Budowa ciągów komunikacyjnych w miejscowości Wiele

Gmina Karsin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342730
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342730/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 07:56
Lokalizacja
Karsin, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0bc7b299-6701-458d-96d0-662758b1d415
Identyfikator
5911598654
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszegoRoboty budowlane w zakresie dróg pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

PATRYK CZARNOWSKIKarolewo, PL · lot 0
315 249 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342730 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ciągów komunikacyjnych w miejscowości Wiele

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Karsin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675155

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 222

1.5.2.) Miejscowość: Karsin

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-440

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@karsin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.karsin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0bc7b299-6701-458d-96d0-662758b1d415

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ciągów komunikacyjnych w miejscowości Wiele

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0bc7b299-6701-458d-96d0-662758b1d415

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342730

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00054726/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa chodników przy drodze powiatowej w Wielu przy ul. Hieronima Derdowskiego oraz przejścia dla pieszych na ul.Głównej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289077

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP 271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa ciągów komunikacyjnych w miejscowości Wiele, gm. Karsin.
Zakres prac obejmuje:
- demontaż istniejącej, zdegradowanej nawierzchni z kostki brukowej, która obecnie stanowi barierę architektoniczną,
- wykonanie nowej nawierzchni z kostki typu polbruk, umożliwiającej bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się,
Zastosowanie obniżeń krawężników w miejscach wymaganych dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz seniorów, zgodnie z zasadami dostępności.
Zestawienie wartości:
a) Długość obrzeży – L=600,00m,
b) Długość krawężników – L=725,00m,
c) Powierzchnia kostki betonowej P=1025,00m2.
Konstrukcja nawierzchni:
a) Rodzimy grunt dogęszczony Is≥1,00; E2=100MPa,
b) Kruszywo łamane 0-31,5 – gr. 10,0 cm,
c) Podsypka c-p – gr. 4,0 cm,
d) Kostka betonowa szara 10x20x6cm – gr. 6,0 cm.
Wszystkie grubości warstw konstrukcyjnych podano po zagęszczeniu.
UWAGI!
Zabezpieczenie robót po stronie Wykonawcy tj. oznakowanie.
Zdjęte płyty chodnikowe należy spaletować i wywieźć na oczyszczalnię ścieków w Cisewiu. Obrzeża oraz pozostały gruz z ziemią wywieźć na oczyszczalnię ścieków w Cisewiu.
Na zjazdach należy uwzględnić 15 cm tłucznia, podsypka c-p – 6,0 cm, kostka brukowa gr. 8 cm.
W ramach wymiany wchodzą nowe krawężniki i obrzeża. Na zjazdach zastosować krawężniki najazdowe.

2) Zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV) przedmiot zamówienia obejmuje zakres określony kodami: 45233340-4 Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego, 45233260-9 Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych.
3) Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie. W przypadku różnic w zakresie rozwiązań technologicznych (w tym również zastosowanych materiałów i urządzeń) w pierwszej kolejności obowiązują rozwiązania przedstawione w projekcie budowlanym, przedmiarach robót i dodatkowych opisach.
4) Do wykonania zamówienia Wykonawcy zobowiązani są użyć materiałów i urządzeń nowych, w gatunku I, zakupionych u renomowanych producentów, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w przedmiarach. Występujące w opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawców wiążące,
5) Wykonawcy zobowiązani są użyć do wykonania zamówienia urządzeń i materiałów odpowiadających wymaganiom Polskiej Normy przenoszącej normy europejskiej PN-EN (normy zharmonizowane) oraz innym określonym w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty zezwalające na ich stosowanie w budownictwie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa jakości).
6) Tam, gdzie na rysunkach, dokumentacji lub opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, o których mowa w art. 101 ust. 1-3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizacje zamówienia w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę i opisem przedmiotu Zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w w/w dokumentach.
7) W przypadku urządzeń, których znaki towarowe podano w dokumentacji projektowej poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich urządzeń, których parametry techniczne, moc, wydajność nie będą gorsze od urządzeń, jakie zostały przyjęte w rozwiązaniach technologicznych projektu. Zastosowanie urządzeń równoważnych zapewnić musi także kompatybilność z pozostałymi materiałami i urządzeniami przyjętymi w zastosowanej technologii.
8) Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały, do czasu ich wbudowania, były zabezpieczone przed zniszczeniem, zachowały swoją jakość i właściwości oraz były dostępne do kontroli.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 315249,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 460020,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 315249,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Patryk Czarnowski Usługi brukarskie i ogólnobudowlane, usługi minikoparką

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5552032957

7.3.4) Miejscowość: Karolewo

7.3.5) Kod pocztowy: 89-620

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 315249,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane