Gotowanie i wydawanie posiłków dla uczniów w oparciu o użyczenie wyposażonej w urządzenia i sprzęt kuchni wraz z zapleczem SOSW w Damnicy

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Marynarza Polskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342525
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342525/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-14 16:02
Lokalizacja
Damnica, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4c99f96b-21d1-4525-a142-821c34150491
Identyfikator
8391972503
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi przygotowywania posiłkówUsługi dostarczania posiłków do szkółUsługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342525 z dnia 2026-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Gotowanie i wydawanie posiłków dla uczniów w oparciu o użyczenie wyposażonej w urządzenia i sprzęt kuchni wraz z zapleczem SOSW w Damnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Marynarza Polskiego

1.3.) Oddział zamawiającego: SOSW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000180048

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Korczaka 1

1.5.2.) Miejscowość: Damnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-231

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: /59/ 811 30 69

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@oswdamnica.szkolnastrona.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://oswdamnica.szkolnastrona.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

platformazakupowa.pl/transakcja/1333103

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Gotowanie i wydawanie posiłków dla uczniów w oparciu o użyczenie wyposażonej w urządzenia i sprzęt kuchni wraz z zapleczem SOSW w Damnicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c99f96b-21d1-4525-a142-821c34150491

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342525

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039756/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Gotowanie i wydawanie posiłków dla uczniów w oparciu o użyczenie wyposażonejw urządzenia i sprzętkuchni wraz z zapleczem SOSW w Damnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309483

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OSW.321.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 462592,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa przygotowania i wydawania posiłków zgodnie z normami żywienia 2024 oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 25 lutego 2026 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, zwanego dalej „rozporządzeniem”, obejmująca żywienie całodobowe wychowanków internatu (5 posiłków dziennie), żywienie uczniów dojeżdżających (obiad), zapewnienie posiłków zgodnych z limitami cukru, soli i tłuszczu oraz obowiązkowym udziałem produktów roślinnych. Usługa świadczona będzie przez 5 dni w tygodniu (dni nauki szkolnej), od 01 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w specyfikacji warunków zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku badania złożonych ofert zamawiający zidentyfikował istotną i niemożliwą do usunięcia na obecnym etapie rozbieżność w dokumentach zamówienia.
W opisie przedmiotu zamówienia („opz”) zawartym w rozdziale 5 specyfikacji warunków zamówienia („swz”) zamawiający wskazał liczbę uczniów korzystających w roku szkolnym 2026/2027 z całodziennego wyżywienia oraz liczbę uczniów korzystających z jednego posiłku dzienne. Zgodnie z tymi zapisami:
1) szacunkowa liczba uczniów przebywających w internacie i korzystających z całodziennego wyżywienia, tj. z 5 posiłków dziennie wynosi 40;
2) szacunkowa liczba uczniów dojeżdżających do szkoły i korzystających z jednego posiłku dziennie wynosi 25;
3) łączna szacunkowa liczba dni, w których będą wydawane posiłki zarówno w internacie jak i dla uczniów korzystających z samych obiadów – 188;
4) łączna szacunkowa liczba osobodni (liczba uczniów x liczba dni) dojeżdżających do szkoły i korzystających z obiadów wynosi 4 700 (25 uczniów x 188 dni);
5) łączna szacunkowa liczba osobodni (liczba uczniów x liczba dni) w internacie wynosi 7 520 (40 uczniów x 188 dni).
Łącznie, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, zamawiający wymagał wyceny po 7 520 śniadań, II śniadań, podwieczorków i kolacji oraz 12 220 obiadów (7 520 + 4 700).
Jednocześnie w formularzu ofertowym, w którym wykonawcy zobowiązani byli wskazać cenę oferty, zamawiający wskazał 5 640 jako liczbę śniadań, II śniadań, podwieczorków i kolacji, a więc posiłków wchodzących w skład całodziennego wyżywienia oraz 13 160 obiadów, jako sumy obiadów dla uczniów korzystających z wyżywienia całodziennego i uczniów dojeżdżających, korzystających z jednego posiłku dziennie.
Powyższa niespójność spowodowała, że wykonawcy otrzymali od zamawiającego dwa sprzeczne komunikaty dotyczące rzeczywistego zakresu zamówienia. Z uwagi na strukturę formularza ofertowego, zamawiający po otwarciu ofert nie ma możliwości zweryfikowania, który z dokumentów posłużył wykonawcom za podstawę do kalkulacji ceny. Zamawiający nie wie, czy zaoferowane ceny globalne i jednostkowe uwzględniają ilości posiłków wskazane w opz, czy też zostały obliczone dla ilości wskazanych w formularzu ofertowym.
Powstała wada uniemożliwia dokonanie rzetelnego, obiektywnego i porównywalnego wyboru oferty najkorzystniejszej. Złożone oferty są nieporównywalne, ponieważ wykonawcy mogli skalkulować ceny dla zupełnie odmiennych wielkości zamówienia. Powyższe naruszenie bezpośrednio koresponduje z przepisem art. 457 ust. 1 pkt 1 p.z.p. w zw. z art. 459 ust. 1 p.z.p., wedle którego umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający dokonał wyboru z rażącym naruszeniem przepisów ustawy, które miało wpływ na wynik postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi