Wykonanie podobnych robót budowlanych w ramach zadania pn.: Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Gdańska - ul. Warszawska

GMINA MIEJSKA BOLESŁAWIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342224
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342224/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-14 14:32
Lokalizacja
Bolesławiec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3936dcbd-2f2d-489c-a9a5-5c8b320499c7
Identyfikator
6121636326
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ZIB ELTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubań, PL · lot 0
328 384,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342224 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie podobnych robót budowlanych w ramach zadania pn.: Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Gdańska - ul. Warszawska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA BOLESŁAWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821405

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 41

1.5.2.) Miejscowość: Bolesławiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-700

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: d.wawrzkiewicz@um.boleslawiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3936dcbd-2f2d-489c-a9a5-5c8b320499c7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie podobnych robót budowlanych w ramach zadania pn.: Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Gdańska - ul. Warszawska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3936dcbd-2f2d-489c-a9a5-5c8b320499c7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342224

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00002892/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Gdańska – ul. Warszawska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie podobnych robót budowlanych na zadaniu pn.: Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Gdańska - ul. Warszawska, w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt.1 ustawy Pzp, w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.
Uzasadnienie udzielenia trybu:
W dniu 05.01.2024 roku (umowa nr ZI.272.51.2024) udzielono zamówienia podstawowego Wykonawcy – ZIB ELTOR sp. z o.o. Aleja Niepodległości 12A, 59-800 Lubań w ramach zadania pod nazwą „Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Gdańska - ul. Warszawska„. Roboty budowalne zostały zakończone w grudniu 2025 roku i były wykonane w formule zaprojektuj i wybuduj. Na wykonane prace wykonawca udzielił 60 miesięcznego okresu gwarancji. Roboty podobne będące przedmiotem niniejszego zamówienia będą powtórzeniem prac już wykonanych i odebranych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI-II.271.22.2026.DW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie podobnych robót budowlanych na zadaniu pn.: Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Gdańska - ul. Warszawska. Roboty podobne będące przedmiotem niniejszego zamówienia będą powtórzeniem prac już wykonanych i odebranych. Dodatkowo planowane prace będą zlokalizowane na terenie zakończonej inwestycji oraz spowodują ingerencje w już wykonane prace.

Szczegółowy zakres robót zawarty jest w protokole konieczności nr 2 z dnia 28.11.2025 roku oraz dokumentacji projektowej wykonanej w ramach umowy nr ZI.272.51.2024 z dnia 05.07.2024 roku - dołączonych do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 328384,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 328384,11 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 328384,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIB ELTOR Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6131572438

7.3.4) Miejscowość: Lubań

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 328384,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane