Kompleksowa modernizacja energetyczna Publicznego Przedszkola w Popielowie
GMINA POPIELÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00342253
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00342253/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-14 14:36
- Lokalizacja
- Popielów, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4c5d0e21-d4aa-4f63-af4b-facb5db654b7
- Identyfikator
- 9910312563
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342253 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja energetyczna Publicznego Przedszkola w Popielowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POPIELÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413225
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Opolska 13
1.5.2.) Miejscowość: Popielów
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-090
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@popielow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.popielow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/popielow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa modernizacja energetyczna Publicznego Przedszkola w Popielowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c5d0e21-d4aa-4f63-af4b-facb5db654b7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342253
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025731/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Kompleksowa modernizacja energetyczna Publicznego Przedszkola w Popielowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, Priorytet FEOP.02: Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony środowiska naturalnego w województwie opolskim, Działanie 2.1: Poprawa efektywności energetycznej w województwie opolskim. Umowa o dofinansowanie: FEOP.02.01-1100-0010/24 z dnia 29 lipca 2025 r.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00211424
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BOS.271.4.2026.BK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z wykonaniem zadania pn.: Kompleksowa modernizacja energetyczna Publicznego Przedszkola w Popielowie, w ramach projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Popielów, Gminy Łubniany i Gminy Murów”. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych,
2) Wymianę stolarki okiennej (okna dachowe) i drzwiowej zewnętrznej,
3) Montaż pompy ciepła oraz likwidacja istniejącego kotła,
4) Wymiana/montaż instalacji sanitarnych,
5) Wykonanie wentylacji mechanicznej,
6) Wykonanie instalacji elektrycznej i odgromowej,
7) Wymiana instalacji oświetlenia na energooszczędne oprawy LED,
8) Montaż ogniw fotowoltaicznych wraz z instalacjami o mocy 27,5 kWp,
9) Prace związane ze zwiększeniem dostępności obiektu, w tym:
a) Remont istniejącego podjazdu,
b) Wykonanie nowego podjazdu,
c) Budowa szybu windowego wraz z robotami towarzyszącymi i instalacyjnymi,
10) Wymiana pokrycia dachowego,
11) Wymiana orynnowania na nowe stalowe w kolorze pokrycia dachowego,
12) Wymiana ocieplenia poddasza,
13) Remont schodów zewnętrznych,
14) Roboty wykończeniowe i uzupełniające,
15) Wykonanie prób, sprawdzeń i pomiarów,
16) Wykonanie pomiarów, na podstawie których należy dobrać, dostarczyć i zamontować urządzenie i/lub systemy służące do kompensacji mocy biernej z sieci energetycznej.
UWAGA:
Wykonawca będzie realizował zamówienie w czynnym obiekcie. Budynek przedszkola na czas realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę nie zostanie zamknięty i będzie funkcjonował w normalnym trybie, poza okresem wakacyjnym (lipiec i sierpień), w którym przedszkole będzie nieczynne. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania wszystkich robót w sposób nie utrudniający / umożliwiający pracę jednostce. Poza okresem wakacyjnym należy zapewnić bezpieczny dostęp do obiektu dla personelu, dzieci uczęszczających do przedszkola oraz ich rodziców/opiekunów.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) Projekty budowlane,
2) Projekty techniczne,
3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiORB),
4) Przedmiary robót;
Wykonawca winien przygotowując ofertę analizować przedmiot zamówienia i SWZ mając na uwadze wszystkie elementy Dokumentacji technicznej oraz załączone do SWZ pozostałe dokumenty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45313100-5 - Instalowanie wind
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 ustawy Pzp.Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dniu 18.06.2026 r. wezwał do podpisania umowy wybranego w postępowaniu Wykonawcę (Andrzej Witoń BUDOWNICTWO NOWOCZESNE I INNOWACYJNE, 49-345 Skorogoszcz, Wronów 7). Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a także w dniu 26.06.2026 r. złożył Zamawiającemu oświadczenie, że odstępuje od podpisania umowy. Tym samym wybrany Wykonawca uchylił się od podpisania umowy.
| 2026-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |