Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK14 w m. Domaniewice oraz w m. Głowno.

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH i AUTOSTRAD - ODDZIAŁ w ŁODZI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00343015
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00343015/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 09:21
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7594fa4e-c5ae-4586-a66c-49d0f08bfaa3
Identyfikator
7251713273
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUliczne słupy oświetlenioweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń ochronnychFundamentowanie drógRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343015 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK14 w m. Domaniewice oraz w m. Głowno.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH i AUTOSTRAD - ODDZIAŁ w ŁODZI

1.3.) Oddział zamawiającego: ODDZIAŁ W ŁODZI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500154

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Irysowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 91-857

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.) Numer telefonu: +48 42 233 96 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_lodz@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi dla pieszych w ciągu DK14 w m. Domaniewice oraz w m. Głowno.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7594fa4e-c5ae-4586-a66c-49d0f08bfaa3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343015

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117739/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 ""Budowa drogi dla pieszych w ciagu DK14 w m. Domaniewice oraz w m. Głowno" Roboty budowlane [2 lokalizacje]"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274552

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŁO.D-3.2421.31.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, które dotyczą budowy dróg dla pieszych oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 14 w województwie łódzkim:.
- od km 16+280 do km 16+470 w miejscowości Domaniewice, (gmina Domaniewice, powiat łowicki);
- od km 25+468 do km 25+520 w miejscowości Głowno, (gmina Głowno, powiat zgierski).
Zadanie polega na wykonaniu robót budowlanych w oparciu o załączoną do SWZ dokumentację projektową, w tym w szczególności wykonanie:
w miejscowości Domaniewice:
- oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych na ciągu głównym DK-14 w km 16+384,
- wymiany azylu w jezdni w ciągu głównym DK-14 na obrukowany,
- budowy dojść do przejścia dla pieszych po obu stronach drogi krajowej DK-14,
- umieszczenia słupków U-12c wzdłuż pobocza,
- drogi dla pieszych o zmiennej szerokości (od strony zachodniej 2,35 m, w centralnej części 1,8 m, od strony wschodniej ok. 3,2 m) o długości ok. 170 m po prawej stronie drogi krajowej DK-14, prowadzącej do przystanku autobusowego,
- budowę 4 zjazdów,
w miejscowości Głowno:
- oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych na ciągu głównym DK-14 w km 25+468,
- oznakowania aktywnego D-6 na jezdnią DK-14 w km 25+468,
- dojść dla pieszych (strona lewa DK-14 szerokości 2,0 m, strona prawa szerokości 2,35 m) o łącznej długości ok. 70 m wraz z korektą łuku przy wjeździe publicznym,
- strefy przejściowej oświetlenia.
W ramach zamówienia należy wykonać następujące usługi, prace i roboty:
reprezentowanie Zamawiającego przed stronami; zabezpieczenie i oznakowanie miejsca w czasie wykonywania robót; demontaż istniejących kolidujących urządzeń, znaków drogowych lub infrastruktury; dostawę urządzeń; wykonanie instalacji i uruchomienie oświetlenia dedykowanego przejść dla pieszych; wykonanie niezbędnych przyłączy i zapewnienie zasilania oświetlenia przejść dla pieszych, budowę dróg dla pieszych z kostki betonowej brukowej. Szczegółowy zakres robót budowlanych i usług oraz wymagań z tym związanych określony jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia, załączonej do postępowania przetargowego dokumentacji projektowej oraz w projektowanych postanowieniach umownych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W przedmiotowym postępowaniu cena oferty z najniższą ceną, jedynej złożonej w postępowaniu, wynosi 1 268 878,93 zł (po dokonaniu poprawy oczywistych omyłek rachunkowych) i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 623 915,50 zł.
Brakująca kwota wynosi 644 963,43 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, do ceny ww. oferty złożonej w postępowaniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1268878,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1268878,93 PLN

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane