Zakup i dostawa samochodu 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim
Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00342811
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00342811/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 08:23
- Lokalizacja
- Międzyrzecz, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f805d8e6-fb3c-445b-9224-901367a1263f
- Identyfikator
- 5961522446
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342811 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa samochodu 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290133
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poznańska 109
1.5.2.) Miejscowość: Międzyrzecz
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-300
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@obrzyce.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.obrzyce.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://obrzyce.ezamawiajacy.pl/pn/obrzyce/demand/296036/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa samochodu 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f805d8e6-fb3c-445b-9224-901367a1263f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342811
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036869/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Zakup i dostawa samochodu 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt grantowy nr FENX.06.01-IP.03-0007/24 „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków / zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”, realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300930
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SPSNPCH-OZP-382-20/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu przystosowanego do osób z niepełnosprawnościami, w tym co najmniej jednej osoby na wózku inwalidzkim, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2026 r. dla Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzyrzeczu, ul. Poznańska 109. Oferowany pojazd musi być wyposażony w fabryczny napęd hybrydowy, składający się z silnika spalinowego oraz silnika elektrycznego współpracujących przy napędzie pojazdu. Zamawiający nie dopuszcza pojazdów wyposażonych wyłącznie w silnik spalinowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej Zamawiający zaprosił Wykonawcę do zawarcia umowy, wyznaczając termin jej podpisania na dzień 15 lipca 2026 r.Wykonawca poinformował Zamawiającego, że nie może podpisać umowy w jej obecnym brzmieniu, uzależniając jej zawarcie od wprowadzenia zmian do projektu umowy. Zamawiający nie wyraził zgody na proponowane zmiany. W konsekwencji Wykonawca nie zawarł umowy na warunkach określonych w dokumentach zamówienia, co stanowi uchylenie się od jej zawarcia w rozumieniu art. 263 ustawy Pzp.
Ponieważ w postępowaniu została złożona wyłącznie jedna oferta, Zamawiający nie miał możliwości dokonania ponownego wyboru oferty spośród pozostałych wykonawców. W konsekwencji zaistniała przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 7 w związku z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |