„Modernizacja II piętra na cele konferencyjne w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie - węzeł sanitarny
Ośrodek Rozwoju Edukacji
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343041
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343041/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 09:26
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2bb40735-3b7c-466c-b3d5-20909fe2a3c9
- Identyfikator
- 7010211452
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343041 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja II piętra na cele konferencyjne w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie - węzeł sanitarny
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Rozwoju Edukacji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 14214358300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleje Ujazdowskie 28
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-478
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@ore.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ore.edu.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja II piętra na cele konferencyjne w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie - węzeł sanitarny2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2bb40735-3b7c-466c-b3d5-20909fe2a3c9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343041
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00240383/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Projekt i budowa zaplecza sanitarnego na II piętrze budynku ORE, Al. Ujazdowskie 28 w Warszawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321930
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) oraz niniejszego Zaproszenia do negocjacji, zwanego dalej „Zaproszeniem”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przeprowadził postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji na usługę społeczną (Nr postępowania: WZP.2611.46.2026) Do terminu wyznaczonego przez Zamawiającego na składanie ofert nie wpłynęła żadna oferta w związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt. 1) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnił postępowanie.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.2610.62.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 256942,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych, polegających na wykonaniu węzła sanitarnego w istniejącym pomieszczeniu 300 na II piętrze budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji znajdującego się przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie dla zadania inwestycyjnego polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Stan faktyczny:W odpowiedzi na skierowane do wykonawcy SUMPTUS - REGINA BIEGUN zaproszenie do negocjacji z dnia 03.07.2026 r., wykonawca przesłał w wyznaczonym terminie (tj. do dnia 13.07.2026 r. do godz. 09:00) dokumentację mającą stanowić wstępną propozycję cenową.
W toku badania i oceny przesłanych dokumentów, Komisja Przetargowa prowadząca postępowanie ustaliła, co następuje:
1. Złożony dokument „Oferta cenowa – Modernizacja II piętra ORE” (Załącznik nr 1 do Zaproszenia) nie został podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym ani podpisem osobistym. Rozdział VIII pkt 4 Zaproszenia wprost przewidywał rygor nieważności dla braku formy elektronicznej opatrzonej podpisem.
2. Wykonawca nie złożył obligatoryjnych załączników wymaganych w celu wykazania spełniania warunków udziału oraz braku podstaw do wykluczenia, tj. Załącznika nr 3 (oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy PZP), Załącznika nr 5 (wykaz robót) oraz Załącznika nr 6 (wykaz osób).
3. Dodatkowo Zamawiający informuje, że cena zaoferowana przez Wykonawcę w Formularzu cenowym wynosi 375 000,00 zł netto co przy stawce Vat 23% daje wartość oferty brutto: 461 250, 00 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, tj. 317 000,00 zł brutto o 144 250,00 zł brutto, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny zaoferowanej przez Wykonawcę.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |