Konserwacja nawierzchni gruntowych i tłuczniowych oraz regulacja poboczy dróg powiatowych w powiecie bydgoskim

Powiat Bydgoski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00343286
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00343286/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 10:18
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c7925e7b-3878-4902-af62-31ef454fed1e
Identyfikator
9671440699
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógKamień drogowyRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

2 przyznane

MARIUSZ SZCZEPAŃSKISolec Kujawski, PL · lot 0
1 209 828 PLN
MARIUSZ SZCZEPAŃSKISolec Kujawski, PL · lot 1
624 913,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343286 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja nawierzchni gruntowych i tłuczniowych oraz regulacja poboczy dróg powiatowych w powiecie bydgoskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Bydgoski

1.3.) Oddział zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387399775

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Słowackiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-008

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 525835434

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiat.bydgoski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.bydgoski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1305726

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja nawierzchni gruntowych i tłuczniowych oraz regulacja poboczy dróg powiatowych w powiecie bydgoskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7925e7b-3878-4902-af62-31ef454fed1e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343286

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051584/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Konserwacja nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych oraz regulacja poboczy dróg powiatowych w Powiecie Bydgoskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255998

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: JO-III.271.1.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1036155,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, w rozumieniu ustawy prawo zamówień publicznych, polegające na konserwacji nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych oraz regulacji poboczy dróg powiatowych w powiecie bydgoskim. Miejsce realizacji zamówienia: Drogi powiatowe powiatu bydgoskiego na terenie gmin: Białe Błota, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko, Solec Kujawski.
Zamówienie podzielone jest na dwie części.
Część I – północ powiatu bydgoskiego
Konserwacja nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych oraz regulacja poboczy dróg powiatowych w powiecie bydgoskim – Część I gm. Koronowo, Osielsko, Dobrcz, Sicienko
Wykaz dróg - zakres robót, na których realizowany będzie przedmiot
zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający zastrzega, że
wskazany w tabelach zakres zamówienia nie jest ostateczny i może ulec
zmianie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44113140-8 - Kamień drogowy

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 678884,90 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, w rozumieniu ustawy prawo zamówień publicznych, polegające na konserwacji nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych oraz regulacji poboczy dróg powiatowych w powiecie bydgoskim. Miejsce realizacji zamówienia: Drogi powiatowe powiatu bydgoskiego na terenie gmin: Białe Błota, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko, Solec Kujawski.
Zamówienie podzielone jest na dwie części.
Część II – południe powiatu bydgoskiego
Konserwacja nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych oraz regulacja poboczy dróg powiatowych w powiecie bydgoskim – gmina Białe Błota, Nowa Wieś Wielka, Dąbrowa Chełmińska.
Wykaz dróg - zakres robót, na których realizowany będzie przedmiot
zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający zastrzega, że
wskazany w tabelach zakres zamówienia nie jest ostateczny i może ulec
zmianie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44113140-8 - Kamień drogowy

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 357270,50 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1209828,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1209828 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1209828 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mariusz Szczepański Roboty Ziemne Budowlane i Drogowe

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9532278746

7.3.3) Ulica: Nadborna 6

7.3.4) Miejscowość: Solec Kujawski

7.3.5) Kod pocztowy: 86-050

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1209828 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 624913,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 624913,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 624913,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mariusz Szczepański Roboty Ziemne Budowlane i Drogowe

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9532278746

7.3.3) Ulica: Nadborna 6

7.3.4) Miejscowość: Solec Kujawski

7.3.5) Kod pocztowy: 86-050

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 624913,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

część I umowa 35/2026, JO-III.272.8.2026 - część II umowa 36/2026, JO-III-272.9.2026
2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane