Budowa drogi dojazdowej Nr 1 oraz Nr 3 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica - 2 Części

Powiat Zawierciański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00521339
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00521339/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-30 09:28
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-11eee02b-508a-4087-b46a-08e5cee823a4
Identyfikator
6492296830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty drogoweUsługi wycinania drzewElementy przepustówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnychRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń ochronnychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobne

Wykonawcy

1 przyznane

ARKADIUSZ MIKABoronów, PL · lot 0
1 351 893 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00521339 z dnia 2024-09-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej Nr 1 oraz Nr 3 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica - 2 Części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zawierciański

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27625525200000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 34

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@zawiercie.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawiercie.powiat.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/955845

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi dojazdowej Nr 1 oraz Nr 3 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica - 2 Części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11eee02b-508a-4087-b46a-08e5cee823a4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00521339

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00068558/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie dróg poscaleniowych Biskupice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Scalenie gruntów rolnych we wsi Biskupice, gmina Pilica, Powiat Zawierciański” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00425643

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0039/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1366691,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i realizacja (wykonanie) robót budowlanych w ramach inwestycji ,,Budowa lub przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz dojazdów do zabudowań poszczególnych uczestników scalania”, z operacji pn.: „Scalenie gruntów rolnych we wsi Biskupice, gmina Pilica, Powiat Zawierciański” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wchodzących w zakres zamówienia pod nazwą: „Budowa drogi dojazdowej Nr 1 oraz Nr 3 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica„ - 2 Części.
2. Podział zamówienia na części: Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 2 (dwie) części, tym samym dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę w zakresie jednej lub obydwu Części. Za równoznaczne ze złożeniem więcej, niż jednej oferty przez tego samego Wykonawcę zostanie uznana sytuacja, w której ten sam podmiot występuje w dwóch ofertach składanych wspólnie lub jest samodzielnym Wykonawcą, a jednocześnie jest uczestnikiem wspólnej oferty. Złożenie większej liczby ofert lub oferty zawierającej propozycje wariantowe spowoduje, że oferta podlegać będzie odrzuceniu.
3. Część 1 pod nazwą: „Budowa drogi dojazdowej Nr 1 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica”.
W ramach Części 1 Wykonawca zaprojektuje i wykona roboty budowlane obejmujące w szczególności: budowę nowej drogi, udrożnienie bądź budowę i przebudowę przepustów pod drogami, budowę i przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, wycinkę zieleni kolidującej z inwestycją, przebudowę i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno – Użytkowy (w skrócie PFU) stanowiący Załącznik nr 9a do SWZ.
Dokumentacja PFU sporządzona jest dla sześciu dróg planowanych do budowy lub przebudowy w obrębie Biskupice, a do niniejszego zamówienia należy wykorzystać zakres dotyczący Drogi Nr 1 czyli rysunków nr: 2-1/18, 2-2/18, 2-3/18, 2-4/18 i 3-1/2.
Zakres i przyjęte parametry techniczne projektowanej drogi objętej zamówieniem:
Część Działki nr: 972
Klasa drogi: D
Kategoria ruchu: KR1
Prędkość projektowa: Vp = 40 km/h
Nośność: 100 kN/oś
Długość odcinka: ok. 1 226,00 m
Szerokość jezdni: 3,5 m
Spadek poprzeczny: jednostronny 2%
Spadek podłużny: maksymalnie dopasowany do terenu istniejącego
Zjazdy do posesji: o szer. dopasowanej do istniejących, generalnie o szer. 3,5 m połączone z jezdnią skosami 1,5:1,5 oraz w przypadku zjazdów publicznych – łukami wyokrąglającymi R = 5,0 m
Przebudowa skrzyżowań: wyłącznie w zakresie włączenia w drogę z kostki brukowej dochodzącą do ul. Klasztornej;
Opis oraz sposób realizacji przedmiotowego zamówienia określają również Projektowane postanowienia przyszłej umowy stanowiące Załącznik nr 2a do SWZ.
4. Przedmiot zamówienia ze względu na realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” został podzielony na dwa Etapy:
1/ ETAP I - faza prac projektowych, która obejmuje sporządzenie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, (stanowiącego odpowiednio dla Części 1 - Załącznik nr 9a do SWZ i dla Części 2 - Załącznik nr 9b do SWZ), kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla przedmiotowej inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na ich realizację (pozwolenia na budowę lub/i zgłoszenia robót budowlanych);
2/ ETAP II - faza wykonawcza – tj. wykonanie robót budowlanych opisanych sporządzoną dokumentacją projektową oraz STWiORB, oraz sprawowanie nadzoru autorskiego projektanta nad realizacją robót budowlanych.
5. Gwarancja: Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania przedmiotu umowy na wykonane roboty (w tym materiały i urządzenia) na okres 60 miesięcy, który rozpoczyna swój bieg od dnia podpisania Protokołu końcowego odbioru robót.
6. Ubezpieczenie: Wykonawca w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia (tj. od dnia zawarcia umowy do dnia odbioru końcowego robót) zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) za wyrządzone szkody materialne (mienie osób trzecich i mienie powierzone) powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż wartość umowy brutto wyrażoną w złotych polskich [PLN] lub dla walut obcych w wysokości równoważnej, przeliczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień zawarcia umowy.
Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia stosownego dokumentu w tym zakresie, najpóźniej w dniu podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z zapisami Rozdz. XXI ust. 3 pkt 1/ SWZ.
7. Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej, w tym: ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym oraz programu funkcjonalno-użytkowego i zawierać wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia projektowe
8. Rozwiązania równoważne:
1/ Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się w tym zakresie zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
2/ W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
9. Zamawiający informuje, że opis przedmiotu zamówienia uwzględnia postanowienia art. 100 ust. 1 ustawy PZP, tj. uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania
z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
10. Elektromobilność: Zamawiający wymaga od Wykonawcy także Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy zapewnienia do realizacji przedmiotowego zamówienia pojazdów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 stycznia 2018r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wymóg ten będzie podlegał uprawnieniu Zamawiającego do czynności kontrolnych wobec Wykonawcy. Do dnia przekazania terenu budowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie o dostosowaniu floty pojazdów samochodowych użytkowanych do realizacji niniejszego zamówienia do ww. Ustawy. (Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem Załącznika nr 3 do PPPU, stanowiących odpowiednio: dla Części 1 - Załącznik nr 2a do SWZ i dla Części 2 - Załącznik nr 2b do SWZ). Powyższe oświadczenie Wykonawca będzie zobowiązany złożyć w każdym przypadku konieczności aktualizacji informacji przekazanych Zamawiającemu w oświadczeniu wstępnym (przed przekazaniem terenu budowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

44132000-4 - Elementy przepustów

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.5.) Wartość części: 1065415,17 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i realizacja (wykonanie) robót budowlanych w ramach inwestycji ,,Budowa lub przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz dojazdów do zabudowań poszczególnych uczestników scalania”, z operacji pn.: „Scalenie gruntów rolnych we wsi Biskupice, gmina Pilica, Powiat Zawierciański” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wchodzących w zakres zamówienia pod nazwą: „Budowa drogi dojazdowej Nr 1 oraz Nr 3 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica„ - 2 Części.
2. Podział zamówienia na części: Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 2 (dwie) części, tym samym dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę w zakresie jednej lub obydwu Części. Za równoznaczne ze złożeniem więcej, niż jednej oferty przez tego samego Wykonawcę zostanie uznana sytuacja, w której ten sam podmiot występuje w dwóch ofertach składanych wspólnie lub jest samodzielnym Wykonawcą, a jednocześnie jest uczestnikiem wspólnej oferty. Złożenie większej liczby ofert lub oferty zawierającej propozycje wariantowe spowoduje, że oferta podlegać będzie odrzuceniu.
3. Część 2 pod nazwą: „Budowa drogi dojazdowej Nr 3 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica”.
W ramach Części 2 Wykonawca zaprojektuje i wykona roboty budowlane obejmujące w szczególności: budowę nowej drogi, udrożnienie bądź budowę i przebudowę przepustów pod drogami, budowę i przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, wycinkę zieleni kolidującej z inwestycją, przebudowę i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno - Użytkowy (w skrócie PFU) stanowiący Załącznik nr 9b do SWZ.
Dokumentacja PFU sporządzona jest dla sześciu dróg planowanych do budowy lub przebudowy w obrębie Biskupice, a do niniejszego zamówienia należy wykorzystać zakres dotyczący Drogi Nr 3 czyli rysunków nr: 2-7/18, 2-8/18, 2-9/18, 2-16/18, 3-1/2 i 3-2/2.
Zakres i przyjęte parametry techniczne projektowanej drogi objętej zamówieniem:
Część Działki nr: 973
Klasa drogi: D
Kategoria ruchu: KR1
Prędkość projektowa: Vp = 40 km/h
Nośność: 100 kN/oś
Długość odcinka: ok. 560,00 m
Szerokość jezdni: 3,0 m; ok. 0,1 km nawierzchnia bitumiczna, a reszta tłuczeń
Spadek poprzeczny: jednostronny 2%
Spadek podłużny: maksymalnie dopasowany do terenu istniejącego
Zjazdy do posesji: o szer. dopasowanej do istniejących, generalnie o szer. 3,5 m połączone z jezdnią skosami 1,5:1,5 oraz w przypadku zjazdów publicznych – łukami wyokrąglającymi R = 5,0 m
Przebudowa skrzyżowań: wyłącznie w zakresie włączenia w drogę wojewódzką nr 790
Opis oraz sposób realizacji przedmiotowego zamówienia określają również Projektowane postanowienia przyszłej umowy stanowiące Załącznik nr 2b do SWZ.
4. Przedmiot zamówienia ze względu na realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” został podzielony na dwa Etapy:
1/ ETAP I - faza prac projektowych, która obejmuje sporządzenie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, (stanowiącego odpowiednio dla Części 1 - Załącznik nr 9a do SWZ i dla Części 2 - Załącznik nr 9b do SWZ), kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla przedmiotowej inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na ich realizację (pozwolenia na budowę lub/i zgłoszenia robót budowlanych);
2/ ETAP II - faza wykonawcza – tj. wykonanie robót budowlanych opisanych sporządzoną dokumentacją projektową oraz STWiORB, oraz sprawowanie nadzoru autorskiego projektanta nad realizacją robót budowlanych.
5. Gwarancja: Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania przedmiotu umowy na wykonane roboty (w tym materiały i urządzenia) na okres 60 miesięcy, który rozpoczyna swój bieg od dnia podpisania Protokołu końcowego odbioru robót.
6. Ubezpieczenie: Wykonawca w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia (tj. od dnia zawarcia umowy do dnia odbioru końcowego robót) zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) za wyrządzone szkody materialne (mienie osób trzecich i mienie powierzone) powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż wartość umowy brutto wyrażoną w złotych polskich [PLN] lub dla walut obcych w wysokości równoważnej, przeliczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień zawarcia umowy.
Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia stosownego dokumentu w tym zakresie, najpóźniej w dniu podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z zapisami Rozdz. XXI ust. 3 pkt 1/ SWZ.
7. Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej, w tym: ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym oraz programu funkcjonalno-użytkowego i zawierać wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia projektowe
8. Rozwiązania równoważne:
1/ Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się w tym zakresie zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
2/ W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
9. Zamawiający informuje, że opis przedmiotu zamówienia uwzględnia postanowienia art. 100 ust. 1 ustawy PZP, tj. uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania
z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
10. Elektromobilność: Zamawiający wymaga od Wykonawcy także Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy zapewnienia do realizacji przedmiotowego zamówienia pojazdów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 stycznia 2018r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wymóg ten będzie podlegał uprawnieniu Zamawiającego do czynności kontrolnych wobec Wykonawcy. Do dnia przekazania terenu budowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie o dostosowaniu floty pojazdów samochodowych użytkowanych do realizacji niniejszego zamówienia do ww. Ustawy. (Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem Załącznika nr 3 do PPPU, stanowiących odpowiednio: dla Części 1 - Załącznik nr 2a do SWZ i dla Części 2 - Załącznik nr 2b do SWZ). Powyższe oświadczenie Wykonawca będzie zobowiązany złożyć w każdym przypadku konieczności aktualizacji informacji przekazanych Zamawiającemu w oświadczeniu wstępnym (przed przekazaniem terenu budowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

44132000-4 - Elementy przepustów

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.5.) Wartość części: 301275,88 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1348888,85 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2038310,74 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1351893,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX”

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5751383487

7.3.4) Miejscowość: Boronów

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1351893,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-11-15

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie w zakresie Części nr 2 pod nazwą: Budowa drogi dojazdowej Nr 3 do gruntów rolnych i leśnych w ramach prac poscaleniowych w obrębie Biskupice gmina Pilica, na podstawie okoliczności, o której mowa w art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
Po otwarciu ofert, które zostały złożone w niniejszym postępowaniu w zakresie Części 2, Zamawiający ustalił, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką przeznaczył na sfinansowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i nie będzie możliwe zwiększenie tej kwoty do najniższej ceny. Wobec powyższego została spełniona przesłanka do unieważnienia postępowania wskazana w art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe postępowanie w zakresie Części 2 zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

2024-09-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane