Budowa garażu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Radwan
Gmina Białaczów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343145
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343145/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 09:51
- Lokalizacja
- Białaczów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-37480fe5-972f-4e38-ac63-3d07e24e680a
- Identyfikator
- 7681730222
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343145 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa garażu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Radwan
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Białaczów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 12
1.5.2.) Miejscowość: Białaczów
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-307
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 758 14 14
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@bialaczow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bialaczow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-37480fe5-972f-4e38-ac63-3d07e24e680a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa garażu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Radwan2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37480fe5-972f-4e38-ac63-3d07e24e680a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343145
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026850/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa garażu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Radwan
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305971
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących zadania pn.: „Budowa garażu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Radwan”.
Przedmiotem zamówienia jest budowa garażu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Radwan obejmująca w szczególności:
• roboty rozbiórkowe ziemne i fundamentowe
• roboty murowe i żelbetowe
• wykonanie więźby dachowej wraz z pokryciem
• roboty wykończeniowe: stolarka, elewacja, wykończenie wewnętrzne, utwardzenie zewnętrzne
• wykonanie instalacji elektrycznych, odgromowych i pomiarów
• wykonanie instalacji sanitarnych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa następująca dokumentacja:
1) dokumentacja projektowe– Załącznik nr 1 do SWZ,
2) specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) - Załącznik nr 2 do SWZ,
3) przedmiar robót pomocniczo - Załącznik nr 3 do SWZ
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych, będących przedmiotem zamówienia, zgodnie z:
a) SWZ i załącznikami do SWZ,
b) sztuką budowlaną,
c) obowiązującymi przepisami i normami, przy zachowaniu przepisów BHP,
d) zasadami współczesnej wiedzy technicznej,
e) uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45232460-4 - Roboty sanitarne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, który stanowi: – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 10.07.2026 r., godz. 10:00, wpłynęły trzy oferty tj. :
1) TRONUS POLSKA Sp. z o.o. Plac Bankowy 2, piętro 6 Błękitny Wieżowiec ,00-095 Warszawa z ceną ofertową: 2 367 939,42 zł brutto.
2) WOJCIECH POPECKI SPÓŁKA KOMANDYTOWA Sitowa 54A, 26-300 Opoczno z ceną ofertową: 491 409,60 zł brutto.
3) Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Guldziński ul. B. Krzywoustego 11, 26-300 Opoczno z ceną ofertową: 510 994,19 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 200 000,00 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 491409,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2367939,42 PLN
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |