Stanowisko edukacyjne do bezpiecznego nauczania obsługi elektrolizera do produkcji wodoru w Centrum Kompetencji OZE i Technologii Wodorowych w Rybniku. Znak sprawy: DZPZ.282.33.2026.HP
Politechnika Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00342229
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00342229/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-14 14:33
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-98f72f17-1ea7-48c5-bf76-79b83fc2aefa
- Identyfikator
- 6310200736
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342229 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Stanowisko edukacyjne do bezpiecznego nauczania obsługi elektrolizera do produkcji wodoru w Centrum Kompetencji OZE i Technologii Wodorowych w Rybniku. Znak sprawy: DZPZ.282.33.2026.HP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 237-21-94, (32) 237-13-35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DZPZ@polsl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Stanowisko edukacyjne do bezpiecznego nauczania obsługi elektrolizera do produkcji wodoru w Centrum Kompetencji OZE i Technologii Wodorowych w Rybniku. Znak sprawy: DZPZ.282.33.2026.HP2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98f72f17-1ea7-48c5-bf76-79b83fc2aefa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342229
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045210/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.17 Stanowisko edukacyjne do bezpiecznego nauczania obsługi elektrolizera do produkcji wodoru w Centrum Kompetencji OZE i Technologii Wodorowych w Rybniku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia jest finansowany z projektu nr FESL.10.05-IZ.01-082B/23 pt.: „Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Technologii Wodorowych w Rybniku” współfinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Działania FESL.10.05 „Innowacyjna infrastruktura wspierająca gospodarkę”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264869
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.282.33.2026.HP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 626531,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie, dostawa oraz wdrożenie mobilnego stanowiska edukacyjnego do nauki obsługi i serwisu elektrolizera wody pn. „Stanowisko edukacyjne do bezpiecznego nauczania obsługi elektrolizera do produkcji wodoru” (dalej: Stanowisko), przeznaczonego do wykorzystania w edukacji uczniów i studentów szkół ponadpodstawowych i wyższych.
2. Termin wykonania zamówienia:
- etap I – do 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy
Etap I: dostarczenie podstawowej dokumentacji funkcjonalnej.
Propozycja projektu UX oprogramowania komponentów Stanowiska wraz
z mockupami powinna zostać przedstawiona na co najmniej dwóch spotkaniach warsztatowych z przedstawicielami Zamawiającego i przedłożona do akceptacji Zamawiającego.
- etap II – do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy
Etap II: dostawa makiety elektrolizera i 4 zestawów sprzętowych z zainstalowanym w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem do odbioru przez Zamawiającego z uwzględnieniem wszystkich uwag wniesionych przez Zamawiającego podczas uzgodnień przeprowadzanych w trakcie procesu kodowania i wdrażania. W ramach tego etapu Zamawiający wymaga także dostarczenia kompletnej dokumentacji technicznej i przeprowadzenia szczegółowego i wyczerpującego instruktażu obejmującego zakres obsługi dostarczonego sprzętu oraz oprogramowania
w zakresie jego użytkowania i poszczególnych funkcji.
- etap III – od zakończenia etapu II do 30.06.2027 r.
Etap III: testowanie i utrzymanie.
W okresie 8 miesięcy od zakończenia Etapu II następuje etap weryfikacji i testów w środowisku rzeczywistym z udziałem użytkowników końcowych. Wykonawca musi zadeklarować gotowość realizacji nie więcej niż 400 godzin konsultacji dotyczących utrzymania, rozwoju oraz adaptacji funkcjonalności oprogramowania, scenariuszy zajęć oraz modułu grywalizacji.
Uzasadnienie: Zamawiający określił termin wykonania etapu III poprzez wskazanie konkretnej daty ze względu na konieczność wydatkowania środków finansowych pochodzących z projektu nr FESL.10.05-IZ.01-082B/23.
4.5.3.) Główny kod CPV: 38970000-5 - Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzonych czynności postępowanie UNIEWAŻNIONO na mocy art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Uzasadnienie:
Cena najkorzystniejszej oferty, tj. 738.000,00 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 419.630,49 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 738000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1252873,08 PLN
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |