Sukcesywne dostawy tuszy i tonerów dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00342735
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00342735/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-15 07:58
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b01c90dc-1225-4a2b-894d-4ce267ce2f6f
Identyfikator
8960005354
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Toner do drukarek laserowych/faksówToner do fotokopiarek

Wykonawcy

1 przyznane

'MAK' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄToruń, PL · lot 0
917 273,77 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342735 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy tuszy i tonerów dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001867

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Cypriana Kamila Norwida 25

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-375

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.szczygiel@upwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.upwr.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://upwr.logintrade.net/zapytania_email,221432,0f9fe464f0900cf81c0c8120ff7b596b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy tuszy i tonerów dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b01c90dc-1225-4a2b-894d-4ce267ce2f6f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342735

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060976/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Sukcesywna dostawa tuszy i tonerów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00153973

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: A0CZZ000.240.23.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy tuszy i tonerów dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu obejmujące 2 zadania.
Zadanie nr 1 - Dostawa oryginalnych tonerów i tuszy do drukarek posiadanych przez Zamawiającego będących na gwarancji oraz produktów opcjonalnych
Zadanie nr 2 – Dostawa oryginalnych tonerów i tuszy lub zamienników do drukarek posiadanych przez Zamawiającego nie będących na gwarancji oraz produktów opcjonalnych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Parametry techniczne przedmiotu zamówienia/arkusz kalkulacyjny ”, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ dotyczący Zadania 1 oraz załącznik nr 1B do SWZ dotyczący Zadania 2.
Szczegółowy opis realizacji oraz zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się dokumencie pn. „Projektowane postanowienia umowy” stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę tuszy i tonerów oryginalnych i zastępczych. Dla Zadania 1 Zamawiający wymaga tuszy i tonerów oryginalnych z uwagi na sukcesywną wymianę urządzeń kopiujących dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, co jest konieczne z uwagi na wymogi gwarancyjne.
Przedmiot zamówienia obejmuje zakres podstawowy ujęty w pozycjach asortymentowych w Załącznikach nr 1A do SWZ dotyczący Zadania 1 oraz 1B do SWZ dotyczący Zadania 2 wraz z zakresami opcjonalnymi – produkty niewyspecyfikowane, ujęte w ww. załącznikach w pozycji pod nazwą „Produkty opcjonalne”, na które Zamawiający przeznacza konkretną kwotę brutto podaną w tej pozycji, w ramach której będzie dokonywał zamówień opcjonalnych. Produkty opcjonalne nie zostały wyspecyfikowane ze względu na szczególne potrzeby Zamawiającego, które mogą powodować konieczność zamówienia innych tuszy i tonerów nieujętych w zakresie podstawowym zamówienia. W takiej sytuacji Zamawiający ma prawo złożyć Wykonawcy zamówienie na asortyment ujęty w aktualizowanej na bieżąco „bazie produktów” będących w ofercie handlowej Wykonawcy, a Wykonawca ma obowiązek ww. zamówienie zrealizować. Zamówienia składane w ramach opcji realizowane będą – zgodnie z ofertą Wykonawcy - w takich samych terminach, jak dostawy z zakresu podstawowego.
W celu realizacji przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany jest do udostępnienia Zamawiającemu bieżącej oferty handlowej zawierającej „bazę produktów” poprzez podanie adresu strony internetowej w celu jego wprowadzenia do treści zawieranej umowy o zamówienie publiczne lub – w przypadku braku takiej strony – przekazanie Zamawiającemu aktualnej oferty handlowej w formie dokumentu (pliku), najpóźniej w dniu podpisania umowy.
Realizacja zamówienia objętego prawem opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. W związku z tym, Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń wobec Zamawiającego, w przypadku nieskorzystania z prawa opcji lub niewykorzystania całości wynagrodzenia z tytułu zamówienia w ramach prawa opcji.
Jako produkt oryginalny Zamawiający rozumie materiały wyprodukowane lub zalecane przez producenta urządzenia lub posiadający certyfikat producenta tego urządzenia wskazanego w dokumencie pn.: “Parametry techniczne przedmiotu zamówienia/Arkusz kalkulacyjny” (załącznik nr 1A do SWZ dotyczący Zadania 1 oraz załącznik nr 1B do SWZ dotyczący Zadania 2) stanowiące szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określa załącznik nr 6 do SWZ - projektowane postanowienia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30125110-5 - Toner do drukarek laserowych/faksów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30125120-8 - Toner do fotokopiarek

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 917273,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 917273,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 917273,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 956-19-99-767

7.3.3) Ulica: ul. Kozacka 3

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 917273,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy