Poprawa stanu gospodarki kanalizacyjnej na terenie Gminy Skołyszyn

GMINA SKOŁYSZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00521315
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00521315/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-30 09:21
Lokalizacja
Skołyszyn, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-61eacf2d-4675-4a3b-9431-8b082177e065
Identyfikator
6851651203
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneBudynki modułowe i przenośneRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówWyposażenie oczyszczalni ściekówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie budowy drógWznoszenie ogrodzeńRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRekultywacja glebyIzolacja cieplnaElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie stabilizacji gruntuUsuwanie glebyBudowa nasypówRoboty na placu budowy

Wykonawcy

1 przyznane

MULTIKOP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiecz, PL · lot 0
8 389 376,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00521315 z dnia 2024-09-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa stanu gospodarki kanalizacyjnej na terenie Gminy Skołyszyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOŁYSZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440382

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Skołyszyn 12

1.5.2.) Miejscowość: Skołyszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-242

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134491729

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@skolyszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.skolyszyn.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_skolyszyn

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa stanu gospodarki kanalizacyjnej na terenie Gminy Skołyszyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61eacf2d-4675-4a3b-9431-8b082177e065

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00521315

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00073526/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Poprawa stanu gospodarki kanalizacyjnej na terenie Gminy Skołyszyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404510

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GPIR.271.1.15.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w OPZ oraz zał. nr 5 do SWZ (projekt umowy) i nr 10 do SWZ – dok. projektowo – kosztorysowa. Zadanie należy wykonać w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację dotyczącą zakresu objętego postępowaniem: 1) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w m. Jabłonica – etap 1: a) Kpl dokument. opracowanej przez Jednostkę Projektową: iPRA Biuro Usług Projektowych – Izabela Praskowicz ul. Kadyiego 8 38-200 Jasło, wraz z warunkami technicznymi, uzgodnieniami, pozwoleniem wodno-prawnym, opinią geotechniczną, przedmiarami robót, STWiORB. 2) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie m. Harklowa – etap 1, podetap 1.1: a) Kpl dokument. opracowanej przez Jednostkę Projektową: Aqueduct W.Adamska, G.Marszałek Sp.J., ul. Nowy Świat 4a 32-020 Wieliczka, wraz z warunkami technicznymi, uzgodnieniami, pozwoleniem wodno-prawnym, opinią geotechniczną, przedmiarami robót, STWiORB. Wymieniona dokumentacja ze względów technicznych i braku możliwości rozdzielenia obejmuje cały zakres robót objętych projektem (budowa sieci kanalizacji i sieci wodociągowej w m. Harklowa). Do realizacji robót Zamawiający podzielił zadanie na etapy, tylko niektóre elementy dokumentacji dostosowano do zakresu objętego niniejszym zamówieniem. Załączony przedmiar robót zawiera roboty objęte tylko etapem budowy sieci kanaliz. sanit. uwzględnionym bieżącym postępowaniem. Zakres robót objęty postępowaniem został wskazany na mapie w zał. do dokumentacji „Kanalizacja Harklowa – zakres do wykonania”. Zadanie objęte umową jest realizowane w ramach projektu pn.: „Poprawa stanu gospodarki kanalizacyjnej na terenie Gminy Skołyszyn” - współfinansowanego z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Edycja ósma: Promesa wstępna nr Edycja8 /2023/3646/ PolskiLad. Postępowanie obejmuje wykonanie następujących zadań: 1)Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w m. Jabłonica – etap 1, w tym: a) Budowę sieci kanalizacyjnej (grawitacyjno-ciśnieniowej) o całkowitej długości około 9142 m (łącznie z przewidywaną kanalizacją międzyobiektową na terenie oczyszczalni), w tym z:
􀀀 rur litych PVC SN8 (lub PP-MD), o wydłużonym kielichu, typ ciężki φ 250 x 7,3 mm – 248m;
􀀀 rur litych PVC SN8 (lub PP-MD), o wydłużonym kielichu, typ ciężki φ 200 x 5,9 mm – 4495,50m;
􀀀 rur litych PVC SN8(lub PP-MD), o wydłużonym kielichu, typ ciężki φ 160 x 4,7 mm – 18,0 m;
􀀀 rur PE SDR 17 φ 200 x 13,4 mm (lub PP-MD z hermetycznymi połączeniami rur min. 7 barów) – 3684m;
􀀀 rur PE SDR 17 φ 250 x 14,8 mm (lub PP-MD z hermetycznymi połączeniami rur min. 7 barów) – 684,5 m
􀀀 rur PE SDR 17 φ 110 x 6,6 mm (lub PP-MD z hermetycznymi połączeniami rur min. 7 barów) – 12,0 m
– wraz z: - montażem studzienek rewiz. bet. 1000mm – 33szt. - montażem studzienek rewiz. bet. 1200mm – 27szt. montażem studzienek rewiz. PVC 400/425mm – 232szt. - (w gruntach nawodnionych wymagany jest montaż włazów szczelnych), - montażem studni pomiarowej: ścieków oczyszczonych, ścieków surowych, poboru próbek, rozdzielczej; - pompowni ścieków wraz z wyposażeniem, z wykonaniem fundamentu oraz zasilaniem w en.elektr., - zabezpieczeniem kolizji na trasie sieci kanaliz., - przewiertów sterowanych na przekroczeniach dróg, podjazdów, kolizji, rowów melioracyjnych, potoku Jabłonka (ok. 2812 m) z montażem rur ochronnych wg zestawienia z dok. projekt.; - odtworzeniem nawierzchni utwardzonych; b) Budowę oczyszczalni ścieków o przepust. 75m3/d, składającej się m.in. z: - 2 zbiorników z polipropylenu wielkości 250RLM, - obiektami towarzyszącymi wchodzącymi w skład układu technologicznego: m.in. zbiorniki na osad nadmierny (2 szt.), kontener na skratki, przepompownia z kratą koszową, pompy, dmuchawa napowietrzająca oraz inne wynikające z technologii przyjętej w projekcie. Przy obiekcie oczyszczalni zaprojektowano kontener techniczny z płyt warstwowych o wym. 6x3m i wys. 4m z zapleczem sanit. posadowiony na płycie betonowej z podbudową. W budynku należy wykonać instalację elektryczną do ogrzewania, gniazd wtykowych i oświetlenia, instalację kanalizacji sanitarnej, wody ciepłej (elektr. ogrzewacz wody) i zimnej, ogrzewania (elektr. grzejniki olejowe) i wentylacji. W budynku przewidziano pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie na agregat, sanitariat (szczegóły- rzut budynku – rys. nr 11). W budynku przewidziano montaż agregatu prąd. o mocy 20kW, do którego należy dostosować instalację elektryczną (zakup i montaż agregatu należy do Wykonawcy). Technologia oczyszczalni ścieków oparta będzie na ciągłym zmodyfikowanym procesie osadu czynnego. Reaktor biologiczny składać się będzie z komory beztlenowej, napowietrzania, klarowania końcowego oraz zintegrowanej komory retencyjnej połączonych za pomocą przewodów obiegu wewnętrznego i recyrkulacji. Przed doprowadzeniem do kolektora ścieki będą oczyszczane mechanicznie w pompowni, w koszu dopływowym.
Oczyszczalnia powinna być wyposażona w system monitorowania jej pracy. System ma zostać wyposażony we wszystkie odpowiednie jednostki i oprogramowanie przeznaczone do realizacji opisanych funkcji oraz otwarty na potencjalną aktualizacje i rozbudowę. Automatyka oczyszczalni musi posiadać możliwość dołączenia w przyszłości urządzenia podczyszczającego mechanicznie ścieki tj. sitopiaskownika lub kratopiaskownika oraz podglądu zdalnego pracy tego urządzenia. System monitorowania ma obejmować minimum następujące pomiary:
- pomiar tlenu w komorach natleniania
- pomiar gęstości osadu w komorach natleniania
- pomiar poziomu w przepompowni ścieków,
- pomiar poziomu w zbiornikach na osad nadmierny
- pomiar poziomu osadu czynnego w komorach klarowania osadu (osadnikach wtórnych),
- pomiar pH w komorach tlenowych
- pomiar temp. w komorach tlenowych
System kontroli operacji procesowych ma umożliwić personelowi serwisowemu bezpieczną i wydajną obsługę WTF tj. sprzęt i oprogramowanie związane z urządzeniami procesowymi:
• Przyrządy pomiarowe (natężenia przepływów, czas i częstotliwość pracy, pH, temperatura, tlen)
• Tablice kontrolne oddzielnych łańcuchów procesowych i urządzeń
• Autostrady danych i sieci
• Centrum sterowania z zainstalowanym systemem SCADA.
Tablice sterownicze do sterowania operacjami procesowymi w oczyszczalni ścieków maja być obsługiwane przez programowalne sterowniki logiczne. W centralnej tablicy sterowniczej WTF ma zostać zainstalowany panel operatorski do lokalnego sterowania i monitorowania operacji procesowych przez personel serwisowy. Transmisja danych poprzez komunikację PROFINET do centralnej dyspozytorni Zamawiającego ma być realizowany przez nowy system SCADA.
Powyższy system ma umożliwić personelowi dyżurnemu:
• monitorowanie pracy zautomatyzowanych urządzeń mechanicznych;
• monitorowanie parametrów technicznych i procesowych rejestrowanych przez automatyczne urządzenia pomiarowe;
• zmianę odpowiednich parametrów procesowych;
• odbieranie i drukowanie komunikatów alarmowych o zakłóceniach lub awariach systemu;
• monitorowanie i drukowanie wykresów wszystkich parametrów rejestrowanych przez urządzenia pomiarowe;
• monitorowanie i drukowanie raportów dotyczących wszystkich parametrów rejestrowanych przez urządzenia pomiarowe oraz podsumowanie czasu pracy (dzień/miesiąc/rok) każdej jednostki.
Ścieki oczyszczone odprowadzane będą prefabr. wylotem betonowym typu ciężkiego do potoku Jabłonka o średnicy 250mm, składający się ze ścianki czołowej połączonej z płytą wypadu z progiem i skrzydełkami bocznymi trójkątnymi o nachyleniu 1:1,5. Wymiary wylotu (dł. x wys. x szer.) 1,17 x 1,282 x 0,88m. Skarpy i dno potoku w miejscu wylotu na dł.10mb, po 5m w górę i w dół od osi wylotu zostaną ubezpieczone do pełnej wysokości narzutem kamiennym luzem o średnicy ok.50cm. Dno rzeki przy skarpie licząc od osi wypadu na długości 10m, po min. 5m w górę i w dół należy wyścielać narzutem kamiennym luzem o średnicy około 50cm, bez piętrzenia, równo z niweletą dna potoku. Dno potoku należy ubezpieczyć na długości ok. 10m. Na początku i na końcu ubezpieczenia należy wykonać palisadę drewnianą z pali o długości 1,5m i śr. 10cm, zarówno w dnie jak i w skarpach umocnić narzutem kamiennym. Szczegóły określono w pozwoleniu wodnoprawnym: znak RJ.ZUZ.2.4210.198.2024.NC z dnia 13.06.2024 r. W ramach zadania należy wykonać utwardzenie terenu oczyszczalni (plac przy oczyszczalni, droga manewrowa) z kostki brukowej gr. 8cm (ok.560m2) wraz z podbudową, krawężnikami. Należy wykonać ogrodzenie terenu oczyszczalni (wys. 1,5m, wraz z wykonaniem wrót o szer. 4m i furtka 1 m) o dł. 205m. Należy wykonać drogę dojazdową z wykonaniem zjazdu z drogi powiatowej z klińca, z przebudową przepustu. Zakres robót obejmuje również wykonanie oświetlenia terenu oczyszczalni (2 słupy ośw. zewn. LED, wykonanie zasilania elektr. pompowni i oczyszczalni wraz przyłączem elektrycznym, a także niezbędnej kanalizacji sanitarnej (międzyobiektowej) na terenie oczyszczalni pomiędzy obiektami technologicznymi. W ramach zadania, w oparciu o warunki przyłączenia nr 24-F6/WP/00281 z dnia 29.01.2024 r. Wykonawca jest zobowiązany jest opracować projekt techniczny przyłącza energetycznego oraz wykonać przyłącze do sieci energetycznej o długości 195 m, z odbiorem wykonanego przyłącza przez PGE Dystrybucja S.A. Wzdłuż ogrodzenia oczyszczalni Wykonawca jest zobowiązany posadzić drzewa i krzewy iglaste w ilości 70 szt. W ramach zamówienia Wykonawca jest zobowiązany dokonać rozruchu technologicznego oczyszczalni zgodnie z warunkami określonymi w projekcie oraz wytycznymi producenta. Obejmuje to również wykonanie badań laboratoryjnych oczyszczonych ścieków. Z rozruchu oczyszczalni Wykonawca jest zobowiązany sporządzić protokół, który będzie wymagany na etapie odbioru prac.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45112300-8 - Rekultywacja gleby

45321000-3 - Izolacja cieplna

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45112500-0 - Usuwanie gleby

45243510-0 - Budowa nasypów

45113000-2 - Roboty na placu budowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8389376,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11874776,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8389376,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MULTIKOP Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7380005265

7.3.4) Miejscowość: Strzeszyn 567

7.3.5) Kod pocztowy: 38-340

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8389376,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 19 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-09-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane