Budowa placów zabaw w Gminie Lutomiersk
Gmina Lutomiersk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343289
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343289/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 10:19
- Lokalizacja
- Lutomiersk, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a2c258d-7bdb-4400-9957-41c49390d30e
- Identyfikator
- 7311918005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343289 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa placów zabaw w Gminie Lutomiersk
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lutomiersk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934660
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Jana Pawła II nr 11
1.5.2.) Miejscowość: Lutomiersk
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-083
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: (0-43) 677-050-11
1.5.8.) Numer faksu: (0-43) 677-50-94
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lutomiersk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.lutomiersk.info
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13273151.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa placów zabaw w Gminie Lutomiersk2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a2c258d-7bdb-4400-9957-41c49390d30e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343289
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046464/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa placów zabaw w Gminie Lutomiersk
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Operacja dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305634
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIiR.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 485177,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1.
Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji zamówienie publiczne polegające na wykonaniu robót budowlanych w ramach zadania pn: „Budowa placów zabaw w Gminie Lutomiersk” (znak sprawy: RIiR.271.8.2026).
4.2.
4.2.1. Opis przedmiotu zamówienia.
1) Budowa placu zabaw w miejscowości Babice na dz. ewid. 196, obręb Babice.
Realizacja zamówienia polega na budowie placu zabaw i montażu urządzeń małej architektury
w obrębie działki nr ewid. 196 w miejscowości Babice.
Plac zabaw ma charakter publiczny, ogólnodostępny i rekreacyjny. Przeznaczony jest do codziennego użytkowania przez dzieci, pod opieką osób dorosłych.
Projektowany plac zabaw przeznaczony będzie do rekreacji dzieci w różnych grupach wiekowych, z możliwością korzystania z urządzeń o zróżnicowanej funkcji ruchowej, sprawnościowej i sensorycznej.
W ramach zamierzenia przewiduje się:
a) wykonanie nawierzchni bezpiecznej w postaci warstwy piaskowej,
b) montaż 2 urządzeń zabawowych o zróżnicowanej funkcji użytkowej,
c) montaż elementów małej architektury, w tym 2 szt. ławek (w tym jednej ławki solarnej), 2 szt. tablic informacyjnych (regulaminu, tablicy informacyjnej o dofinansowaniu),
d) wymiana siatki ogrodzeniowej wraz z furtką,
e) montaż dodatkowej furtki,
f) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót oraz odtworzenie przyległych nawierzchni.
Urządzenia powinny być przeznaczone do użytkowania na zewnętrznych placach zabaw i odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz intensywne użytkowanie publiczne.
Nie wskazuje się konkretnego producenta urządzeń. Dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem zachowania nie gorszych parametrów technicznych, użytkowych, materiałowych i bezpieczeństwa niż określone w dokumentacji projektowej.
2) Budowa placu zabaw w miejscowości Malanów na dz. ewid. 258, obręb Malanów.
Realizacja zamówienia polega na budowie placu zabaw i montażu urządzeń małej architektury
w obrębie działki nr ewid. 258 w miejscowości Malanów.
Plac zabaw ma charakter publiczny, ogólnodostępny i rekreacyjny. Przeznaczony jest do codziennego użytkowania przez dzieci, pod opieką osób dorosłych.
Projektowany plac zabaw przeznaczony będzie do rekreacji dzieci w różnych grupach wiekowych, z możliwością korzystania z urządzeń o zróżnicowanej funkcji ruchowej, sprawnościowej i sensorycznej.
W ramach zamierzenia przewiduje się:
a) wykonanie nawierzchni bezpiecznej w postaci warstwy piaskowej,
b) montaż 3 urządzeń zabawowych o zróżnicowanej funkcji użytkowej,
c) montaż elementów małej architektury, w tym 2 szt. ławek (w tym jednej ławki solarnej), 2 szt. tablic informacyjnych (regulaminu, tablicy informacyjnej o dofinansowaniu),
d) demontaż istniejącego ogrodzenia wraz z montażem nowego ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej wraz z cokołem betonowym,
e) montaż furtki,
f) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót oraz odtworzenie przyległych nawierzchni.
Urządzenia powinny być przeznaczone do użytkowania na zewnętrznych placach zabaw
i odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz intensywne użytkowanie publiczne.
Nie wskazuje się konkretnego producenta urządzeń. Dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem zachowania nie gorszych parametrów technicznych, użytkowych, materiałowych i bezpieczeństwa niż określone w dokumentacji projektowej.
4.2.2.
Przybliżona lokalizacja inwestycji została wskazana na załączonych mapach, które zostały umieszczone w załączniku nr 10 do SWZ.
4.2.3.
Zadanie:
1) Budowa placu zabaw w miejscowości Babice na dz. ewid. 196, obręb Babice, realizowane będzie wg zgłoszenia robót budowlanych z dnia 14-03-2025r. znak:
AB-K.6743.70.2025.GL, przyjętych bez uwag i sprzeciwu przez Wydział Architektury
i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pabianicach;
2) Budowa placu zabaw w miejscowości Malanów na dz. ewid. 258, obręb Malanów, realizowane będzie wg prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę nr 171/2025
z dn. 05-04-2025r. znak: AB-K.6740.89.2025.GL
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z tym, że Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty (spośród ofert niepodlegających odrzuceniu), tj. do kwoty 445.260,00 zł. postępowanie unieważniono zgodnie z art. 255 pkt 3 Pzp.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 445260,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 535595,42 PLN
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |