Rozbudowa drogi gminnej nr 103232E w Rokitnicy – etap II w ramach zadania budżetowego pn.: ”Przebudowa drogi gminnej nr 103232 E w Rokitnicy”.

Gmina Łask

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342336
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342336/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-14 14:53
Lokalizacja
Łask, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-16a557ab-babc-457b-aa3b-db6b89e821f2
Identyfikator
8311575675
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

WŁODAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPorszewice, PL · lot 0
1 624 656,45 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342336 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 103232E w Rokitnicy – etap II w ramach zadania budżetowego pn.: ”Przebudowa drogi gminnej nr 103232 E w Rokitnicy”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łask

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934513

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 14

1.5.2.) Miejscowość: Łask

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp_oferta@lask.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-16a557ab-babc-457b-aa3b-db6b89e821f2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 103232E w Rokitnicy – etap II w ramach zadania budżetowego pn.: ”Przebudowa drogi gminnej nr 103232 E w Rokitnicy”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16a557ab-babc-457b-aa3b-db6b89e821f2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342336

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038050/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Rozbudowa drogi gminnej nr 103232E w Rokitnicy – etap II w ramach zadania budżetowego pn.: ”Przebudowa drogi gminnej nr 103232 E w Rokitnicy”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281374

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RO.271.16.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania budżetowego „Przebudowa drogi gminnej nr 103232E w Rokitnicy – etap 2” polegających na rozbudowie drogi gminnej nr 103232E w Rokitnicy na odcinku o długości 823,26 m w zakresie wykonania jezdni bitumicznej, poboczy i zjazdów z kruszywa łamanego, wycinki drzew i krzewów. W ramach przedmiotu zamówienia przewiduje się wykonanie następujących robót/czynności:
Branża drogowa
a) wykonanie robót przygotowawczych, w tym wycinka drzew, rozbiórkowych oraz robót ziemnych,
b) wykonanie podbudowy,
c) wykonanie nawierzchni jezdni,
d) wykonanie zjazdów i pobocza,
e) zabezpieczenie urządzeń podziemnych oraz regulacja wysokościowa urządzeń podziemnych, robót kolizyjnych oraz urządzeń naziemnych,
f) wykonanie oznakowania zgodnie z zatwierdzoną stałą organizacją ruchu,
g) wykonanie zieleni, w tym trawników,
h) roboty porządkowe.

2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załączniki nr 7 i 8 do SWZ. Przedmiar robót stanowi jedynie element pomocniczy do wyliczenia ceny ofertowej – załącznik nr 9 do SWZ.

3) Przedmiotowa inwestycja realizowana będzie na podstawie prawomocnej decyzji zamiennej nr 507/2024 z dnia 10 grudnia 2024 r. znak: AB.6740.3.7.2024.SD2 do decyzji nr 449/2020 z dnia 11 sierpnia 2020 r. znak: AB.6740.3.1.2020.JO1 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na: Rozbudowie drogi gminnej nr 103232E w Rokitnicy – etap II w ramach zadania budżetowego pn.: ”Przebudowa drogi gminnej nr 103232 E w Rokitnicy”.

4) Uwaga! W kosztach ofert należy uwzględnić:
a) nadzór nad pracami właściwych gestorów sieci w zakresie zabezpieczania sieci oraz urządzeń podziemnych, a także (w razie konieczności) w przypadku natrafienia na inne niezinwentaryzowane urządzenia podziemne,
b) rozebranie nawierzchni jezdni (dot. tłucznia) i wywiezienie materiału z rozbiórki w miejsce wskazane przez Zamawiającego w odległości do 5 km,
c) pomniejszenie wartości oferty o wartość drewna pozyskanego z wycinki, poprzez wprowadzenie w kosztorysie ofertowym odrębnej pozycji.
d) wykonania ekspertyzy ornitologicznej i zapewnienia nadzoru ornitologicznego – w przypadku konieczności,
e) w przypadku odcinków dróg budowanych na działkach należących uprzednio do Lasów Państwowych, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Art. 20b) Lasy Państwowe będą obowiązane do dokonania nieodpłatnie wycinki drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcia w terminie ustalonym w odrębnym porozumieniu między Lasami Państwowymi a właściwym zarządcą drogi. Drewno pozyskane z wycinki drzew i krzewów, stanie się nieodpłatnie własnością Lasów Państwowych. Wydatków z tym związanych nie należy uwzględniać w wartości oferty. W koszt oferty należy wliczyć w tym przypadku jedynie koszty wycinki drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcia w przypadku drzew i krzewów w wieku do 20 lat.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1624656,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2067201,38 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1624656,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WŁODAN SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7311006586

7.3.4) Miejscowość: PORSZEWICE

7.3.5) Kod pocztowy: 95-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1624656,45 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane