„Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Rawa Mazowiecka oraz jednostek organizacyjnych”

Miasto Rawa Mazowiecka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342301
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342301/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-14 14:46
Lokalizacja
Rawa Mazowiecka, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a493842-d995-4ae4-95f4-8e11257693c2
Identyfikator
8351579113
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energiiEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaElektryczność

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342301 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Rawa Mazowiecka
oraz jednostek organizacyjnych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Rawa Mazowiecka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148638

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego

1.5.2.) Miejscowość: Rawa Mazowiecka

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@rawamazowiecka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.rawamazowiecka.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Rawa Mazowiecka
oraz jednostek organizacyjnych”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a493842-d995-4ae4-95f4-8e11257693c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342301

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044000/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa energii elektrycznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229284

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.271.20.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 507288,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby eksploatacji budynków Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka, placówek oświatowo–wychowawczych, zasilania oświetlenia ulicznego, a także innych lokali i obiektów użytkowych należących do Miasta Rawa Mazowiecka.
2) Energia elektryczna powinna spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy (załącznik nr 6 do SWZ).
4) Miasto Rawa Mazowiecka (Zamawiający) działa w imieniu własnym oraz, na podstawie zawartych porozumień, w imieniu niżej wymienionych jednostek:

1. Żłobek Miejski z Oddziałami Integracyjnymi „Tuptuś" ul. Murarska 1, 96-200 Rawa Mazowiecka
2. Przedszkole Miejskie Nr 1 „Tęczowa Jedyneczka” ul. Kilińskiego 2, 96-200 Rawa Mazowiecka
3. Przedszkole Miejskie Nr 2 „Niezapominajka” Zamkowa Wola 5, 96-200 Rawa Mazowiecka
4. Przedszkole Miejskie Nr 3 „Bajkowy Zakątek” ul. Solidarności 3b, 96-200 Rawa Mazowiecka
5. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki ul. Kościuszki 19, 96-200 Rawa Mazowiecka
6. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej ul. Miła 2, 96-200 Rawa Mazowiecka
7. Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Kazimierza Wielkiego 28,
96-200 Rawa Mazowiecka
8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Tomaszowska 10j,
96-200 Rawa Mazowiecka
9. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II ul. Wyszyńskiego 7, 96-200 Rawa Mazowiecka
11. Muzeum Ziemi Rawskiej ul. Łowicka 26, 96-200 Rawa Mazowiecka
12. Miejski Dom Kultury ul. Krakowska 6c, 96-200 Rawa Mazowiecka
13. Centrum Opiekuńczo Mieszkalne ul. Kolejowa dz. 301/2,
96-200 Rawa Mazowiecka
5) Zamawiający oraz jednostki organizacyjne zawrą odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
6) Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla obiektów w okresie 12 miesięcy,
od 01.09.2026 r. do 31.08.2027 r. wynosi 1 026 208 kWh. Określenie szacunkowego zapotrzebowania na energię elektryczną stanowi element służący wyborowi najkorzystniejszej oferty i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanych ilościach.
7) Wykonawca wystawiać będzie oddzielnie dla każdego Odbiorcy/Płatnika wyszczególnionego w załączniku nr 7 do SWZ jedną fakturę (zbiorcze wystawianie faktur, mając na uwadze, że załączniki do faktur zawierać będą wyszczególnienie zużyć i należności każdego z punktów z osobna) za pobraną energię elektryczną za dany okres rozliczeniowy. Rozliczenia za energię elektryczną dokonywane będą w oparciu o fakturę wystawioną przez Wykonawcę w terminie 30 dni od otrzymania danych pomiarowo-rozliczeniowych od OSD.
8) Zamawiający oświadcza, że:
a) procedura wyboru sprzedawcy energii w formie przetargu odbywa się po raz kolejny;
b) zawarł umowy:
 sprzedaży energii elektrycznej z Renpro Sp. z o.o., z siedzibą w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 43, obowiązujące do 31.08.2026 r. i niewymagajace wypowiedzenia;
 dystrybucji energii elektrycznej na czas nieokreślony z PGE Dystrybucja SA, Oddział Łódź;
 prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Opisie przedmiotu zamówienia stanowi jedynie wartość przybliżoną, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zmianie, a faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy wskazanej w Załączniku nr 7 do SWZ) uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, zaś Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować ceny energii zaoferowane w przetargu;
 wyraża zgodę na zawarcie umów drogą korespondencyjną;
 wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy, udostępni dane PPE w formie elektronicznej, niezwłocznie po zawarciu umowy;
 spełnia warunki określone ustawą z dania 27 października 2022 roku o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku.
9) W załączniku nr 7 do SWZ informacyjnie wskazano parametry dystrybucyjne (grupa taryfowa, moc zamówiona), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy sprzedaży energii elektrycznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wybrany Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 608574,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 897565,85 PLN

2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy