Likwidacja dzikich wysypisk - rekultywacja gruntów
Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343133
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343133/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-15 09:47
- Lokalizacja
- Legnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a140d69-644f-429b-a9b5-f80685c059b3
- Identyfikator
- 6910011742
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343133 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Likwidacja dzikich wysypisk - rekultywacja gruntów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647251
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Słowiański 8
1.5.2.) Miejscowość: Legnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@legnica.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://um.bip.legnica.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13106321.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Likwidacja dzikich wysypisk - rekultywacja gruntów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a140d69-644f-429b-a9b5-f80685c059b3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343133
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039492/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.13 Likwidacja dzikich wysypisk – rekultywacja gruntów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244754
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IM.RZP.271.6.1.13.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 180056,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są usługi związane z usuwaniem odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania (tzw. nielegalnych wysypisk odpadów/ dzikich wysypisk) z terenów należących do Gminy Legnica, z wykorzystaniem sił i zasobów własnych Wykonawcy.
Przedmiot zamówienia obejmuje zadanie realizowane siłami własnymi Wykonawcy w okresie od dnia podpisania umowy do 10 grudnia 2026 roku obejmuje:
1) wszelkie czynności związane z zebraniem odpadów zgromadzonych z terenu nieruchomości,
2) czynności związane z uporządkowaniem terenu, w tym w razie konieczności wykoszenie oraz ręczne zebranie nagromadzonych odpadów komunalnych,
3) wyrównanie terenu po zakończonych pracach,
4) czynności polegające na mechanicznym lub ręcznym załadunku odpadów na środki transportowe w zależności od przyjętej technologii,
5) wywóz odpadów zebranych z terenu nieruchomości do Instalacji Komunalnej wpisanej na listę prowadzoną przez Marszałka województwa w celu ich zagospodarowania.
6) Wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji dotyczącej realizowanego zlecenia w tym dokumentacji fotograficznej.
Prace porządkowe, w tym również sprzątanie powierzchniowe luźno rozrzuconych odpadów powinno odbywać się w obszarze wyznaczonego przez Zamawiającego terenu. W przypadku kolizji z drzewami co do których nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia na wycięcie na podstawie przepisów ustawy z dnia 16.04.2004 o ochronie przyrody (t.j. Dz.U. z 2026 poz. 13), dopuszcza się ich całkowite zrębkowanie oraz zdeponowanie zgromadzonego materiału w miejscu wytworzenia, w celu wykorzystania go do ściółkowania i rekultywacji porządkowanego terenu.
Zgodnie z art. 9e ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 13.09.1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 733) Wykonawca zapewnia niezwłoczny wywóz odpadów zebranych z terenu nieruchomości do instalacji komunalnej wpisanej na listę prowadzoną przez Marszałka województwa. Ponadto Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginał zestawienia z wagi (raport wagowy) wystawiony przez administratora instalacji oraz zestawienia wygenerowane z systemu BDO umożliwiające identyfikację pojazdu wraz z kodami odpadów i wagą oddawanych odpadów. Odpady wymagające usunięcia z terenów nieruchomości wskazanych przez Zamawiającego w ramach realizacji niniejszego zadania zostały sklasyfikowane do grupy „20” częściowo do grupy „17” (nie zawierające odpadów niebezpiecznych), oraz do grupy „16” (zużyte opony, szkło, tworzywa sztuczne, metale nieżelazne, metale żelazne) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 10).
Szacowana ilość odpadów do zebrania i usunięcia w 2026 r. w ramach przedmiotowego zamówienia wynosi ok. 210 ton.
Usługę należy wykonać z należytą starannością, zachowaniem szczególnej ostrożności, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, w sposób nieuciążliwy dla środowiska, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu i technologii. Dodatkowo Zamawiający wymaga przekazania dokumentacji fotograficznej, wykonanej „przed i po” usunięciu wysypiska w formie papierowej wraz z oryginałami kwitów wagowych i zestawieniem wygenerowanym z systemu BDO.
UWAGA Zamawiający zastrzega, że w ramach realizacji przedmiotu zamówienia mogą wystąpić lokalizacje z utrudnionym dostępem np. na nieużytkach bez utwardzonego dojazdu.
Szczegółowe czynności oraz warunki do wykonania podczas realizacji usługi
Zakres usług wykonywany będzie każdorazowo po telefonicznym zawiadomieniu Wykonawcy, następnie udział we wspólnej wizji terenowej, w celu przekazania przez Zamawiającego terenu, na którym zgromadzone są odpady wymagające usunięcia w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, wykonanie oględzin terenu, dokonanie wyboru odpowiedniej technologii usunięcia odpadów oraz ustalenie zakresu rzeczowego prac jak również terminu ich wykonania.
1) wykonanie prac obejmuje w szczególności:
a) oznakowanie bądź zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich terenu, na którym prowadzone będą prace związane z usunięciem odpadów zgromadzonych na tym terenie;
b) zabezpieczenie drzew i innej roślinności przed ewentualnym ich uszkodzeniem;
c) usunięcie roślinności uniemożliwiającej bądź utrudniającej wykonanie prac, której wycięcie nie wymaga uzyskania decyzji, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (t.j. Dz.U. z 2026 poz. 13), usunięcie i wywóz powstałej biomasy. Dopuszcza się całkowite zrębkowanie oraz zdeponowanie zgromadzonego materiału w miejscu wytworzenia, w celu wykorzystania go do ściółkowania i rekultywacji porządkowanego terenu.
d) zbieranie odpadów z wyznaczonego terenu nieruchomości, zgromadzonych w hałdach lub skupiskach jak i również odpadów luźno rozrzuconych, w zależności od przyjętej technologii odpadów; ręczny bądź mechaniczny załadunek odpadów na środki transportowe; w razie konieczności wykoszenie terenu przeznaczonego do porządkowania.
e) przeprowadzenie segregacji zebranych odpadów w celu wydzielenia odpadów nadających się do odzysku lub wykorzystania;
f) plantowanie i wyrównanie terenu do poziomu przyległej nieruchomości, uporządkowanie terenu w miejscu i w obrębie prowadzonych prac oraz ewentualne rozłożenie zrębkowanego materiału roślinnego;
g) transport odpadów do instalacji komunalnej, zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym, pojazdami przystosowanymi do transportu odpadów, w sposób nie powodujący zanieczyszczenia tras przejazdu;
h) postępowanie z odpadami, przewidzianymi do usunięcia w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, w sposób zgodny z zasadami gospodarowania odpadami i wymaganiami ochrony środowiska określonymi w przepisach z zakresu gospodarowania odpadami oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa miejscowego;
i) udokumentowanie przez Wykonawcę przekazania odpadów do instalacji komunalnej poprzez przekazanie oryginału zestawienia z wagi (raport wagowy) wystawionego przez administratora instalacji oraz zestawienia wygenerowanego z systemu BDO umożliwiającego identyfikację pojazdu wraz z kodami odpadów i wagą oddawanych odpadów. Realizacja wykonanych robót ma być potwierdzona przez przekazanie Zamawiającemu dokumentacji fotograficznej wykonania usługi („przed” i „po”) w formie papierowej oraz wyżej wymienionych dokumentów;
j) utrzymanie na czas prowadzenia prac w należytym porządku i czystości nawierzchni dróg i terenu w rejonie prowadzonych prac, a po ich zakończeniu uprzątnięcie i pozbycie się błota i innych zanieczyszczeń, powstałych w wyniku prowadzonych przez wykonawcę robót, z nawierzchni dróg przyległych do terenu, na którym wykonywane były prace porządkowe.
2) sposób przystąpienia do realizacji przedmiotu zamówienia:
a) zawiadomienia o ujawnieniu odpadów w miejscu nie przeznaczonym do ich składowania i magazynowania będą przekazywane Wykonawcy przez Zamawiającego telefonicznie lub mailowo,
b) w sytuacjach nadzwyczajnych, kiedy wymagane jest natychmiastowe wykonanie prac porządkowych polegających na usunięciu odpadów zgromadzonych w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych, dopuszcza sie zawiadomienie Wykonawcy na dzień przed wykonaniem zleconych prac.
3) obowiązki Wykonawcy:
a) przystąpienie (czas reakcji) do usunięcia odpadów w ciągu max 3 dni,
b) wykonanie prac objętych przedmiotem zamówienia z należytą starannością, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu i technologii,
c) zapewnienie gotowości do wykonania powierzonych prac, utrzymania sprzętu, urządzeń i pojazdów w sprawności i gotowości technicznej oraz zapewnienia w pełnym zakresie materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do wykorzystania przy realizacji usługi,
d) zapewnienie na czas trwania niniejszego zamówienia pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje wymagane przepisami prawa do obsługi sprzętu oraz urządzeń przeznaczonych do realizacji niniejszego zamówienia,
e) zapewnienie i wyznaczenie osoby upoważnionej do kontaktu z Zamawiającym,
f) oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych robót oraz zachowania szczególnej ostrożności z uwagi na możliwość występowania urządzeń infrastruktury technicznej,
g) wykonywanie czynności objętych przedmiotem zamówienia w sposób nie zagrażający dla życia, zdrowia i mienia osób przebywających w obrębie wykonywanych prac a nadto w sposób nie uciążliwy dla środowiska,
h) Wykonawca informować będzie o pracach koniecznych do wykonania, a nie ujętych w zakresie prac w ramach niniejszego zamówienia.
W niniejszym postępowaniu Wykonawca, z dniem zawarcia umowy, przy każdorazowym przekazaniu terenu przez Zamawiającego i rozpoczęciu prac objętych przedmiotem zamówienia, staje się posiadaczem odpadów, w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587), co oznacza iż ciążą na nim obowiązki wynikające z ww. ustawy oraz aktów wykonawczych wydanych na podstawie ustawy.
Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia stałej gotowości do wykonywania powierzonych prac, utrzymania sprzętu, urządzeń i pojazdów w stałej sprawności i gotowości technicznej, jak również transportu osób na miejsce i z miejsca porządkowania zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania zamówienia z należytą starannością, zgodnie z swz.
Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność materialną za szkody powstałe z powodu nienależytego wykonania zamówienia z winy Wykonawcy bądź jego pracowników.
Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia szkód powstałych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
Usługi należy wykonywać z należytą starannością, z zachowaniem szczególnej ostrożności, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, w sposób nieuciążliwy dla środowiska, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu i technologii.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511300-5 - Usługi zbierania śmieci
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
45112300-8 - Rekultywacja gleby
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 163296,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 589680,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 163296,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6910203967
7.3.3) Ulica: ul. Nowodworska 60
7.3.4) Miejscowość: Legnica
7.3.5) Kod pocztowy: 59-220
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 163296,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-10| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |