Oprac. kompleksowej dok. proj-kosztorysowej dla zad. Termomodernizacja i zapewnienie dostępności architektonicznej budynku Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
POWIAT BYDGOSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00342756
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00342756/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-15 08:06
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-08f18c52-50ca-4e19-bf98-aeeacf1f9470
- Identyfikator
- 5542573290
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342756 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Oprac. kompleksowej dok. proj-kosztorysowej dla zad. Termomodernizacja i zapewnienie dostępności architektonicznej budynku Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BYDGOSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: STAROSTWO POWIATOWE W BYDGOSZCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Słowackiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-008
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 52-58-35-400
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.bydgoski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.bydgoski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13290091.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Oprac. kompleksowej dok. proj-kosztorysowej dla zad. Termomodernizacja i zapewnienie dostępności architektonicznej budynku Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08f18c52-50ca-4e19-bf98-aeeacf1f9470
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342756
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032405/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. "Termomodernizacja i zapewnienie dostępności architektonicznej budynku DPS w Bożenkowie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315363
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-VII.272.3.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania kompletnej dokumentacji projektowej, dotyczące termomodernizacji budynku wraz z wymianą źródeł ciepła oraz zapewnieniem dostępności budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami dla Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie (ul. Nadrzeczna 1, 86-031 Bożenkowo, Gmina: Osielsko, Powiat: Bydgoski).
Zamawiający informuje, że planuje ubiegać się o dofinansowanie inwestycji.
Lokalizację inwestycji zaplanowano na działce ewidencyjnej nr 418 (identyfikator 040306_2.0001.418) na terenie nieruchomości gruntowej oznaczonej księgą wieczystą o numerze BY1B/00053761/5 - Sąd Rejonowy w Bydgoszczy X Wydział Ksiąg Wieczystych, stanowiącą własność Powiatu Bydgoskiego, będącą w trwałym zarządzie Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie ul. Nadrzeczna 1, 86-031 Bożenkowo, gmina Osielsko, powiat bydgoski.
Obszar planowanej inwestycji jest to obszar chroniony przyrodniczo, przy czym nie znajduje się na terenach Natura 2000, ani nie znajduje się na terenie wpisanym do rejestru zabytków.
Zakres i szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przed otwarciem ofert Zamawiający stwierdził okoliczność powodującą, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.Okoliczność ta związana jest z istotnymi błędami w Opisie Przedmiotu Zamówienia - (OPZ) – Załącznik nr 3 do SWZ, dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób niepełny i nie odzwierciedla rzeczywistego zakresu opracowania dokumentacji projektowej niezbędnej do prawidłowej realizacji planowanego zadania inwestycyjnego.
W szczególności opis przedmiotu zamówienia nie uwzględnia konieczności wykonania projektu obejmującego:
• zaprojektowanie drogi pożarowej zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami ochrony przeciwpożarowej;
• modernizację instalacji przeciwpożarowych;
• przebudowę instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej;
• przebudowę instalacji elektrycznej oraz instalacji przeciwpożarowych w zakresie wynikającym z konieczności zapewnienia dostępności architektonicznej obiektu oraz dostosowania go do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych.
Ponadto w opisie przedmiotu zamówienia przewidziano wymianę źródła ciepła, błędnie klasyfikując istniejące źródło ciepła które jest urządzeniem biwalentnym, znajdującym się w bardzo dobrym stanie technicznym, czego Zamawiający nie uwzględnił. Aktualny stan techniczny oraz parametry eksploatacyjne uzasadniają jego dalsze wykorzystanie po przeprowadzeniu niezbędnej modernizacji. Wymiana źródła ciepła nie znajduje uzasadnienia ani pod względem technicznym, ani ekonomicznym i prowadziłaby do nieuzasadnionego zwiększenia kosztów inwestycji.
Powyższe okoliczności powodują, że opis przedmiotu zamówienia wymaga istotnej zmiany poprzez rozszerzenie zakresu prac projektowych oraz zmianę założeń dotyczących instalacji grzewczej. Zmiany te mają bezpośredni wpływ na zakres świadczenia, sposób kalkulacji ceny oraz przygotowanie ofert przez wykonawców. Pozostawienie postępowania w obecnym kształcie naruszałoby zasadę jednoznacznego i wyczerpującego opisu przedmiotu zamówienia oraz mogłoby skutkować zawarciem umowy, której realizacja nie zapewni osiągnięcia celu inwestycji.
W związku z koniecznością dokonania istotnych zmian w opisie przedmiotu zamówienia, których nie można uznać za zmiany nieistotne, Zamawiający uznał, że dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym oraz nie zapewni wyboru oferty odpowiadającej rzeczywistym potrzebom Zamawiającego
Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający nieumyślnie spowodował brak przejrzystości zamówienia opisując przedmiot zamówienia w sposób niewyczerpujący nie uwzględniając wszystkich istotnych wymagań i okoliczności mających wpływ na sporządzenie oferty, czym spowodował naruszenie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2026 r., poz. 793), w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia która mogła mieć wpływ na wynik przedmiotowego postępowania, a w konsekwencji uniemożliwić zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy, w sprawie zamówienia publicznego.
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |