Remont zabytkowego budynku wieży wodnej Orzesze ul. Dworcowa
MIASTO ORZESZE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00342987
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00342987/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 09:14
- Lokalizacja
- Orzesze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b9a2173d-ba40-475a-be92-e4f6ee7ff76d
- Identyfikator
- 6351834596
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342987 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont zabytkowego budynku wieży wodnej Orzesze ul. Dworcowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ORZESZE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257653
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. św. Wawrzyńca 21
1.5.2.) Miejscowość: Orzesze
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-180
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzp@orzesze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.orzesze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.orzesze.pl/procurements/130/procurement1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont zabytkowego budynku wieży wodnej Orzesze ul. Dworcowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9a2173d-ba40-475a-be92-e4f6ee7ff76d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342987
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013044/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Remont zabytkowego budynku wieży wodnej Orzesze ul. Dworcowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264141
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Kompleksowy remont budynku wieży wodnej w Orzeszu przy ul. Dworcowej na działkach nr 586/132; 585/132.
Remont obejmuje:
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej poziomej oraz izolacji pionowej fundamentów
- skucie zawilgoconych oraz głuchych tynków
- konserwacja i uzupełnienie tynków
- wykonanie nowej podłogi na gruncie wraz z warstwami posadzkowymi
- wykonanie nowych schodów wewnętrznych
- oczyszczenie oraz zabezpieczenie elementów stalowych odpowiednimi powłokami malarskimi ochronnymi
- wymiana zniszczonych elementów więźby dachowej
- zaimpregnowanie całej więźby dachowej
- wymiana pokrycia dachowego
- wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej
Należy również wykonać instalację odgromową zgodnie z dokumentacją techniczną.
W części budynku opisanej w projekcie jako „poza zakresem opracowania” należy wykonać wymianę tynków zewnętrznych, przemurowanie narożnika dobudówki, wymianę dachu, uzupełnienie orynnowania, wymianę drzwi stalowych i odtworzenie instalacji odgromowej.
Roboty wykonać zgodnie z pozwoleniem na budowę decyzja nr RDPB-0735/2025 z dnia 03.12.2025r. oraz pozwoleniem na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków z dnia 20.10.2025r.
Wykonawca winien dysponować odpowiednio wykwalifikowanym personelem
i skierować do realizacji przedmiotu umowy min. 1 osobę posiadającą prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. odpowiednie uprawnienia budowlane w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz posiadającą kwalifikacje, o których mowa w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Osoba ta będzie pełnić funkcję Kierownika budowy.
Przed podpisaniem umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kserokopie dokumentów potwierdzających uprawnienia w/w osób skierowanych do realizacji zamówienia.
Zmiana osoby z powyższymi kwalifikacjami w trakcie realizacji umowy wymaga pisemnej zgody Zamawiającego i jest możliwa jedynie w uzasadnionych przypadkach na osoby o kwalifikacjach nie niższych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia.
Kubatura budynku : 1 346,03 m2 ( wraz z obiektem technicznym)
Wysokość budynku : 24,50 m
Remont realizowany będzie zgodnie z wnioskiem o dofinasowanie nr 116213 złożonym w dniu 05.11.2025r. do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla zadania „Orzesze, wieża wodna, ul. Dworcowa, 1930r. – kompleksowy remont” w ramach programu Ochrony zabytków.
2) W zakresie przedmiotu zamówienia wymagane jest również:
• zapewnienie sobie na własny koszt źródła poboru wody i energii elektrycznej na cele budowy oraz zainstalowania liczników zużycia wody i energii i innych mediów w razie konieczności. Wykonawca poniesie koszty zużycia energii i wody i innych mediów w czasie budowy,
• w porozumieniu z Zamawiającym przygotowanie pełnej dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru końcowego i służącej przekazaniu przedmiotu zamówienia na stan środków trwałych Zamawiającego,
• wykonanie kosztorysu ofertowego i powykonawczego zgodnie z wytycznymi do sporządzania kosztorysów pod adresem https://www.gov.pl/web/kultura/ochrona-zabytkow-2026
1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót oraz dokumentacja fotograficzna – stan istniejący (załącznik Nr 4 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1182437,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2760297,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1182437,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budmasz Polska Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542674395
7.3.3) Ulica: Stefana Grota-Roweckiego 10/15
7.3.4) Miejscowość: Tychy
7.3.5) Kod pocztowy: 43-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1182437,86 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |