"Zielona przestrzeń mobilności- Ekoprzystanki dla Gminy Przykona."
Gmina Przykona
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343272
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343272/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 10:16
- Lokalizacja
- Przykona, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f139d4eb-74db-451f-91a8-34816e99b48a
- Identyfikator
- 6681858329
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343272 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
"Zielona przestrzeń mobilności- Ekoprzystanki dla Gminy Przykona."
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przykona
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6681858329
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 7
1.5.2.) Miejscowość: Przykona
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-731
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 632791010
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przykona@przykona.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przykona.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/przykona1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Zielona przestrzeń mobilności- Ekoprzystanki dla Gminy Przykona."2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f139d4eb-74db-451f-91a8-34816e99b48a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343272
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019036/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Zielona przestrzeń mobilności - Ekoprzystanki dla Gminy Przykona
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306852
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 256097,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem powyższego zamówienia jest zakup i montaż 9 sztuk „zielonych” wiat przystankowych z elementami zielonej infrastruktury na terenie Gminy Przykona. Wiaty przystankowe będą zlokalizowane w obrębie istniejącej infrastruktury przystankowej z zachowaniem wymaganych odległości od krawędzi jezdni i zatoki autobusowej. Zakres powyższego zamówienia obejmuje również wykonanie naprawy oraz lokalnej przebudowy nawierzchni z kostki betonowej w rejonie posadowienia poszczególnych wiat przystankowych, z dostosowaniem do istniejącego układu nawierzchni oraz zapewnienie jej ciągłości i właściwych parametrów użytkowych. Przedmiotem zamówienia są wiaty przystankowe o konstrukcji stalowej malowanej proszkowo, o lekkiej formie przestrzennej. Zakres obejmuje dwa przystanki przy drodze powiatowej na odcinku Przykona-Bądków Pierwszy, oraz siedem wiat przy drodze krajowej nr DK72. Obiekty o rzucie prostokątnym. Ściany boczne powinny być wykonane z płyt poliwęglanowych, jedna ze ścian bocznych oraz dach wiat mają stanowić powierzchnie biologicznie czynne z nasadzeniami roślinności ekstensywnej. Konstrukcja wiat oparta na elementach prefabrykowanych, posadowione na fundamencie punktowym lub prefabrykowanym.
Zamawiający wymaga, aby wiaty wyposażone były w autonomiczny system zasilania oparty na instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii. Zakres wyposażenia każdej z wiat obejmuje: oświetlenie LED wiat, gniazda USB, gniazda 230 V do ładownia urządzeń, gniazda do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych, czujniki zmierzchu, gabloty informacyjne (ogłoszenia oraz rozkłady jazdy), ławki z elementów drewnianych, stojaki rowerowe (min. dla 3 rowerów), tabliczkę informacyjną z nazwą miejscowości oraz herbem Gminy Przykona, montowaną w obrębie górnej części konstrukcji wiaty (przy dachu), widoczną od strony jezdni. Dachy wiat przystankowych powinny być wykonane w systemie ekstensywnym
z roślinnością niską (np. rozchodniki), pełniące funkcję retencyjną oraz ograniczą nagrzewanie konstrukcji. Jedna ze ścian bocznych wiaty przewidziana jest jako ściana zielona, obsadzona roślinnością pnącą prowadzoną po systemie linek lub kratownicy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki ich realizacji określają (Projekty wiat przystankowych, Warunki GDDKiA, Warunki ZDP w Turku ) nazwane dokumentacją techniczną, która stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają także projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do umowy stanowiące załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44212321-5 - Wiaty autobusowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnienił postępowanie ze względu na fakt, że najniższa cena zaoferowana w najkorzystniejszej ofercie – która wynosiła 522 750,00 zł, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia która wynosiła 315 000,00 zł. Obecnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 522750,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 921270,00 PLN
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |