„Wymiana dźwigu towarowo-osobowego w budynku głównym Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku”
Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00342889
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00342889/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 08:45
- Lokalizacja
- Brańszczyk, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-532814a0-e925-4311-9458-ee937576bdeb
- Identyfikator
- 7621697320
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342889 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana dźwigu towarowo-osobowego w budynku głównym
Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000296064
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 65
1.5.2.) Miejscowość: Brańszczyk
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-221
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dpsbranszczyk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dpsbranszczyk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-wyszkowski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wymiana dźwigu towarowo-osobowego w budynku głównymDomu Pomocy Społecznej w Brańszczyku”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-532814a0-e925-4311-9458-ee937576bdeb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342889
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00079115/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wymiana dźwigu towarowo-osobowego w budynku głównym Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246602
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPS.DG.26.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót związanych z demontażem istniejącego dźwigu towarowo-osobowego oraz dostawę i montaż nowego dźwigu towarowo-osobowego, a także wykonanie niezbędnych robót remontowo-budowlanych w budynku Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, zgodnie z dokumentacją projektową oraz STWiORB. Wykonawca zobowiązany jest do demontażu, wywozu oraz utylizacji zdemontowanego dźwigu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz do przekazania Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego jego złomowanie lub przekazanie do uprawnionego podmiotu zajmującego się utylizacją.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
• demontaż istniejącego dźwigu wraz z jego elementami oraz jego demontaż, wywóz i utylizacja zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
• zabezpieczenie terenu robót,
• wykonanie niezbędnych robót budowlanych, instalacyjnych i montażowych,
• sprawdzenie i ewentualne dostosowanie istniejącego szybu,
• montaż fabrycznie nowego dźwigu zgodnie z dokumentacją projektową,
• wykonanie robót wykończeniowych po montażu oraz przystosowanie pomieszczeń technicznych do nowego urządzenia,
• wykonanie prac w szybie i pomieszczeniach technicznych, w tym oczyszczenie i naprawę powierzchni, uzupełnienie ubytków, wykonanie instalacji oświetleniowej i gniazd serwisowych oraz inne roboty wynikające z dokumentacji projektowej,
• dostawę, montaż, uruchomienie i regulację kompletnego dźwigu,
• wykonanie i uruchomienie systemu kontroli dostępu do dźwigu (np. karta zbliżeniowa, chip RFID, brelok lub rozwiązanie równoważne), umożliwiającego ograniczenie dostępu do windy dla uprawnionych użytkowników oraz/lub wybranych kondygnacji,
• przeprowadzenie prób i uruchomienie urządzenia,
• przygotowanie dokumentacji powykonawczej,
• uzyskanie dopuszczenia do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT),
• przekazanie instrukcji obsługi, eksploatacji i konserwacji oraz przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego.
Serwis i gwarancja
Wykonawca zapewni serwis gwarancyjny w okresie udzielonej gwarancji, obejmujący usuwanie awarii oraz wykonywanie czynności serwisowych zgodnie z wymaganiami producenta i przepisami prawa.
Dokumentacja i przepisy
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, STWiORB oraz obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Prawem budowlanym.
Pozostałe obowiązki
W cenie oferty Wykonawca uwzględni wszelkie inne roboty, prace, czynności i obowiązki wynikające z projektu umowy (istotnych postanowień umowy), niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia.
Kody CPV
• 45000000-7 Roboty budowlane
• 45313100-5 Instalowanie wind
Dokumenty stanowiące opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają załączniki do SWZ:
a) Przedmiary robót,
b) dokumentacja projektowa,
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), zwana w dokumentacji projektowej STWiOR
d) Istotne Postanowienia Umowy.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
2) Gwarancja i rękojmia
Minimalny wymagany okres gwarancji na dostarczony i zamontowany dźwig osobowy wynosi 24 miesiące, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
3) Rodzaj wynagrodzenia za wykonany przedmiot zamówienia
kosztorysowe
4) Obowiązki Wykonawcy
Zgodnie z postanowieniami IPU/projektu Umowy
5) Zasady realizacji przedmiotu zamówienia
Zgodnie z postanowieniami IPU/projektu Umowy
6) Warunki rozliczenia za wykonanie przedmiotu zamówienia
Zgodnie z postanowieniami IPU/projektu Umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45313100-5 - Instalowanie wind
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 214883,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 289008,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 214883,73 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LIFTPROJEKT RAFALIK SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252720357
7.3.3) Ulica: Pawia 51/72
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-030
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 214883,73 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-30| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |