni i kortów tenisowych znajdujących się na terenie LXX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Dembowskiego 1 w Warszawie. Bieżnia oraz korty zyskają nową nawierzchnie poliuretanową. Siatka kortów tenisowych zostanie wymieniona na nową.
6.1. Informacje ogólne
Bieżnia i korty zlokalizowane są przy ul. Dembowskiego 1 w Warszawie, na działkach nr ewid. 6/6, 6/7 oraz 6/8, obręb 1-10-16
Działki są własnością m.st. Warszawy Dzielnicy Ursynów. Teren jest ogrodzony. Wjazd i wejście od strony północno-wschodzniej, z drogi gminnej ul. Służby Polsce oraz południowej z drogi wewnętrznej z ul. Dembowskiego.
Dane Liczbowe:
- powierzchnia remontowanego boiska 1 348,20 m2
- powierzchnia remontowanej bieżni 593,80 m2
6.2. Zakres przedmiotu zamówienia
• Przygotowanie placu budowy wraz z oczyszczeniem terenu;
• Zabezpieczenie drzew na czas wykonywania prac budowlanych;
• Wymiana siatki kortów tenisowych - siatka stalowa 5x5 cm zamiast siatki nylonowej;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni bieżni oraz kortów wraz z warstwą SBRu;
• Rozebranie warstw podbudowy;
• Mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne;
• Załadowanie, wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórek;
• Wykonanie warstw podbudowy;
• Wykonanie nawierzchni natryskowej poliuretanowej kolor ceglasty RAL 3016 z podbudową dynamiczną ET 3,5 cm grubości wraz z malowaniem linii;
• Wymiana rusztu odwodnienia liniowego (kortów) na istniejących odwodnieniach;
• Usunięcie drzewa i karpiny zgodnie z załącznikiem nr 5 do OPZ;
• Wykonanie 3 sztuk nasadzeń drzew iglastych (nasadzenia zastępcze) drzew o obwodzie pnia na wys. 100 cm nie mniejszym niż 18-20 cm oraz wysokości co najmniej 180 cm wraz z palikowaniem i ściółkowaniem w odpowiednio przygotowanym gruncie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i Użytkownika obiektu zgodnie z załącznikiem nr 5 do OPZ;
• Odtworzenie uszkodzonych trawników podczas prowadzonych robót.
UWAGA: Z przedmiotu zamówienia WYŁĄCZONY jest zakres robót ujęty w dokumentacji projektowej dot. instalacji elektrycznej w zakresie wymiany opraw oświetleniowych.
6.3. Minimalne parametry nawierzchni
Dla zachowania odpowiedniej jakości i żywotności nawierzchnia powinna mieć parametry nie gorsze niż opisane poniżej (wszędzie w OPZ gdzie jest mowa o normach, Zamawiający dopuszcza także równoważne):
1. Grubość nawierzchnia (mm) ≥ 13
2. Wytrzymałość na rozciąganie, N/mm2 (MPa) ≥1,1
3. Wydłużenie względne przy zerwaniu % ≥75
4. Amortyzacja wstrząsów, redukcja siły, na podłożu betonowym (23°C) % 35-44
5. Odkształcenie pionowe, na podłożu betonowym (23°C), mm ≤1,7
6. Odporność na ścieranie w aparacie Tabera, g ≤0,6
7. Odporność na sztuczne starzenie oceniona zmianą barwy-
8. Stopień w skali szarej (badań PN-EN 20105-A02:1996) ≥4
9. Opór poślizgu, próba wahadła, ślizgacz CEN, skala C, jednostki PTV
nawierzchnia sucha 80-110
nawierzchnia mokra 55- 110
10. Prędkość przesiąkania wodą mm/h ≥ 6600
UWAGA:
Wszystkie określone powyżej minimalne parametry systemu nawierzchni muszą zostać spełnione. Zamawiający wymaga, aby spełnienie każdego z wyżej wymienionych parametrów zostało łącznie potwierdzone w przedmiotowych środkach dowodowych, o których mowa w pkt 10.3. lit a) SWZ.
Wszędzie tam gdzie w Dokumentacji technicznej tj. OPZ wraz z załącznikami Zamawiający odniósł się do norm, dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. W przypadku, gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie NIEODPOWIADAJĄCE wprost normom referencyjnym opisanym w Dokumentacji technicznej tj. OPZ wraz z załącznikami, wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w Dokumentacji technicznej tj. OPZ wraz z załącznikami.
W takim przypadku Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty przedmiotowe, o których mowa w pkt 10.3. lit. b) SWZ.
6.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
Projektowane postanowienia umowy (PPU) stanowiące załącznik nr 2 do SWZ;
Dokumentacja techniczna, tj. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami, stanowiący załącznik nr 5 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 2 do Projektowanych postanowień umowy, obejmujący nw. dokumenty:
• Dokumentacja projektowa,
• Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
• Przedmiar robót,
• Materiały informacyjne,
• Plan zagospodarowania drzew LXX LO.
6.5. Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej
Zamawiający przewiduje wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, które zostały zawarte w §15 Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
6.6. Dostępność dla osób niepełnosprawnych
Zamawiający w ramach przedmiotowego zamówienia zawiera wymagania, o których mowa w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: 75 dni od dnia zawarcia umowy.
Numeracja przeniesiona z SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 859908,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 887115,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 859908,66 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grażyna Kowalska COMPLEXE SPORTIF
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 1250112373
7.3.3) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 4/3
7.3.4) Miejscowość: Tłuszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 05-240
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 859908,66 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |