Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze

Sąd Okręgowy w Legnicy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342414
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342414/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-14 15:10
Lokalizacja
Legnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e0d6b360-dc34-4010-95d3-b1a20e54a7e3
Identyfikator
6911061653
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczePrzygotowanie terenu pod budowęOchrona odgromowaWykonywanie pokryć dachowychRoboty remontowe i renowacyjneWykonywanie konstrukcji dachowych

Wykonawcy

1 przyznane

ROBERT NORTMANŚwięciechowa, PL · lot 0
1 694 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342414 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Legnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000571530

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Złotoryjska 40

1.5.2.) Miejscowość: Legnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 75 45 052

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.dyrektora@legnica.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.legnica.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e0d6b360-dc34-4010-95d3-b1a20e54a7e3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Sąd

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0d6b360-dc34-4010-95d3-b1a20e54a7e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342414

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281719

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: F.261.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Głównym przedmiotem zamówienia jest: Remont dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze.3. Inwestycja polega na wykonaniu i odbiorze robót budowlanych, których szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna.
Budynek Sądu Rejonowego w Jaworze zlokalizowany jest przy ul. Klasztornej 5 w Jaworze, na dz. Nr 222, obręb Stare Miasto, Nr Księgi Wieczystej: LE1J/00020811/8. Budynek znajduje się na obszarze ośrodka historycznego miasta Jawor, który został wpisany do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 25 listopada 1965 roku, pod nr. A/2638/36.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w załącznikach stanowiących integralną część SWZ, w tym w szczególności zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ Dokumentacja techniczna oraz załącznikiem nr 9 do SWZ Wzór umowy określających zakres i warunki realizacji robót budowlanych.
- Załącznik nr 1 do SWZ dokumentacja techniczna to folder skompresowany o rozszerzeniu zip, który zawiera pliki stanowiące opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu, wśród których znajdują się:
- Projekt Architektoniczno-Budowlany – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
- Projekt Zagospodarowania Terenu – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
- Załączniki Projektu Budowalnego – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
- Projekt Techniczny Konstrukcja – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
- Projekt Techniczny Architektura i Instalacje – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
- STWiORB – „Remont i przebudowa dachu wraz z elementami zwieńczenia i odwodnienia w budynku Sądu Rejonowego w Jaworze”,
- Przedmiary robót.
Uwaga: Nastąpiła zmiana w projekcie architektoniczno-budowlanym oraz w przedmiarze w zakresie neutralizacji substancji, którą są pokryte elementy nośne konstrukcji.
- Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji na wszystkie roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia na okres wskazany w załączniku nr 2 do SWZ Formularz Ofertowy, jednakże nie krótszy niż 48 (czterdzieści osiem) miesięcy. Termin gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, w związku z tym Wykonawca w załączniku nr 2 do SWZ Formularz Ofertowy wskaże termin gwarancji na roboty budowlane.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1694900 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2758890,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1694900 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: REMONDEK Sebastian Gorczyca

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 008276888

7.3.3) Ulica: ul. Leszczyńska 54

7.3.4) Miejscowość: Święciechowa

7.3.5) Kod pocztowy: 64-115

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

w zakresie częściowych prac dekarsko-blacharskich

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1694900 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-23
2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane